Рейтинг каталога сайтов Хмельницкого региона
Главная Контакты Карта сайта
Моя газета

 

 
{big_banner}

А ви чули про ялтинський палац Дюльбер?

27.03.2013 21:03 Текст:  Т+   T-  

Білі стіни, сріблясті куполи і багатий орнамент цього палацу неначе переносять на схід. Його назва, Дюльбер - теж східне. Це означає «прекрасний» арабський.

Палац Дюльбер в кінці XIX століття побудували для князя Петра Миколайовича Романова. Споруда був доручена міському архітекторові Ялти Миколі Петровичеві Краснову, а ескізи для казкового палацу намалював сам великий князь.

 

Петро Миколайович Романів довго подорожував, бачив Сірію, Єгипет і Середземномор'я. Там він і зробив зарисовки для майбутнього палацу. Архітектор теж угледів в запланованій будівлі зразки Каїрських храмових будов і захоплено виконав доручену роботу. У жовтні 1897 року прекрасний східний Дюльбер урочисто освятили згідно традиціям православної церкви. Це, на жаль, не уберегло його господарів від пригод. Сам же палац пройшов через зміну імперій, лихоліття, і знову знайшов дбайливих господарів в Радянський період - став здравницею. Центром санаторних закладів палац служить і сьогодні.

 

Навколо палацу розбитий парк, до пари Дюльберу - вишуканий і багатий. Цей парк цілком можна вважати ботанічним садом - так багато рідкісних рослин культивується на його землях. Троянди і водяні лілії, фонтани і штучні водоймища - важко представити місце, приємніше для прогулянок. А вхід в палац обрамляють розкидисті віялові пальми, довершуючи його заморську південну зовнішність.

                                                                                http://www.kudaedem.com.ua/ua/interesting/preview/5.html

Опубликовано : 27.03.2013 21:03   на главную
Также в рубрике:
© 2008-2021 www.moyagazeta.com
При перепечатке материалов
активная ссылка на сайт объязательна.

Кількість відвідувачів