Рейтинг каталога сайтов Хмельницкого региона
Главная Контакты Карта сайта
Моя газета

 

 
{big_banner}

Віницьки тролейбуси обстрілюють

26.03.2014 12:40 Текст:  Т+   T-  

По місту поповзла чутка, що стріляли в тролейбус і є постраждалі. Насправді, усі цілі, але лобове скло дійсно розлетілося. Індцидент незрозумілий і тривожний, особливо через те, що це вже не перший випадок за останні тижні.

 Начальник ТТУ назвав побите скло в тролейбусі звичайним хуліганством, а його заступник – диверсією ФСБ. Тим часом містом ширяться перебільшення: „Чули, що стріляють по тролейбусах? Двоє людей постраждали!”...

А постраждало в інциденті з тролейбусом на Київській тільки лобове скло вікна. Пасажири навіть не зрозуміли, що сталося, бо кабіна водія за зачиненими дверима.

- Я працювала по третьому маршруту, - каже водій підбитого тролейбуса 46-річна Надія Поліщук. - Їхала з Вишеньки на ДПЗ. За метрів десять від зупинки „Грибоєдова” це сталося. Так швидко, що я не встигла зреагувати. Зупинилася і не знала, що робити. Потім трохи заспокоїлася. Сказала пасажирам: „Шановні, вибачте будь ласка, я далі не можу рухатися”. І відкрила двері.

Водій попросила залишитися біля неї чоловіка і двох дівчат, які їхали спереду, як свідків. Щоб пасажири підтвердили, що вона нікого не стукнула і її ніхто. Потім повідомила диспетчера про подію.

 

Дірка з кулак перед обличчям

Водій підбитого тролейбуса Надія Поліщук зняла на мобільний дірку в склі після удару

 

– Удар був з протилежного боку вулиці. Якщо це була куля, то вона пішла по дотичній, – сказав заступник начальника Трамвайно-тролейбусного управління Анатолій Ворона.

Він думає, що стріляли з пневматики. Якби із вогнепальної зброї, то наслідки були б гірші.

 

Диверсія серед білого дня?

- Водій – досвідчена жінка. Вона одразу зупинилася. Та, на жаль, це вже четвертий випадок з 11 березня, - каже Анатолій Ворона про обстріли муніципальних автобусів, не рахуючи приватної маршрутки, на Старому Місті. – Попередні випадки були в таких місцях, щоб не побачили люди: біля Староміського мосту, третьої лікарні. А це вже серед білого дня на Київській. Міліція розкриє. Це я кажу, як колишній міліціонер. Напрацювання є. Розкриють у найближчий час. Тим більше, що міська рада призначила нагороду - 10 тисяч гривень. Це за дотичну інформацію. А за пряму, яка вкаже на порушника, ще більше.

У всіх обстрілах Анатолій Ворона бачить один і той самий почерк, і каже, що це було зроблено навмисно, для дестабілізації ситуації. Версії в нього дві: або перед виборами міського голови дестабілізація відбувається, або ж до пострілів по вікнах громадського транспорту у Вінниці доклали руку російські агенти з ФСБ чи ГРУ.

Це було близько 9.45 минулої середи, 19 березня. Щось влучило у вікно і вибило шматок скла, коли тролейбус ще не набрав швидкості після зупинки. Момент удару Надія Поліщук не бачила, бо якраз дивилася в ліве дзеркало заднього виду. Обернулася на звук удару – шибка перед нею була в тріщинах, а прямо перед обличчям - дірка з кулак. Друзки не впали всередину. Їх відкинуло вбік.

- Ніякої машини поруч не було. Нічого не їхало на швидкості такій, щоб камінець чи ще щось могло попасти. І це не був камінь. Я 30 років проробила, знаю, як камінець влучає, - каже жінка-водій. – Звуку пострілу не було, але не може так само скло тріснути. Одразу дірка з’явилася прямо по центру шибки. Вибите скло опинилося на другому боці дороги на бордюрі. Думаю, це була гумова куля

Шибку у вікні тролейбуса в той же день замінили на нову. Ціна її – 800 гривень. А от які збитки отримало Трамвайно-тролейбусне управління через прострелені вікна в муніципальних автобусах (їх за два дні, 11 та 12 березня, полетіло аж вісім), керівництво управління не сказало. Мовляв, ще підраховують.

- Ціни зараз, бачите, як плавають? Деякі заклади не працюють, тому шукаємо інші, щоб придбати на заміну скло, - керівник підприємства. - Але, знаєте, як раніше казали – всіх не перестріляти. Тобто будемо працювати в нормальному руслі, не зважаючи на складнощі і перепони, які нам роблять ці негідники. Чи вони мешканці Вінниці, чи з інших міст, але хочуть дискредитувати роботу громадського транспорту і підірвати спокій у нашому місті. Ми цього не допустимо. А що стосується пошуку винуватців, то ми повністю покладаємося на міліцію.

 

.- Маю інформацію від знайомих, які зустрічали працівників цих служб у Вінницькій області, - сказав Анатолій Ворона.

 

Міліція доказів пострілу не знайшла

Працівники міліції під час огляду місця події не знайшли жодного доказу пострілу зі зброї – ні гільзи, ні кулі.

- Отвір у склі не був характерний для пострілу, – сказала прес-офіцер обласної міліції Анна Олійник.

Дірку в лобовому склі тролейбуса, за словами першого заступника начальника міської міліції Юрія Педоса, міг вибити камінець. Він або вилетів з-під колеса машини, що їхала повз чи попереду, або ж був кинутий навмисне.

Але жодного свідка, який би бачив, щоб хтось жбурляв камінець, міліція на людній вранішній вулиці не знайшла. І якщо в історії з муніципальними автобусами і маршрутками на Старому Місті, де билися вікна два вечора поспіль, відкривали кримінальні провадження про хуліганство із застосуванням зброї, то тут – просте хуліганство.

А вчора на прес-конференції про криміногенну ситуацію у обласні начальник управління міліції Олег Школьний сказав так: могли стрельнути у вікно тролейбусу із рогатки металевим шариком або камінцем.

 

Це могло призвести до катастрофи

- Яка різниця, що то було, камінь чи не камінь. Найголовніше, що це несло небезпеку для людей, - говорить начальник вінницького Трамвайно-тролейбусного управління Микола Форманюк. - Якби тролейбус їхав у своєму русі, я не виїжджав від зупинки, то не відомо, як би відреагував водій. Кермом вправо чи вліво - і це могло призвести до катастрофи.

Він інакше, як «негідниками», назвати винуватців інциденту не зміг. Сказав, хто б це не робив, поплатиться. Лишилося знайти хулігана, якому загрожує до 17 тисяч гривень штрафу, до півроку арешту чи до п’яти років обмеження волі. Та за тиждень правоохоронцями це зробити не вдалося.

- Думаю, винним краще прийти та покаятися, і нехай це буде проста хуліганка, ніж буде розцінений злочин, як терористичний акт, - каже Микола Фурманюк.  

Коментар експерта
Валерій Снітько, колишні перевізник:
- У вікно тролейбуса міг камінець влетіти з машини. Коли машини розминаються між собою, таке буває. Вискакує маленький п’ятиміліметровий камінчик і пробиває скло. Кальовка має таку здатність – навіть голкою можна розбити, в точку. А стрілянина по маршрутках і автобусах – це не замовлення. Це абсолютне хуліганство. От хоче людина кудись стрельнути і побачила автобус – давай в автобус. Зараз кожний хоче показати, що він герой. Як у дев’яностих, організовуються банди під цей шумок, щоб залякати, а потім розказати казку: от ми, якщо щось станеться, допоможемо, щоб ніхто не побив і так далі. Це вже відомий прийом. А може, якийсь любитель побалуватися стріляє. Це ж не зі справжньої зброї, а з пневматики постріли були. Дробинка хлопнула - і скло розлетілося. Знайти її потім на асфальті практично неможливо. Так само позаторік на П’ятничанах стріляли, і так нікого й не знайшли. Все накрилося, хоча відомі стрілки були. Якби хотіли, то їх би знайшли.
Те, що відбувається сьогодні у Вінниці, не пов’язано з маршрутною мережею. Абсолютно ні. Там „дєльож” іде зовсім по-іншому. Просто грабунок наглий і тупий. Ніякої реформи не було і не світило. Одних звільняють, других завозять. І знімають при цьому непогані гроші. Від двох до 15 тисяч доларів маршрути коштують на три місяці. Приходять люди, платять, вигинають їх і нових допускають. А причини знаходять такі, що вони ні в одні ворота не лізуть. У нас був один маршрутник, в нього машинка просто казка, що ззовні, що в середині. Чистенька. І сам акуратний. І його вигнали за те, що в нього сорочки не було. Це сміх! А інший їде замурзаний весь, брудна машина і сам такий же, але цього не гонять.
А я поки що пенсіонер. Вирішив відпочити морально. Але зараз потепліє – прокинемося і виїдемо. Я не залишу це так. Це треба на коліна ставати, чи що, перед цією державою? Не можна ставати. Вже все, настоялися на колінах.
Якщо підслухали плани диверсій чи терактів – дзвоніть в СБУ
Днями Служба безпеки України повідомила, що розслідує факти вчинення окремими особами та групами злочинних дій, спрямованих на дестабілізацію ситуації на півдні та сході країни. А у Вінниці просять людей надати інформацію про такі злочини.
- Наразі головним завданням СБУ є запобігання скоєнню злочинів проти держави, проти наших громадян і убезпечення їх від диверсій. Тому Управління Служби безпеки України у Вінницькій області звертається до жителів регіону з проханням бути пильними і, в разі, якщо вам стало відомо про підготовку до можливих диверсій, терористичних актів, фактів погроз, шантажу, спрямованих на зміну державного устрою, виявлення підозрілих осіб поблизу об’єктів підвищеної небезпеки, негайно повідомляти про це за телефоном довіри УСБУ, - сказала прес-офіцер обласного управління спецслужби Ірина Єрмолова.
Номер для вінничан – (0432) 53-13-09. Працює цілодобово.

Опубликовано : 26.03.2014 12:40   на главную
Также в рубрике:
© 2008-2021 www.moyagazeta.com
При перепечатке материалов
активная ссылка на сайт объязательна.

Кількість відвідувачів