Рейтинг каталога сайтов Хмельницкого региона
Главная Контакты Карта сайта
Моя газета

 

 
{big_banner}

Трансплантологія в Україні стає більш прогнозованою

20.02.2010 15:58 Текст:  Т+   T-  

Як повідомляє прес-служба МОЗ, в Україні створено структуру "Всеукраїнський реєстр донорів гемопоетичних стовбурових клітин".

Цей інститут робить можливим пошук всіх потенційни донорів кісткового мозку в Україні. Реєстр співпрацює з Трансплаційними центрами та координує діяльність Центрів забору гемопоетичних стовбурових клітин та HLA-лабораторій.


Подібна система уже протягом 25 років розповсюджена о всьому світові. Зокрема, Європі це EMDIS, який у свою цергу входить до складу Міжнародної Асоціації Донорів Кісткового Мозку (WMDA). Така пошукова система містить в своїй базі дани близько 12 млн. донорів, що, в свою чергу, дозволяє швидко обмінюватись інформацією про необхідного донора незалежно від країни, в якій мешкає хворий.


Створення такої Всеукраїнсьбкої бази даних медики обгрунтовують тим, що існує етнічна гемогенність населення, і ця база дасть можливість прогнозувати розвиток трнасплантації та значно зменшить пошук сумісного неспорідненого донора, а це сприятиме підвищенню шансів на виживання хворих.

Опубликовано : 20.02.2010 15:58   на главную
Также в рубрике:
© 2008-2020 www.moyagazeta.com
При перепечатке материалов
активная ссылка на сайт объязательна.

Кількість відвідувачів