Рейтинг каталога сайтов Хмельницкого региона
Главная Контакты Карта сайта
Моя газета сказка 2019

 
Хмельницкие новости
 
Введите слово для поиска :

Як захиститись від інфекційних хвороб, або яка ціна людського життя

09.04.2010 Размер текста:  Т+   T-  Распечатать 

Як захиститись від інфекційних хвороб – питання, яке здавна хвилювало людство. З історії відомо, що в IX в. до н.е. в Китаї вдували в ніс здоровим вміст гнійників від хворих на віспу людей, для захисту від смертельної хвороби. 3000 років тому в древніх індійських храмах для того, щоб вберегти здорових від епідемій на них вдягали одежу хворих або померлих.

Історія початку вакцинації пов’язана з ім’ям англійського вченого Едварда Дженнера, який в 1796 році щепив 8-річному хлопчику Джеймсу Фіпсу рідину з гнійника хворої на коров’ячу віспу жінки. Хлопчик перехворів на коров’ячу віспу. Через 6 тижнів дитина була інфікована матеріалом натуральної віспи – хвороба не настала. Ця робота принесла Дженнеру славу, а людству - захист від страшних хвороб. Термін «вакцинація» походить з латинського «Bacca» - корова.


Щеплення – це маленька репетиція страшної хвороби. Імунна пам'ять – благо для людства. В результаті введення вакцини в організмі людини виробляються захисні речовини, які при зустрічі із збудником хвороби захищають нас від смерті та тяжких ускладнень. До нашого часу нічого більш ефективного в боротьбі з інфекційними хворобами ніж вакцинація, людство не створило! Цим благом та досягненнями медицини користуються всі країни світу. Чим багатша країна - тим більший захист вона може надати своїм громадянам у вигляді сучасних нових вакцин. Зараз людство має в своєму арсеналі біля 30 ефективних вакцин, в тому числі - проти раку (гепатоцелюлярної карциноми та раку шийки матки).


Україна, як і всі цивілізовані країни, має закони, що гарантують безпеку своїм громадянам щодо захисту від інфекційних хвороб, включаючи проведення профілактичних щеплень. Хочу підкреслити, що вчені створювали і створюють сьогодні вакцини проти небезпечних хвороб, які мають високу смертність, хвороб, які погано лікуються, хвороб, які залишають після себе важкі ускладнення та інвалідність.


В український календар щеплень входить обов’язкова вакцинація проти 10 хвороб: туберкульозу, дифтерії, правця, поліомієліту, кашлюку, кору, паротиту, краснухи, гепатиту В, гемофільної інфекції типу В. Ці щеплення гарантує держава закуповуючи вакцини для всіх громадян відповідного віку. Також календарем передбачені рекомендовані за станом здоров’я щеплення проти грипу, пневмококової інфекції, менінгококової інфекції, вітряної віспи, гепатиту А. Ці щеплення рекомендовані хворим дітям та дорослим, на що місцеві бюджети повинні виділяти кошти. На ендемічних територіях за епідемічними показами проводяться щеплення проти туляремії, бруцельозу, сибірки, лептоспірозу, гарячки Ку, чуми, кліщового енцефаліту, черевного тифу, грипу, жовтої лихоманки, сказу.


Календар щеплень передбачає 2 аспекти вакцинації. Перший - обов’язковість. Коли держава зобов’язана захистити своє населення від шкоди, заподіяної наслідками інфекційних хвороб, тому надає своїм громадянам можливість вакцинуватися. Другий - добровільність. Коли громадянин вирішує сам щеплюватися йому та його дитині чи ні. Я би додала ще етичний аспект вакцинації. Відповідальність за рішення вакцинуватись та бути захищеним від інфекцій або відмовитись і, як наслідок, хворіти з тяжкими ускладненнями захворювання або навіть смерті лежить на батьках (опікунах) дитини.


На сьогодні в Україні складається небезпечна тенденція зниження охоплення дитячого населення профілактичними щепленнями. Спілкуючись щоденно з батьками наших маленьких пацієнтів я аналізую мотиви відмов від вакцинації. «Інфекцій зараз не існує, немає ризику заразитися, та навіть, якщо вони і є, то не такі страшні. Ми не чуємо, що вмирають діти від дифтерії, поліомієліту, кору та інших хвороб, проти яких проводяться щеплення» - так всі відмовники. Страх перед післявакцинальними реакціями та ускладненнями перевищує страх перед ймовірним захворюванням. Люди не довіряють державі, яка закуповує вакцини, недовіряють виробникам або навіть країнам, що виробляють вакцини, недовіряють традиційній медицині. Деякі мають ідеологічні та релігійні переконання. Та найбільше хвилює, коли батьки навіть не можуть пояснити причину відмови. „ А просто так, не хочу” – мене вражає така бездушна заява.
Наші сусіди росіяни провели соціологічне дослідження: звідки люди отримують негативну інформацію про щеплення. Від своїх батьків, від сусідів, через безкоштовні газети, радіо та телебачення, мають особистий негативний досвід, з літератури для батьків , від співробітників пологових будинків, від приватних лікарів. Мені дуже би хотілося, щоб в моїй країні всі працівники пологових будинків, дитячих лікарень та поліклінік, приватні лікарі були професіоналами і фахівцями в питаннях імунопрофілактики, щоб засоби масової інформації доводили до людей тільки правдиву та перевірену інформацію, щоб друкована література готувалася освіченими людьми, щоб наші політики лікували та щеплювали своїх дітей в Україні.


Щоб ми звертали увагу в Інтернеті і на такі повідомлення: „Під час епідемії грипу Н1N1 Associated Press повідомляє, що лікар, який працює в Білому домі щепив від грипу дочок президента США Барака Обами 11-річну Малію (Malia) та 8-річну Сашу (Sasha) вакциною, яка була отримана від департаменту охорони здоров’я Вашингтону, додаючи коментар, що тим самим Обама спонукав до дії тих батьків, які скептично ставляться до вакцинації від вірусу грипу H1N1.”


„ 11 російських знаменитостей з’явилися на плакатах соціальної реклами, яка пропагує вакцинацію від раку шики матки. В проекті прийняли учатсть Жанна Фріске, Олена Свірідова, Андрій Малахов, Вікторія Дайнеко, Мітя Фомін, Дарія Донцова, Лєра Кудрявцева, Любов Толкаліна, Ольга Родіонова, Анастасія Стоцька і Наталя Подольська.


Наостанок наведу „10 заповітів вакцинації Томаса Сарі
1. Не відмовляй в вакцинації жодній дитині, всі діти мають право на захист від хвороб
2. Просвітляй розум тих, хто не виконує своєї місії - захищати нащадків від інфекцій
3. Перед вакцинацією отримай згоду свого пацієнта
4. Стався до вакцин дбайливо, з благоговінням, використовуй їх бережливо
5. Не бійся одномоментного введення декількох вакцин.
6. Ніколи не зменшуй дози, яка рекомендована.
7. Не відкладай на завтра вакцинацію яка повинна бути проведена сьогодні.
8. Не починай курсу вакцинації наново, якщо якась доза введена із запізненням.
9. Будь відкритим до змін в календарі і дотримуйся рекомендованих спеціалістами схем вакцинації.
10. Не забувай ті часи, коли твої предки страждали від хвороб за відсутності вакцин”

Для прийняття правильного рішення недостатньо отримати правдиву інформацію та бути впевненим, інформація повинна надходити від людей, яким довіряють.
На сьогодні існують вакцини, які допоможуть зберегти життя та здоров’я вам та вашим дітям. Рішення за вами!
Скільки коштує те, що захищає людське життя? Воно не має ціни.

Заступник головного лікаря з поліклінічної роботи міської дитячої лікарні Лариса Третяк
 


9339

Также в рубрике:
 

 

 
Загрузка...
 
Новости Хмельницкого
 
© 2008-2019 www.moyagazeta.com
При перепечатке материалов
активная ссылка на сайт объязательна.

Кількість відвідувачів