Рейтинг каталога сайтов Хмельницкого региона
Главная Контакты Карта сайта
Моя газета

 

 
{big_banner}

Поїдь в Крим і підкори Ай-Петрі!

27.03.2013 20:56 Текст:  Т+   T-  

Над квітучими садами Південного берега гордо підноситься велична гряда Ай-петрі. Високогірний масив, немов дбайливий батько, взимку оберігає запашні долини від холодних вітрів континенту, влітку від розжарених суховіїв, весною і осінню затримує дощові хмаринки, щоб напоювати свої передгір'я благодатною вологою.

Гора носить ім'я Святого Петра - одного з апостолів Христа. По відданнях Ісус нарік свого учня Симона ім'ям - Петро (скеля), оскільки віра його була міцна як камінь, саме на цьому твердому фундаменті і споруджена Церква Хрістова.

 

Основною пам'яткою гори є неповторної краси види, що відкриваються з її вершини. Безкрайня синя далечінь, що зливається з горизонтом, потопаючі в зелені передгір'я, будиночки і звивисті вулички Великої Ялти, овіяний легендами Аюдаг, таємнича гора Кішка, Никітськая яйла, мис Мартьян, хребет Іограф, гора Могабі, схожа на вимерлий вулкан, мис Ай-тодор - все це збережено в пейзажах Ай-петрі!

 

Ай-петрі є великим гірським масивом, що обернувся на південь скелястими схилами. З північного боку тягнуться пологі лісисті схили, з багаточисельними стежинками, ведучими на плато. Вершина гори - високогірна яйла (плато), поросла травами. Ай-петрінськие лугу перемежаються кам'яними розсипами, ялівцевими чагарниками і лісистими острівцями. Тут виростає безліч цілющих рослин: чебрець, звіробій, меліса, суниця. Ароматний запах чабреца особливо відчувається в сонячну погоду. Подекуди попадається в'яз, бук, кизил, шипшина, дика груша, тис ягідний, рідка кримська железница і кримська сосна. Ай-петрінаськая яйла - природний природознавський музей просто неба!

 

Славиться гора Святого Петра і карстовими порожнинами, яких тут понад 200, з них досліджено лише 35. Особливо цікава для відвідин печера «Трехглазка», що виходить на поверхню трьома отворами «очима», поблизу верхньої станції Канатної дороги.

 

Ліворуч від станції Ай-петрі підноситься однойменна вершина, заввишки 1234 м-коди над рівнем морить. З точки зору геології гора є викопним рифом, складеним з коралів, черепашок і скам'янілих водоростей древнього моря позднеюрского періоду.

 

Сучасними пам'ятками гори є: видовий майданчик скелі Шишко, Ай-петрінський меридіан - глобус з точними геодезичними відомостями, підйомник бугеля поблизу метеостанції, і, звичайно ж, знаменита Канатна дорога.

                                                                                  http://www.kudaedem.com.ua/ua/interesting/preview/3.html

Опубликовано : 27.03.2013 20:56   на главную
Также в рубрике:
© 2008-2021 www.moyagazeta.com
При перепечатке материалов
активная ссылка на сайт объязательна.

Кількість відвідувачів