Рейтинг каталога сайтов Хмельницкого региона
Главная Контакты Карта сайта
Моя газета

 

 
{big_banner}

Три російські канали у Хмельницькому більше не показують

24.03.2014 14:36 Текст:  Т+   T-  

Хмельничанам, які мають кабельне телебачення, відключили російські канали «ОРТ», «РТР Планета» та «НТВ-Мир». Таке рішення провайдер прийняв, керуючись рекомендаціями Нацради з питань телебачення та радіомовлення. Абоненти підтримали ініціативу і відтепер дивитимуться канали новин та розваг. 

 Вимкнули задля безпеки

Відключення російських телеканалів «Россия 24», ОРТ (Первый канал всемирная сеть), «РТР Планета» та «НТВ-Мир» на території України відбулося тимчасово. Така ситуація в інформаційному полі України викликана необхідністю гарантування інформаційної безпеки відповідно до Рішення Ради нацбезпеки та оборони України від 1 березня «Про невідкладні заходи щодо забезпечення національної безпеки, суверенітету і територіальної цілісності України» і відповідного її звернення до Нацради з питань телебачення та радіомовлення України від 6 березня.

Зазначені канали порушують законодавчі норми України, поширюючи інформацію із закликами до насильницької зміни конституційного ладу України, агресивних дій проти української держави та інформацію, яка порушує законні права й інтереси фізичних і юридичних осіб, посягає на честь і гідність особи. Тому Нацрада з питань телебачення та радіомовлення рекомендувала 347 провайдерам кабельного телебачення в Україні провести їх тимчасове відключення.

У нас відключили всі

- У Хмельницькій області є 11 провайдерів кабельного телебачення. Станом на 17 березня всі вони взяли до відома рекомендацію Нацради та тимчасово відключили російські канали ОРТ (Первый канал всемирная сеть), «РТР Планета» та «НТВ-Мир», - каже представник Нацради з питань телебачення та радіомовлення у Хмельницькій області Анатолій Пенкальський. – Дане рішення не стосується цифрового, супутникового телебачення та інтернету, який не підлягає ліцензуванню. Тому ті користувачі, які хочуть дивитися російські канали, зможуть це роботи і надалі, але у інший спосіб.

Ліцензії на відключені канали в Україні дійсні. Тому, коли ситуація стабілізується і виникне потреба, їх і надалі будуть транслювати.

У місті є тільки один провайдер кабельного телебаченням. Це компанія «Воля». З 16 березня на підставі результатів опитування, проведеного на сайті компанії серед абонентів, а також у відповідь на рекомендацію Нацради України з питань телебачення і радіомовлення та рішення профільного комітету Верховної Ради з питань свободи слова та інформації, компанія «Воля» у Хмельницькому відмовилася від дублювання каналів «ОРТ» («Первый канал. Всемирная сеть»), «РТР Планета» та «НТВ-Мир» в аналоговому форматі і залишила лише їхню цифрову версію.

- Ми прийняли таке рішення, зважаючи на ситуацію, яка склалася в країні. На нашу компанію ніхто не чинив тиск і не змушував відключати чи не відключати російські канали. Ми розуміємо, що можемо втратити частину абонентів, але нам важливіше зберегти спокій та розуміння у суспільстві. Про реакції людей на відключення говорити ще зарано, оскільки пройшло лише декілька днів з моменту відключення, - каже директор хмельницької філії компанії «Воля» Павло Пронічев.

Замість відключених каналів глядачі тепер дивитимуться телеканали «Время», «Сонце» та «Еспресо TV». Нововведення ніяким чином не вплинуть на вартість послуг для користувачів.

Рішення про те, щоб знову ретранслювати російські телеканали, у Хмельницькому прийматимуть на основі рішення Ради національної безпеки та оборони України, Нацради з питань телебачення та радіомовлення та зважаючи на думку абонентів.

© vsim ua

Опубликовано : 24.03.2014 14:36   на главную
Также в рубрике:
© 2008-2020 www.moyagazeta.com
При перепечатке материалов
активная ссылка на сайт объязательна.

Кількість відвідувачів