Рейтинг каталога сайтов Хмельницкого региона
Главная Контакты Карта сайта
Моя газета

 

 
{big_banner}

А ви бачили на власні очі Потьомкінські сходи?

27.03.2013 20:47 Текст:  Т+   T-  

На сьогоднішній день сходи складаються з 192 ступенів (спочатку їх було рівно двісті, проте при розширенні порту вісім ступенів було засипано) і десяти прольотів. Довжина сходів - 142 метри, вона побудована перспективно - її підстава значно ширше верхньої частини.

Завдяки цьому при погляді зверху створюється враження однакової ширини на всьому її протязі. Парапети сходів здаються паралельними і видно тільки майданчики (окрім верхнього маршу). При погляді знизу сходи здаються довшими і видно тільки суцільний каскад ступенів.

 

Була спроектована в 1825 році архітекторами Франчесько Боффо, а побудована в 1837-1841 інженерами Уоптоном і Ю. Морозовим. Князь Воронцов розпорядився побудувати сходи в подарунок своїй дружині Елісавете! Вартість цього подарунка - 800 тис. рублів.

 

При плануванні Приморської вулиці вісім ступенів засипали, і вони, як затверджують старожили, і понині покояться в глибині проїжджої частини. Згодом терассирование схилів «замаскувало» конструкцію сходів, і з боку фунікулера вона здається укладеною по пологому схилу.

 

Всесвітньо відомою сходи стали завдяки фільму «Броненосець Потемкин» (1925) Сергія Ейзенштейна, в ключовій сцені якого дитяча коляска котиться по ступенях сходів.

 

Сходи поступово руйнувала ерозія, і в 1933 році пісковик був замінений рожево-сірим гранітом, а майданчики були покриті асфальтом.

 

На агітаційних плакатах часів Великої Вітчизняної війни сходи втілювали Одесу. У 1955 році до 50-ліття повстання на броненосці сходи, до революції Рішельевськой, що називалася, а потім Бульварною, була перейменована в Потьомкінську.

 

Щорічно проводиться забіг «Вгору по Потьомкінських сходах». Рекорд змагання складає 22,8 секунд (мій рекорд (Tali) - 40 секунд )) )

 

Щорічно проводиться концерт на честь дня народження міста - 2 вересня! Потьомкінські сходи перетворюються на велику трибуну, на якій розміщуються як городяни, так і гості міста, які прибули подивитися дійство за участю багатьох зірок шоу-бізнесу...

 

Прибуваючи на теплоході до Одеси, неможливо не побачити "восьме чудо світу" - Потьомкінські сходи!

                                                                               http://www.kudaedem.com.ua/ua/interesting/preview/8.html

Опубликовано : 27.03.2013 20:47   на главную
Также в рубрике:
© 2008-2021 www.moyagazeta.com
При перепечатке материалов
активная ссылка на сайт объязательна.

Кількість відвідувачів