Рейтинг каталога сайтов Хмельницкого региона
Главная Контакты Карта сайта
Моя газета

 

 
{big_banner}

Тіло невідомого героя везли на БТРі

08.04.2014 11:53 Текст:  Т+   T-  

 5 квітня в акрополі церкви Аскольдова могила поховали невідомого чоловіка, який живцем згорів у Будинку профспілок під час штурму Майдану 18–20 лютого. Два місяці безрезультатно шукали родичів загиблого. Потім тіло вирішили похоронити на обійсті греко-католицького храму в центрі Києва. Все, що відомо про чоловіка, — 23–25 років на ім'я Святослав був членом об'єднання "Білий молот", що належить до "Правого сектора"

Молебень за загиблим розпочинається о 10.00 на сходах Українського дому. На дорозі стоїть чорний БТР із гарматним лафетом на причепі. Домовина закрита. На ній лежить національний прапор та емблема об'єднання. Навколо стоять кілька десятків людей — самооборонівці й активісти. Перед труною — священики різних конфесій. По черзі виступають активісти.

— Обгорілі останки знайшли на п'ятому поверсі. Про нього майже нічого невідомо. Ми шукали звідки він, але ніяких даних нема. Його могила буде там, де поховані герої Крут, — розповідає Володимир Волков, 50 років, начальник штабу громадської організації Національна гвардія України. Вони зібрали кошти на похорон. Дозвіл на поховання погодили з Київською міськдержадміністрацією та Генпрокуратурою.

Об'єднання "Білий молот" виникло наприкінці 2012 року серед киян, які знищували нелегальні гральні салони в столиці. Згодом організація розкололась. Більш радикальні члени на чолі з Владиславом Гораніним під час подій Майдану вступили до "Правого сектора". Кажуть, усі члени організації — язичники.

Під час молебню виникає суперечка. Жрець починає молитву. Священики обурюються.

— Не кажіть тут богохульних слів. За яким обрядом ми хоронимо героя — за християнським чи язичницьким? — питає греко-католицький отець Олексій, 56 років.

— Він був у "Білому молоті", значить — язичник. І має бути прославлений. Я був духовним покровителем організації, — каже жрець.

Залагоджувати ситуацію беруться самооборонівці.

— Усі матимуть слово. Несемо труну на лафет, — втихомирює суперечку Володимир Волков.

За 10 хв. БТР їде вул. Грушевського в бік Паркової алеї, де розташована церква. За машиною строєм ідуть самооборонівці й активісти з національними та червоно-чорними прапорами. Автомобілі зупиняються, водії відчиняють вікна та розпитують про процесію.

За лафетом іде лідер "Білого молота" 27-річний Владислав Горанін. Напередодні суд відпустив його після двотижневого арешту. Підозрюють в організації вбивства трьох інспекторів ДАІ під Києвом. Каже, не знає прізвища загиблого.

— Щоб до нас вступити, не обов'язково показувати паспорт. Мені відомо його прізвисько — Боєць. Звати Святослав, — каже Горанін. Час від часу тримається за бік. Пояснює, що в ізоляторі його кілька разів побили.

Будинок профспілок загорівся ввечері 18 лютого. Пожежу гасили майже добу. За офіційними даними, у вогні загинули п'ятеро осіб. Чотири тіла ідентифікували. П'яте — надзвичайно ушкоджене вогнем, впізнати не вдалося. Міліціонери створили ДНК-карту загиблого. Якщо родичі знайдуться, тіло можна буде ідентифікувати. 

http://gazeta.ua/

Опубликовано : 08.04.2014 11:53   на главную
Также в рубрике:
© 2008-2021 www.moyagazeta.com
При перепечатке материалов
активная ссылка на сайт объязательна.

Кількість відвідувачів