Рейтинг каталога сайтов Хмельницкого региона
Главная Контакты Карта сайта
Моя газета сказка 2019

 

Журналістка вимагає у міліції відеозапис нападу на неї

03.08.2009 20:37 Текст:  Т+   T-  

Редакція Хмельницького обласного суспільно-политичного видання ''Моя газета+'' вимагає у правоохоронних органів копії міліцейської відео зйомки акції протесту хмельницьких вкладників проти дій працівників банк ''Укрпромбанк'' щодо невиплати депозитів та процентів по вкладах.

03 серпня 2009 року на підставі Закону «Про інформацію» Людмилою Луніною було подано інформаційний запит до Хмельницьких правоохоронних органів щодо видачі матеріалів оперативної відео зйомки, яку в той день двома відеокамерами проводили працівники міліції. Цікаво, як відреагують міліціянти на таку вимогу та чи нададуть згаданий запис постраждалій від нападу журналістці, чи редакція отримає формальну відписку?

Нагадаємо, що 28 липня 2009 близько 19.00 годин на журналістку газети "Моя газета +" було вчинено розбійницький напад.

Автор: Информационная служба "Моей газеты+"

Пам’ятка журналіста

ЗАКОН УКРАЇНИ "Про державну підтримку засобів масової інформації та соціальний захист журналістів" (від 23 вересня 1997 року №540/97-ВР)
Стаття 1. Журналіст - творчий працівник, який професійно збирає, одержує, створює і займається підготовкою інформації для засобів масової інформації, виконує редакційно-посадові службові обов'язки в засобі масової інформації (в штаті або на позаштатних засадах).

ЗАКОН УКРАЇНИ "Про порядок висвітлення діяльності органів державної влади та органів місцевого самоврядування в Україні засобами масової інформації" (від 23 вересня 1997 року, № 539/97-ВР) витяг
Стаття 24. Особи, винні в порушенні законодавства України про порядок висвітлення діяльності органів державної влади та органів місцевого самоврядування засобами масової інформації, несуть дисциплінарну, цивільно-правову, адміністративну та кримінальну відповідальність відповідно до законодавства України.

ЗАКОН УКРАЇНИ „Про державну підтримку засобів масової інформації та соціальний захист журналістів” (від 23 вересня 1997 року, № 540/97-ВР) витяг
Стаття 17. Відповідальність за посягання на життя і здоров'я журналіста, інші дії проти нього та відповідальність журналіста за завдану ним моральну (немайнову) шкоду. Відповідальність за скоєння злочину проти журналіста у зв'язку з виконанням ним професійних обов'язків або перешкоджання його службовій діяльності прирівнюється до відповідальності за скоєння таких же дій проти працівника правоохоронного органу.
Службова діяльність журналіста не може бути підставою для його арешту, затримання, а також вилучення зібраних, опрацьованих, підготовлених ним матеріалів та технічних засобів, якими він користується у своїй роботі.

КОНСТИТУЦІЯ УКРАЇНИ прийнята на п'ятій сесії Верховної Ради України 28 червня 1996 року (витяг)
Стаття 34. Кожному гарантується право на свободу думки і слова, на вільне вираження своїх поглядів і переконань. Кожен має право вільно збирати, зберігати, використовувати і поширювати інформацію усно, письмово або в інший спосіб - на свій вибір.

ОСНОВИ ЗАКОНОДАВСТВА УКРАЇНИ ПРО КУЛЬТУРУ (від 14 лютого 1992 року, №2117-ХІІ) витяг
Стаття 17. Професійна творча діяльність. Держава створює умови для здійснення професійної творчої діяльності у галузі журналістики.
Стаття 33. Відповідальність за порушення законодавства про культуру. Особи, вині в порушенні законодавства про культуру, несуть цивільно-правову, адміністративну або кримінальну відповідальність відповідно до законодавства України.

ЗАКОН УКРАЇНИ "Про друковані засоби масової інформації (пресу) в Україні" (від 16 листопада 1992 року, №2782-ХІІ) витяг
Стаття 26. Права та обов'язки журналіста редакції. Журналіст має право:
1) на вільне одержання, використання, поширення (публікацію) та зберігання відкритої за режимом доступу інформації
2) відвідувати державні органи влади, органи місцевого і регіонального самоврядування, а також підприємства, установи і організації та бути прийнятим їх посадовими особами)
3) відкрито здійснювати записи, в тому числі із застосуванням будь-яких технічних засобів, за винятком випадків, передбачених законом
5) переваги на одержання відкритої за режимом доступу інформації
6) на безкоштовне задоволення запиту щодо доступу до офіційних документів
7) по пред'явленні редакційного посвідчення чи іншого документа, що засвідчує його належність до друкованого засобу масової інформації, перебувати в районі стихійного лиха, катастроф, в місцях аварій, масових безпорядків, на мітингах і демонстраціях, на територіях, де оголошено надзвичайний стан,
8) звертатися до спеціалістів при перевірці одержаних інформаційних матеріалів.
11) на збереження таємниці авторства та джерел інформації, за винятком випадків, коли ці таємниці обнародуються на вимогу суду.
Стаття 43. Захист і охорона журналіста при виконанні службових обов'язків. Професійний журналіст редакції при виконанні службових обов'язків перебуває під її правовим і соціальним захистом. Честь, гідність, недоторканність журналіста охороняються законом. ЗАКОН УКРАЇНИ "Про основи національної безпеки України" (від 19 червня 2003 року, №964-ІV) витяг
Стаття 8. Основні напрями державної політики з питань національної безпеки України є:
- в інформаційній сфері:
забезпечення неухильного дотримання конституційного права громадян на свободу слова, доступу до інформації, недопущення неправомірного втручання органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їх посадових осіб у діяльність засобів масової інформації, дискримінації в інформаційній сфері і переслідування журналістів за політичні позиції.

Кримінальний кодекс України (від 5 квітня 2001 року, № 2341-ІІІ) витяг
Стаття 171. Перешкоджання законній професійній діяльності журналістів
1) Умисне перешкоджання законній професійній діяльності журналістів - карається штрафом до п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або арештом на строк до шести місяців, або обмеженням волі на строк до трьох років.
2) Переслідування журналіста за виконання професійних обов'язків, за критику, здійснюване службовою особою або групою осіб за попередньою змовою, - карається штрафом до двохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або обмеженням волі на строк до п'яти років, або позбавленням права обіймати певні посади на строк до трьох років.

ЗАКОН УКРАЇНИ "Про інформацію" (від 2 жовтня 1992 року. № 2657-ХІІ) витяг
Стаття 45-1. Заборона цензури та заборона втручання в професійну діяльність журналістів і засобів масової інформації з боку органів державної влади або органів місцевого самоврядування, їх посадових осіб. Умисне перешкоджання законній професійній діяльності журналістів та/або переслідування журналістів за виконання професійних обов'язків, за критику, здійснювані посадовою особою або групою осіб за попередньою змовою, тягне за собою кримінальну відповідальність відповідно до Кримінального кодексу України.

Опубликовано : 03.08.2009 20:37   на главную
Также в рубрике:
 

 

 
Загрузка...
 
© 2008-2019 www.moyagazeta.com
При перепечатке материалов
активная ссылка на сайт объязательна.

Кількість відвідувачів