Рейтинг каталога сайтов Хмельницкого региона
Главная Контакты Карта сайта
Моя газета сказка 2019

 
Хмельницкие новости
 
Введите слово для поиска :

Гриби: така небезпечна смакота

09.06.2010 Размер текста:  Т+   T-  Распечатать 

З приходом теплих днин багато людей переходять на «підножний корм», споживаючи більше овочів, фруктів, зелені. Разом із цими дарами природи на стіл потрапляють грибочки – смажені, солені, мариновні, і найголовніше, такі смачненькі!

Але з року в рік не обходиться і без отруєнь цим літньо-осіннім делікатесом, адже їстівний гриб так легко сплутати з отруйним.

В управлінні з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення Хмельницької міської ради нагадують, що варто не забувати прості заходи безпеки, щоб вберегтися від отруєння грибами.
Гриби є небезпечними і можуть призвести до отруєння, а іноді й смерті. Отруєння організму викликають токсини, алкалоїди та сполучення важких металів, які містяться в грибах. Прикро, що багато людей висновки роблять лише на основі свого гіркого досвіду.
Працівники з питань НС нагадують, що основними причинами отруєнь є не лише вживання отруйних грибів, а й неправильне приготування умовно їстівних грибів, вживання старих або зіпсованих їстівних грибів, вживання грибів, що мають двійників або змінилися внаслідок мутації. Спеціалісти зазначають, що навіть білі гриби і підберезники мають своїх небезпечних двійників.

Свідчити про отруєння грибами можуть такі симптоми:
нудота, блювання, біль у животі, посилене потовиділення, зниження артеріального тиску, судоми, мимовільне сечовиділення, проноси, розвиваються симптоми серцево-судинної недостатності.
Отже, якщо у Вас після обіду, вечері або сніданку з’явилися підозри на те, що гриби були отруйними, то треба швидко діяти, адже часу для того, аби врятувати своє здоров’я, а подекуди і життя, обмаль. Найперше слід викликати швидку медичну допомогу. Одночасно, не очікуючи її прибуття, негайно промити шлунок, для чого випити 5-6 склянок кип'яченої води або блідо-рожевого розчину марганцівки, натиснути пальцями на корінь язика, викликати блювоту, і коли промивні води стануть чистими, вжити 4-5 пігулок активованого вугілля.
Після надання первинної допомоги людину, що отруїлася, треба випити міцний чай, каву або злегка підсолену воду, відновивши тим самим водно-сольовий баланс, покласти її на живіт, а до ніг потерпілого – грілки для полегшення його стану.


Одночасно треба з’ясувати, хто разом із постраждалим вживав гриби, та провести з ними профілактичні заходи – те саме промивання шлунку, вживання активованого вугілля.
Забороняється вживати будь-які ліки та їжу, а надто ж алкогольні напої, молоко, – це може прискорити всмоктування токсинів грибів у кишечнику. Також лікарі застерігають людей від самолікування.
Слід запам'ятати, що отруєння грибами дуже важко піддається лікуванню. Порятунок життя потерпілого залежить від своєчасного надання йому допомоги. Краще недорахувати кількох грибів у кошику, ніж поставити під загрозу здоров'я, а інколи й життя своєї родини та своє власне життя.


Аби не потрапити на лікарняне ліжко, необхідно запам’ятати кілька нескладних правил:
1. Купувати гриби треба тільки у відведених для їх продажу місцях (магазинах, теплицях, спеціалізованих кіосках), особливо уникати купівлі на стихійних ринках.
2. Збирати і купувати тільки такі гриби, про які вам добре відомо, що вони їстівні.
3. Не збирати гриби, якщо не впевнені, що знаєте їх, – якими б апетитними вони не здавалися.
4. Не збирати гриби поблизу транспортних магістралей, на промислових пустирях, колишніх смітниках, в хімічно та радіаційно небезпечних зонах. Варто перевіряти, при можливості, гриби на радіоактивність.
5. Не збирати невідомих грибів, особливо з циліндричною ніжкою, у основі якої є потовщення "бульба", обрамлене оболонкою.
6. Не збирати грибів з ушкодженою ніжкою, старих, в'ялих, червивих або ослизлих.
7. Ніколи не збирати пластинчаті гриби. Отруйні гриби маскуються під них.
8. Не збирати "шампіньйони" та "печериці", у яких пластинки нижньої поверхні капелюха гриба білого кольору.
9. Не слід порівнювати зібрані чи придбані гриби із зображеннями в різних довідниках, – вони не завжди відповідають дійсності.
10. Не потрібно куштувати сирі гриби на смак.
11. Вдома необхідно перевірити принесені гриби - особливо ті, які збирали діти. Усі сумнівні краще викинути. Нижню частину ніжки гриба, що забруднена ґрунтом, – викинути.


Слід суворо дотримуватися правил консервування грибів. Неправильно приготовлені консервовані гриби можуть викликати дуже важке захворювання – ботулізм. Гриби, які довго зберігалися, обов'язково прокип'яти 10-15 хвилин.
До того ж, існують міфи щодо їстівності грибів, віра у які може призвести до фатальних наслідків.

Отже, це неправда, що:
"Усі їстівні гриби мають приємний смак".
"Личинки комах, черви й равлики не чіпають отруйних грибів".
"Опущена у відвар грибів срібна ложка або срібна монета чорніє, якщо в каструлі є отруйні гриби".
"Цибуля або часник стають бурими, якщо варити їх разом з грибами, серед яких є отруйні".
"Отрута з грибів видаляється після кип'ятіння протягом кількох годин".
"Сушка, засолювання, маринування, теплова кулінарна обробка знешкоджують отруту в грибах".
До речі, як повідомили у відділенні детоксикації Хмельницької обласної лікарні, випадків отруєння грибами станом на 09 червня, на щастя, зафіксовано не було.
 


11179

Также в рубрике:
 

 

 
Загрузка...
 
Новости Хмельницкого
 
© 2008-2019 www.moyagazeta.com
При перепечатке материалов
активная ссылка на сайт объязательна.

Кількість відвідувачів