Рейтинг каталога сайтов Хмельницкого региона
Главная Контакты Карта сайта
Моя газета

 

 
Хмельницкие новости
 
{big_banner}
Введите слово для поиска :

Коли болить, то добіжиш до Конопківки

12.08.2010 Размер текста:  Т+   T-  Распечатать 

Не така вже це й далечінь: якихось два десятки кілометрів від Тернополя. Назва села, яке розташувалося на мальовничих пагорбах - Подільських Товтрах походить від імені колишнього власника навколишніх земель - барона Яна фон Конопки, котрий володів ними наприкінці вісімнадцятого століття.

І хоч воно невеличке, однак його знає не так уже й мало людей: 50 тисяч пацієнтів оздоровлювалися і лікувалися у тутешньому санаторії "Медобори".
Той барон, без сумніву, був не лише освіченою людиною, а й допитливим краєзнавцем, коли врахувати, що неподалік Конопківки розташована Подільська святиня - Зарваниця. Її цілюще джерело згадується у літописах уже з тринадцятого століття. Легенда розповідає про ченця, котрий, рятуючись від монголо-татарського набігу на Київ, опинився на галицькому Поділлі. Знесилений, голодний і спраглий, він заснув. У сні йому з"явилася Пречиста Діва Марія, яка з усміхом дала йому край свого омофора. Коли чернець прокинувся, поруч у росяній траві світилося прозоре джерело. Згодом він побудував тут капличку й примостив у ній ікону Богоматері. Недужі люди, почувши про диво, приходили до джерела, пили цілющу воду й одужували. Легенди розповідають, що так зцілився і князь Теребовлянський Василько. Впродовж століть Зарваниця є островом Божої любові. Нині вона відроджується як святий Всесвітній Марійський відпустовий центр, куди приходять прочани з усіх куточків світу помолитися і припасти вустами до цілющого джерела. 2000 року тут споруджено величний собор Зарваницької Матері Божої, у якому встановлено Чудотворну ікону, до якої упродовж року прийшло близько одного мільйона прочан...


Вочевидь легенду знав і барон фон Конопко. Він заснував невелику колонію німецьких і польських поселенців, якій дав родову назву. 1829 року в барона гостював доктор Генріх Мосинг. Він і здійснив фізико-хімічний аналіз конопківської води й навіть видав німецькою мовою монографію про її цілющі властивості. Це була перша наукова праця про мінеральні води Тернопілля. А барон, відкривши сірководневе джерело, започаткував у Конопківці бальнеологічну оздоровницю, у якій опікувалися своїм здоров"ям місцеві вельможі. Вона приймала пацієнтів упродовж 70 років, поки не згоріла.
Може, хто й посміхнеться скептично, мовляв, чи не забагато чаклунів і віщунів, бракувало лише байок про живу й мертву воду. Не поспішайте з висновками: коли болить, то й до джерела помчиш, і в легенду повіриш. А коли вона ще й науково-обгрунтована... Чому б і не спробувати?
 


12555

Также в рубрике:
Новости Хмельницкого
 
© 2008-2020 www.moyagazeta.com
При перепечатке материалов
активная ссылка на сайт объязательна.

Кількість відвідувачів