Рейтинг каталога сайтов Хмельницкого региона
Главная Контакты Карта сайта
Моя газета

 

 
{big_banner}

Чи загрожує Хмельниччині «друге пришестя» «ліфтера Гавчука»?

18.04.2014 16:11 Текст:  Т+   T-  

 «Обережно, двері зачиняються... наступна зупинка - «Глухий кут?» Саме таку назву мала стаття, яка була надрукована у №11 (463) «Моєї газети+», що побачив світ 24 березня 2010 року – 4 роки тому. Найважливішими тоді були питання безпеки, а саме - справності ліфтів, на яких ми з вами, шановні читачі, щодня переміщаємося із власними дітьми та іншими родичами, тарифів, наповнення бюджету, розвитку соціальної інфраструктури, модернізації матеріально-технічної бази...

 

 

Так, саме це тоді найбільше хвилювало громадськість міста та колектив підприємства. Але нічого на світі не є постійним та сталим, все, як кажуть, тече, і все міняється, особливо пріоритети та потреби, як людські, так і провладні. І саме звичайні пересічні люди, на жаль, практично завжди стають матеріалом (а іноді навіть і пластиліном) для тих, хто сідає у м’які крісла чиновників, і для тих, хто цих самих чиновників фінансує… 

Як ми вже казали, минули рівно чотири роки, і до редакції «Моєї газети+» звернувся директор підприємства «Хмельницькліфт» Микола Іванович Довгалюк, і розповів нам, що на нього шалено тиснуть, примушуючи написати заяву за «власним бажанням». Саме тому він попросив нас провести незалежне журналістське розслідування на предмет фінансової діяльності СРБП «Хмельницькліфт», і ознайомити громадськість міста з результатами.

Як кожний сучасний журналіст, я спочатку почала «прочісувати» Інтернет – і практично одразу натрапила на емоційний сюжет одного з місцевих каналів, де показували засідання трудового колективу підприємства, на якому і стався факт написання заяви, так би мовити, «за власним бажанням». На цих зборах ніхто навіть не думав оперувати ані цифрами, ані документами (результатами перевірок), ані фінансовими звітами керівництва за певний період – але у повний голос звучали звинувачення про затримки заробленої плати, про те, що пан Довгалюк дозволяє собі «крамолу» звільняти одних працівників, а на їх місце брати на роботу власних родичів… Колектив кипів, бурлив, і навіть не просив, а вимагав повернути у директорське крісло колишнього керівника Гавчука…

Мені, слава Богу, ще не дуже багато років, до пенсії як до Місяця, склероз поки що обходить стороною, і саме тому я дуже добре пам'ятаю, що вищезгаданого пана «пішли» з посади за наявність величезних заборгованостей до бюджетів усіх рангів. Але питання серйозне, тому все обов’язково перевіримо, познайомимося із оригіналами усіх можливих документів, у тому числі із результатами багаточисельних перевірок, а вже потім надрукуємо результати. Саме тому я й запропонувала пану Довгалюку провести розслідування у два етапи: спочатку ознайомити трудовий колектив, інших мешканців міста та області, юристів, економістів, фінансистів із відкритим зверненням саме на цю тему. Щоби нас не звинувачували у перекручуванні фактів, воно буде надруковане поки що без коментарів, ну а коли вони з’являться, ми їх також опублікуємо у межах журналістського розслідування.

 

Отже, як говориться на Незалежному громадському порталі http://ngp-ua.info

«Голова облради каже, що не допустить

другого «пришестя» ліфтера Гавчука

Голова Хмельницької обласної ради Іван Гончар запевнив, що не допустить повернення у крісло керівника спеціалізованого ремонтно-будівельного підприємства «Хмельницькліфт» В’ячеслава Гавчука (рідний брат колишнього «помаранчевого» губернатора Івана Гавчука – НГП). Про це він заявив у коментарі «Незалежному громадському порталу».

Як стало відомо НГП, на комунальному підприємстві склалася непроста ситуація – робітники змусили написати заяву на звільнення діючого директора Миколу Довгалюка, призначеного три роки тому. Натомість вони вимагають повернення на посаду його попередника В’ячеслава Гавчука, однак голова облради не згідний із позицією ліфтерів.

«Колектив «Хмельницькліфту» вирішив звільнити директора Довгалюка. Це було їхнє рішення. Тепер вони хочуть, щоб обласна рада призначила на відповідну посаду Гавчука. Проте я добре пам’ятаю, як свого часу обласна рада списувала мільйонні борги «Хмельницькліфту», яке тоді очолював Гавчук. Мова йде про 1,5-3 мільйони гривень. Тому повертати такого керівника, який створив заборгованість до бюджетів, не є доцільним», – вважає Іван Гончар.

Він додав, що своїм розпорядженням призначив виконувачем обов’язків керівника спеціалізованого ремонтно-будівельного підприємства «Хмельницькліфт» Федора Ковальчука, який є головним інженером цього КП».

ВІДКРИТИЙ ЛИСТ-ЗВЕРНЕННЯ ДО ГРОМАДИ МІСТА

Адміністрація СРБП «Хмельницькліфт» надає уточнену інформацію щодо колективного звернення працівників підприємства про висловлення недовіри директору Довгалюку М.І.

СРБП «Хмельницькліфт» - є обласним комунальним унітарним комерційним підприємством - об’єктом спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст Хмельницької області. У своїй роботі Підприємство підзвітне і підконтрольне Хмельницькій обласній раді. Основною метою діяльності підприємства є здійснення функцій забезпечення та безаварійної роботи ліфтового та диспетчерського обладнання, проведення комплексу робіт з монтажу, налагоджування, ремонту та технічного обслуговування ліфтового парку та диспетчерського обладнання. Відповідно до укладених договорів підряду, підприємство забезпечує виконання робіт по технічному обслуговуванню та ремонту 1708 ліфтів Хмельницької області. На сьогодні, підприємство повністю забезпечує безаварійну роботу ліфтів по всій Хмельницькій області .

З вересня 2010 року, відповідно до розпорядження обласної ради, директором підприємства був призначений Довгалюк М.І.

На той момент підприємство знаходилось у вкрай важкому фінансовому стані. Дебіторська заборгованість по обслуговуванню ліфтів, станом на 01.09.2010 року, становила 3.2 млн.грн. при середньомісячному об’ємі 841.6 тис.грн., що складало 3.8 місяців заборгованості, майно підприємства знаходилось в податковій заставі. І тільки з приходом нового керівника негайно 17.09.2010 року було вирішення питання зняття обтяження з рухомого майна .

Якщо зробити аналіз фінансової діяльності підприємства за той період то необхідно зробити висновок, що підприємство цілеспрямовано було доведено до банкрутства. Тільки той факт, що до бюджетів всіх рівнів сплачувались внески в розмірі 1-00 грн., а заробітна плата виплачувалась в повному об»ємі призвело до катастрофічного фінансового стану підприємства в подальшому.

В серпні 2006 року, за заявою Управління Пенсійного фонду України у м.Хмельницькому, господарським судом Хмельницької області була винесена ухвала про порушення провадження у справі про банкрутство (справа № 13/188-Б) . Ухвалою суду від 8 лютого 2007 року судом затверджена мирова угода та графік щомісячного погашення кредиторської заборгованості в період з березня 2007 року по лютий 2012 року на загальну суму 1 119 565-39 грн.

За результатами планової виїздної перевірки з питань своєчасності, достовірності, повноти нарахування та сплати податку з доходів фізичних осіб та правильності подання звітності за формою 1-ДФ за період з 1 липня 2007 року по 31 березня 2010 року було донараховано 1 552 588-76 грн. боргу.

14 березня 2011 року Хмельницьким окружним адміністративним судом була розглянута адміністративна справа № 2270/619/11 за позовом Державної податкової інспекції у м.Хмельницькому про стягнення цієї заборгованості. У відповідності до постанови суду, з підприємства стягнуто 961 764-89 грн. та затверджений щомісячний графік погашення заборгованості з березня 2011 року по липень 2013 року по 40 073 грн.

Всі присуджені суми були своєчасно, згідно з затвердженими графіками, погашались своєчасно і лягли додатковими фінансовими зобов’язаннями на підприємство.

Але, незважаючи на таке значне додаткове фінансове навантаження, директором, при підтримці всього колективу, приймались необхідні міри для оздоровлення фінансового стану підприємства, поступово зменшувались збитки – за 2011 рік підприємство отримало збиток у розмірі 655 тис. грн., за 2012 рік збиток був зменшений і становив уже 132 тис. грн., а за 9 місяців 2013 року зменшився до 34 тис. грн. Станом на 01.01.2014 року фактично вдвічі зменшена дебіторська заборгованість, яка становить 1.9 млн.грн., при середньомісячному об’ємі 1.1 млн.грн., що складає 1.8 місяців заборгованості. По результатах роботи за 2013 рік на підприємстві отриманий прибуток.

1. Щодо штатного розкладу - в період з 1.12.2008 р. по 1.11.2010 року був затверджений штат в кількості 39.5 одиниць. З 1 листопада 2010 року штатний розклад затверджений в кількості 38 одиниць. Станом на 02.01.2014 року – в кількості 40 одиниць. Штатний розклад був приведений до вимог чинного законодавства, погоджений з головою обласної ради, посадові оклади були приведені у відповідність до Колективного договору та розміру мінімальної заробітної плати.

З приводу родинних зв’язків: багато працівників, які мають між собою родинні зв’язки, були прийняті на роботу на підприємство ще за часів колишнього директора, в тому числі син колишнього директора, його куми, земляки; на підприємстві утворилися нові сім’ї між працівниками. А за час роботи директора на роботу приймалися працівники з відповідним кваліфікаційним рівнем, яким він довіряє і в кваліфікації яких він не сумнівався і родинні зв’язки тут не грали зовсім ніякої ролі.

Кількість монтажників в 2010 році складала 10 чоловік, станом на сьогодні їх кількість складає 6 чоловік. Зменшення їх кількості і кількості об’єктів монтажу пояснюється тим, що до 2010 року в області фактично не було конкуренції на ринку монтажу. Працювало лише 2 підприємства – СРБП «Хмельницькліфт» та ПП «Геркон» З 2011 року з’явилось ще 3 фірми, які почали освоювати цей ринок. З цими фірмами нам було важко конкурувати, як підприємству комунальної власності, так як ми показували всі обсяги робіт, офіційно сплачували всі податки, працювали тільки по укладених договорах та безготівкових перерахунках, що не можна сказати по конкурентів. Крім того, навчені та атестовані у нас спеціалісти, які здобули на підприємстві необхідну кваліфікацію перейшли працювати в конкуруючі фірми на більш вигідних для них умовах і, як правило, не завжди законних. Щодо укладення договорів на монтажні та пусконалагоджувальні роботи - то не було випадків проведення взаємозаліків, оплата проводилась по перерахунках.

Щодо квартири головного інженера то вона (квартира) була отримана в 2012 році особисто ним на підставі укладеного контракту будівельного підряду про дольове житлове будівництво від 2005 року , розрахунки були проведені до 2008 року. На нашу думку заявники мабуть мали на увазі дії Гавчука В.К. та бувшого майстра підприємства Колодія П.Л щодо махінацій при отримані останнім квартири в рахунок розрахунків з ПП «Поділля Буд Інвест». 2 лютого 2010 року підприємством в особі колишнього директора Гавчука В.В. був укладений договір про відступлення права вимоги (цесії) з ПП «Поділля Буд Інвест» та працівником підприємства Колодієм П.Л. на сумму 168.0 тис.грн., та договір б/н від 27 травня 2010 р. між СРБП «Хмельницькліфт» та Колодієм П.Л., щодо проведення оплати в рахунок інвестиційного договору № 60/1 від 06.01.2006 р. Укладанням цих договорів були грубо порушені норми діючого законодавства, права трудового колективу, які визначені Статутом підприємства, колективним договором СРБП «Хмельницькліфт», а також не врахований важкий фінансовий стан підприємства - тільки бюджетна заборгованість на момент укладання договору складала 1.5 млн.грн. Договір про відступлення права вимоги від 2 лютого 2010 р. був укладений без проведення звірки по розрахунків між сторонами станом на момент укладання договору переуступки по договорах, які вказані в п.6 договору. Станом на 01.02.2010 р. заборгованість ПП «Поділля Буд Інвест» складала 117889 грн.20 коп., а договір уступки вимоги складає 168.0 тис.грн. Акт передачі незавершеного будівництва відсутній. Незавершене будівництво по бухгалтерському обліку на підприємстві не обліковується. Такими одноособовими діями бувшого директора Гавчука фактично вилучено з обігу підприємства значну суму грошових коштів и необґрунтовано надано пільгу одному працівнику у вигляді безвідсоткової позики на участь у будівництві власного житла за рахунок спільної праці всього колективу, чим порушено п.6.6 Статуту Підприємства та п.8.1.3 Колективного договору, який передбачає надання безвідсоткової позики працівникам на спорудження житла (при наявності коштів на підприємстві). Питання щодо передачі незавершеного будівництва не розглядався трудовим колективом та профспілковою організацією підприємства. У відповідності до вимог Статуту, оскільки майно підприємства є спільною власністю територіальних громад області і власником майна є Обласна рада - такі дії не були узгоджені з Власником майна, чим також порушений Статут підприємства. До речі гр.Колодій П.Л. (який звільнився з підприємства) до цього часу ухиляється від примусового виконання рішення суду щодо сплати боргу за отриману квартиру.

По незрозумілій схемі була оформлена квартира № 143 по вул.Чорновола, 62, за яку в 27 жовтня 2008 року розрахувався (53121-55 грн.) працівник С. Квартира взагалі не перебувала на балансі підприємства.

Попереднім керівництвом був запроваджений графік роботи для електромеханіків аварійної служби та операторів диспетчерської служби (по 24 год. на добу), який суперечив нормам чинного законодавства. Тому наказом директора Довгалюка були внесені зміни до правил внутрішнього трудового розпорядку і запроваджено такий графік роботи для електромеханіків аварійної служби: І зміна з 8-00 до 20-00, ІІ зміна з 20-00 до 8-00.

2. Щодо проведення ремонтних робіт, то це викликано слідуючими причинами: приміщення підприємства т знаходилося в аварійному стані в зв’язку з експлуатацією його більше 25 років та внаслідок не проведення ніяких ремонтних робіт до 2010 року (фотографії додаються). Була необхідність в проведенні заходів щодо енергозбереження: спостерігалися перевитрати газу на обігрів приміщень через старі вікна, двері, не утеплені зовнішні стіни, неефективні системи опалення, не було можливості регулювати опалення окремих приміщень; внаслідок зношення труб каналізації, їх забивання і витікання нечистот в підвальне приміщення був погіршення санітарний стан, були перевитрати води внаслідок зношення труб водопостачання, регулярно заливалися водою підвальні приміщення і поступово руйнувався фундамент, протікав дах приміщення і руйнувалась конструкція будівлі.

Для усунення цих недоліків були проведені роботи:

Внаслідок цих робіт витрати газу на опалення зменшились за опалювальний сезон на 4500 м3 в 2013 році в порівнянні з 2010 роком при суттєвому підвищенні температурного режиму в будівлі, витрати води зменшилися у 3 рази та значно покращився санітарний та естетичнийстан приміщення.

3. Щодо придбання автомобілів та оренди автомобілів – то передачу власного автомобіля в оренду підприємству було запроваджено ще Гавчуком В.К. з 2006 року, про що свідчать укладені договора. Щомісячно на автомобіль марки ВАЗ (власник Гавчук В.К.) списувалось пального більше ніж 200 л. На оренду власної машини Довгалюка М.І. марки NISSAN також був укладений відповідний договір, але пального списувалось щомісячно 20-60 л. На підприємстві в зв»зку з тим, що автомобільний парк був застарілий проведено його часткове оновлення, що є необхідністью для роботи підприємства. Кількість машин не збільшилась, а залишилась на попередньому рівні.

Тільки один автомобіль ЗАЗ 968 придбаний за власні кошти підприємства, а інші автомобілі - в лізинг та кредит.

Укладений договір оренди автомобіля розірваний в зв'язку з придбанням інших автомобілей.

4. Згідно з Наказом №219-А від 01 червня 2011року “Про внесення змін до Наказу № 149-А від 04.04.2011р.” встановлено вартість відшкодування добових витрат на відрядження в сумі 70 грн. в межах області, за межі області - не більше як 0,2 та за кордон - 0,75 розміру мінімальної заробітної плати, що діяв для працездатної особи на 1 січня звітного податкового року. Оплата відряджень проводилась лише відповідно до даного Наказу, незалежно чи це керівник, чи робітник.

5. Автокран на підприємстві використовувався для навантаження і розвантаження обладнання ліфтів, яке закуплялось і поставлялось на об’єкти монтажу. Також кран здавався в оренду до 2013 року. З 2013 року, після звільнення атестованого кранівника на іншу посаду, автокран в оренду не здавався, так як на ньому не було кому працювати. У 2013 році автокран використовувався тільки на базі підприємства для навантажувально-розвантажувальних робіт.

 

 


Отже, шановний, мій читай, виходить що, зараз «у моду» увійшла примусова зміна керівництва колективів під прапором революції, люстрації та під лозунгом «війна все спише». Дуже важко розібратися у кожному конкретному випадку у кожному трудовому колективі, але простому народу – тому самому «людському матеріалу для можновладців», необхідно зарубати на власному носі: олігархи не дрімають, вони озброюються вашими емоціями, налаштують вас та розлютять, а коли прозвучить команда «Фас!», направлять людей саме на те «тепле місце», на яке він хоче всістися. Усі ми начебто розумом і серцем це розуміємо, але в куражі емоцій і «стадного інстинкту» постійно йдемо на поводу чужих людей, думаючи, що робимо добру справу в ім'я справедливості, а насправді виробляємо брудну роботу для тих, хто наповнив кишені і банківські рахунки нашими грошима, і дивиться на нас, як на ресурс та механізм, за допомогою якого можна легко досягнути власних цілей…

Якщо повернутися до цієї конкретної ситуації, то дуже дивує позиція цього стабільного трудового колективу, який в останні роки за допомогою власної праці та терпіння вийшов із колосальних боргів, зберіг робочі місця та соціальні гарантії – і зробив це під керівництвом саме того керівника, якого тепер хоче вигнати, посадивши собі на шию попереднього, що майже довів підприємство до банкрутства. Невже його працівники вирішили брати приклад із тих бабусів та дідусів, які спочатку продають власний голос за кіло гречки, а потім скаржаться на поганий уряд і погане життя? А за що «продався» цей колектив? За обіцянки преференцій та премій, забувши про подолані труднощі? Чи комусь і дотепер незрозуміло, що дехто хоче привести до крісла вигідного саме для них колишнього керівника. Отож сімейка Г. «під шумок і димок» майданівських шин, маючи фінансові капітали, черговий раз намагається дістатися до влади»? Одному життєво необхідно влізти у знайоме крісло, ну а іншому, можливо, хочеться замислитися про депутатство вищого рангу… Агов, шановні, а задок, вибачаюся за слово, у вас не запалає? Немає навіть ніякого страху перед відплатою причинно -наслідкових законів Всесвіту і суспільства! З таким багажем гріхів і цілеспрямованих протиправних дій перед колективом та державою, люди знов роблять спроби увійти в одну й ту ж річку…

Що ж, час покаже, чим це все закінчиться, але вже дуже хочеться вірити, що емоції, маніпуляції та миттєві вигоди відійдуть на другий план. Ще краще, щоб вони взагалі покинули нашу свідомість, а замість них прийшли розсудливість, тверезість, аналіз ситуації разом із бажанням жити і працювати у стабільності, спокою та перспективі.

 

 

 

 

Журналістське розслідування продовжується.

Телефон гарячої лінії «Моєї газети+»

(0382) 777-847

Людмила Луніна

 

Опубликовано : 18.04.2014 16:11   на главную
Также в рубрике:
© 2008-2021 www.moyagazeta.com
При перепечатке материалов
активная ссылка на сайт объязательна.

Кількість відвідувачів