Рейтинг каталога сайтов Хмельницкого региона
Главная Контакты Карта сайта
Моя газета

 

 
{big_banner}

ГлавКРУ Украины отвечает на запрос «Моей газеты+»

31.08.2009 20:54 Текст:  Т+   T-  

''Украине нужны новые стандарты журналистики, цивилизованое медиапространство, в котором было бы представлено все разнообразие идей и мыслей... Новое измерение должны приобрести взаимоотношения государства и прессы. У власти не может быть тем, закрытых для журналиста.'' (Президент Украины Виктор Ющенко по случаю Дня журналиста, 6.06.2005).

Как же обстоят дела со свободой слова сегодня, спустя четыре года? Как складываются отношения местных властей с прессой на региональном уровне?
В последнем случае, в «Моя газета+» была опубликована серия статей под названием «Дело шито на заказ». В этих материалах было упомянуто Контрольно-ревизионное управление в Хмельницкой области как одно из действующих лиц . После направления письма с предложением о комментариях в указанную госструктуру, в редакцию явился один из ее представителей с претензиями относительно данной публикации.
 

Голові головного контрольно-ревізійного
управління України
М. Сивульскому
04070 Київ вул. Сагайдачного

Копії:
Начальнику контрольно-ревізійного управління в Хмельницькій області

Голові Хмельницької обласної державної адміністрації
І. Гавчуку


Головного редактора обласного громадсько-політичного видання «Моя газета+»
Л. Луніної
м. Хмельницький
вул. Кам’янецька, 74 офіс 8
Тел.. 700-997, 75-25-11,
8 (068) 418-06-56


СКАРГА НА ДІЇ ПОСАДОВОЇ ОСОБИ ДЕРЖАВНОЇ СЛУЖБИ

Хмельницька обласна громадсько-політична газета „Моя газета+” в № 13-14 -07.05.2009 р. розпочала журналістське розслідування за фактами зловживання службовим становищем органами обласної влади, у тому числі й обласного КРУ.
Факти зловживання викладені як в № 13-14, так і в №17, в статтях „Дело шито на заказ” і „Как шили дело”(газети додаємо). Для всебічного висвітлення проблеми в останньому номері редакція запросила до співрозмови керівництво Хмельницького обласного КРУ. Листом №71 від 31.07.09р.(додаемо) ми запропонували працівників КРУ до коментарю, до 12.08.2009 коментарі не отримали.
І взагалі, хочу підкреслити що на статтю реакція працівників КРУ у Хмельницькому була неадекватною: спочатку в редакцію прийшов робітник обласного КРУ К., який почав ображати мене і погрожувати розправою, а саме сказав: «Яке право ти це мала друковати без дозволу КРУ(!), що ти про себе возомнила, ти захотіла війни – то будеш її мати, а я, як ти знаєш, вмію воювати, я тебе задавлю... економічно і дуже скоро». Швирнувши газети, пішов з офісу. Він це говорив з порогу при відкритих дверях, в присутності працівників газети. Потім, 13.08.09 в 17.00 я отримала листа, яким перший заступник начальника своєю відповіддю фактично відмовився від коментарів за фактами виявлених порушень (додаємо).
Виходячи з вищевикладенного: відмови прокоментувати порушення закону при перевірці фірми контрольно-ревізійним управлінням, а тільки надання „звичайної відписки” та погрози в мою адресу ПРОШУ:
1. Розібратися в цій справі та прокоментувати факти проведення ревізії фірми „Хмельницький — Рошен” провідним контролером-ревізором Д. по реєстру накладних, а не по самим накладним (документи в статті надруковані) — зарахування керівництвом обласного КРУ ревізії фактично діяльності тільки одного торг агента І., а також ще й по реєстру ревізією діяльності фірми.

2. Дати пояснення: чи був візит посадової особи пресс-служби обласного КРУ до редакції газети «Моя газета+» вказівкою керівництва даної служби та носив офіційний характер, чи він відбувся з власної ініціативи К. та був неофіційним відвідуванням в робочий час даного посадовця якій використав чей час для визиту з погрозами?
3. Призначити адміністративне розслідування за моєю участю за фактом образ та залякування мене робітником обласного КРУ К. та проінформувати мене згідно з законом про результати перевірки цього факту та про вжиті заходи до державного посадовця К.
Додаток: номери газет, копії листа.
Виходячи з того, що цей лист є скаргою на обласне КРУ, прошу не пересилати скаргу їм на розгляд, а зробити це фахівцям головного контрольно-ревізійного управління України.


З повагою Редактор газети "Моя газета+" Л. Луніна

Отсканированная копия

 

Редактор сочла за необходимое уведомить Главное КРУ Украины о превышении госслужащим служебных полномочий . И вот какой ответ получила редакция:

 

Начальнику КРУ
в Хмельницькій області
Крупі В.М.

Головному редактору обласного громадсько-політичного видання „Моя газета +" Луніній Л.В.
вул. Камянецька, 74 (5-й етаж) м. Хмельницький, 29000

Про розгляд звернення

Головне контрольно-ревізійне управління України отримало скаргу редакції видання „Моя газета +" від 13.08.2009 №78, в якій оскаржуються результати позапланової ревізії фінансово-господарської діяльності ТОВ „Рошен-Хмельницький" та результати розгляду КРУ попереднього звернення редакції видання „Моя газета +", та враховуючи, що лист КРУ від 11.08.2009 № 22-12-18/3590 підписано в.о. начальника КРУ Яворським B.C., ГоловКРУ на підставі ст. 13 Закону України „Про державну контрольно-ревізійну службу в Україні" (за якою скарги на дії працівників КРУ розглядаються начальником регіонального КРУ) доручає:
забезпечити всебічний і об'єктивний розгляд звернення редакції видання „Моя газета +", під час якого перевірити дотримання КРУ вимог законодавства при розгляді попередніх звернень зазначеної редакції та при проведенні позапланової ревізії фінансово-господарської діяльності ТОВ „Рошен-Хмельницький".
У разі встановлення фактів недотримання КРУ законодавства при розгляді звернень редакції видання „Моя газета +" чи проведенні позапланової ревізії фінансово-господарської діяльності ТОВ „Рошен-Хмельницький" ГоловКРУ доручає:
вирішити питання щодо притягнення винних працівників КРУ до відповідальності;
поінформувати про результати розгляду звернення в установлений законодавством термін редакцію видання „Моя газета +", а про виконання цього доручення - Управління внутрішнього контролю та камеральних перевірок ГоловКРУ з доданням копії відповіді, направленої редакції видання „Моя газета +", та інших матеріалів щодо розгляду звернення.


Заступник голови
В.Б.Скирта

Отсканированная копия


Ответ дал надежду на скорое и справедливое рассмотрение дела представителями Главного управления.
Ну что же, посмотрим. Возможно, пожелания Президента о сотрудничестве прессы с властями касается только верховных органов власти. Местные же действуют на свое усмотрение - у них, видимо, остаются темы-табу для журналистов.
 

Автор: Информационная служба "Моей газеты+"

Опубликовано : 31.08.2009 20:54   на главную
Также в рубрике:
© 2008-2020 www.moyagazeta.com
При перепечатке материалов
активная ссылка на сайт объязательна.

Кількість відвідувачів