Рейтинг каталога сайтов Хмельницкого региона
Главная Контакты Карта сайта
Моя газета

 

 
{big_banner}

Українські олігархи сильно перелякались

24.01.2014 02:42 Текст:  Т+   T-  

Євросоюз пригрозив українським олігархам перевіркою їх банківських рахунків, якщо офіційний Київ застосує силу проти мітингувальників на майдані Незалежності. 

Тиск ЄС і США може пояснюватися тим, що основні українські олігархічні угруповання, налякані можливістю хаосу в країні, згуртувалися навколо влади, вважають оглядачі.

Євросоюз готовий перевірити рахунки українських олігархів у банках країн ЄС як «передсанкційний крок», якщо влада України й далі буде застосовувати силові методи проти мітингувальників у Києві, заявив комісар ЄС з питань бюджету Януш Левандовський.
Раніше глава Єврокомісії Жозе Мануел Баррозу не виключив можливості введення санкцій відносно влади України. Крім того, ще напередодні новорічних свят депутат Європарламенту, представник правлячої партії Німеччини Міхаель Галер пообіцяв опозиціонерам у Києві «натиснути на інтереси українських олігархів у Європі».

У Вашингтоні також обговорюється можливість впливу на офіційний Київ, який поки бере гору в сутичці з опозицією. Більш того, як повідомляв Економіст, у середу влада США вже анулювала візи громадян України, які «можуть бути винні в скоєнні актів насильства в ході зіткнень в Києві».

У Вашингтоні поділили відповідальність за хаос у центрі Києва навпіл.

«Проте агресивні дії членів вкрай правої групи «Правий сектор» неприйнятні, роздмухують напруженість на вулицях і підривають зусилля мирних демонстрантів. Аналогічним чином ми засуджуємо насильство з боку груп, відомих як «тітушки», – заявила представник Держдепартаменту.

Співрозмовник «Газеты.Ru» у Києві пов’язує кроки ЄС і США з тиску на українських олігархів з тим, що в останні тижні найбільш впливові з них почали однозначно підтримувати владу. «Олігархи злякалися хаосу, – говорить він. – Якщо зміна влади відбудеться в сьогоднішній ситуації, неминучий жорсткий переділ власності, оскільки протистояння дійшло до кровопролиття. Їх лякають заморожуванням рахунків у Європі, але, якщо зараз до влади прийде якийсь Тягнибок, вони втратять взагалі все. Можливо, навіть свободу».

З цієї причини саме олігархи підштовхують сьогодні Януковича до жорсткого сценарію розгону Майдану. Сам Янукович зволікає, тому опозиціонерам усе ще дозволяють окупувати центр міста. Джерело запевняє, що якщо Янукович проявить слабкість, найближчим часом олігархи, котрі стоять за Партією регіонів, можуть зробити ставку на прем’єра Азарова, який має репутацію набагато більш жорсткого лідера. У середу Азаров уже назвав радикальних опозиціонерів, що зібралися в центрі Києва, «терористами».

Янукович виявляє нерішучість, відмовляється вводити режим НС і застосувати силу, бо побоюється санкцій з боку Євросоюзу. Це з одного боку, а з іншого – місцеві олігархи зараз примушують його до інтеграції з Росією. «Якщо до вересня українські олігархи і мали претензії до Януковича, то зараз влада і великий бізнес згуртувалися. Всі розуміють, що в разі перемоги опозиції вони позбудуться бізнесу», – говорить президент Центру системного аналізу та прогнозування Ростислав Іщенко. За його словами, Янукович – незручна для великого бізнесу фігура, але зрозуміла й передбачувана.

Олігархи згуртувалися навколо Януковича, зачаїлися і вичікують, чия візьме, погоджується голова бізнес-асоціації «Постачальники Митного союзу» Олег Ногінський. Опозиція і чинна влада точно знають, що перемога на Майдані – це пропуск на чергові президентські вибори, які намічені на весну 2015 року.

Директор Інституту глобальних стратегій Вадим Карасьов не виключає, що українські олігархи можуть здати Януковича, якщо він і далі буде проявляти нерішучість і відмовиться застосувати силу щодо Майдану. Кандидат на заміщення Януковича – Микола Азаров. «Правда, Азаров несамостійний і говорить те, що йому велить президент. Зате він однозначно висловлювався на користь інтеграції з Митним союзом і Росією», – говорить експерт.

На думку Карасьова, опозиція допустила помилку, не давши ніяких гарантій безпеки олігархам в разі свого приходу до влади, з цієї причини олігархи згуртувалися навколо Януковича. «Не можна сказати, що чинна влада монолітна, це не бетон, але й не пісок, як було раніше», – вважає політолог.

На його думку, опозиція і не могла дати олігархам гарантії збереження їх бізнесу. «Спочатку було не до цього, а зараз опозиція – принаймні, представники парламентської опозиції, той же Кличко – вже не контролюють Майдан. Там править «Правий сектор», – зауважує Карасьов.

Олігархи не підтримали відкрито опозицію ще й тому, що серед учасників Майдану немає явного лідера. Є група лідерів, але немає головної фігури, з якою можна було пов’язувати майбутнє своєї сім’ї та бізнесу, впевнений Ростислав Іщенко. «Зараз бізнес вичікує, чия візьме. Якщо переможе опозиція, то серед олігархів, повірте мені, знайдеться чимало таких, які представлять докази того, що вони особисто носили бутерброди на Майдан», – говорить він.
 

http://ua-ekonomist.com

Опубликовано : 24.01.2014 02:42   на главную
Также в рубрике:
© 2008-2021 www.moyagazeta.com
При перепечатке материалов
активная ссылка на сайт объязательна.

Кількість відвідувачів