Рейтинг каталога сайтов Хмельницкого региона
Главная Контакты Карта сайта
Моя газета

 

 
{big_banner}

На українських католиків з обранням нового Папи чекають зміни, - Юраш

12.02.2013 20:16 Текст:  Т+   T-  

Римо-католицькій і греко-католицькій спільнотам в Україні після обрання нового Папи, очевидно, треба буде очікувати на зміни. 

Таку думку сьогодні в коментарі zik.ua висловив релігієзнавець, кандидат політичних наук, доцент ЛНУ ім. І. Франка Андрій Юраш, пише

«Кожен Папа мав свою політику. Політика останнього Папи була непряма щодо України. Він не мав окремої виробленої лінії, але ця лінія стосовно України була детермінована політикою щодо Московського патріархату.

Політика Папи Бенедикта ХVІ полягала в налагодженні контактів із Православною церквою, яку Ватикан давно вважає чи не головним партнером Католицької церкви на православному Сході», – зазначив релігієзнавець.

«Із Константинополем з 60-х років уже є добрі усталені, партнерські й екуменічні відносини. Москва постійно гальмує цей процес, висуваючи безліч перешкод. І Папа Бенедикт ХVІ намагався знайти ключ до розв’язання цього питання.

Оскільки Москва постійно заявляла, що питання українських греко-католиків є для неї болючим, вона звинувачувала греко-католиків нібито в руйнуванні трьох православних єпархій в Галичині, у просуванні на Схід, у незаконному перенесенні осідку глави УГКЦ зі Львова до Києва, а римо-католиків – у незаконному створенні своїх єпархій в інших регіонах, у Росії в тому числі, то в цій конфігурації Бенедикт ХVІ, очевидно, жертвував відновленням плідного діалогу з українськими греко-католиками заради задоволення своєї промосковської лінії», – сказав він.

Якою буде політика наступного Папи стосовно українських греко-католиків і римо-католиків – це, за словами Андрія Юраша, залежатиме від того, хто саме очолить католицьку спільноту.

Нагадаємо, під час консисторії 11 лютого Папа Бенедикт ХVІ оголосив перед Колегією кардиналів про те, що з огляду на похилий вік та стан здоров’я, зрікається з уряду Наступника Святого Петра від 28 лютого 2013 року.

 Фото umoloda.kiev.ua

Опубликовано : 12.02.2013 20:16   на главную
Также в рубрике:
© 2008-2020 www.moyagazeta.com
При перепечатке материалов
активная ссылка на сайт объязательна.

Кількість відвідувачів