Рейтинг каталога сайтов Хмельницкого региона
Главная Контакты Карта сайта
Моя газета

 

 
{big_banner}

У Донецьку продовжують будувати барикади та зривати бруківку

10.04.2014 11:04 Текст:  Т+   T-  

Четвертий день сепаратисти утримують Донецьку ОДА. Вночі радикали очікували на штурм будівлі силовиками, втім, нічого не відбулось. 9 квітня «народна рада» Донецької народної республіки визнала незалежність Криму та звернулась до кримських депутатів з проханням визнати Донецьку народну республіку. 

 Кордони нової «держави» вже є: на підході до ОДА виставлений саморобний прикордонний стовп, червоно-зелений, як у Росії. Розростаються барикади: зараз на площі під обладміністрацією три лінії загорож з шин та колючого дроту. Все менше бруківки на підступах до ОДА – нею укріплюють барикади. На стільцях, винесених з будівлі, дискутують бабці з «георгіївськими стрічками». Усього під обладміністрацією близько 700 чоловік, усередині – орієнтовно декілька сотень.

До журналістів протестувальники ставляться дуже прискіпливо: кожна людина з фотоапаратом повинна «акредитуватися» у активістів з палицями. Журналістам, які пройшли кастинг, пояснюють, що і де можна знімати – людей без масок фотографувати небажано. Якісь жінки раптом почали кричати «Продажні!» знімальній групі українського каналу. Телевізійники реагували спокійно, немов нічого не відбувається – мабуть, вже звикли.

З ОДА виносять оргтехніку, канцелярію, документи. Сьогодні прес-служба обладміністрації повідомила про крадіжку деяких печаток та штампів, ввечері люди у медичних масках тягнули кудись комп’ютерні монітори – на одному з них висів брелок працівника ОДА. Лунають російські та радянські пісні, хтось розливає пиво, гуляють пари з маленькими дітьми, літні люди, дівчатка у коротких спідницях – ввечері народу біля барикад більшає. Багато хлопців у медичних масках та з битками – вони здаються зовсім юними, бо худі та малі ростом. Іноді оратор з козирку будівлі подає гасла: «Росія!», «Референдум!» або «Таруту геть!» (Сергій Тарута – законний голова Донецької ОДА) – натовп скандує у відповідь.

Увечері в Інтернеті «Народне ополчення Донбасу» об’явило загальну мобілізацію. Біля міста Добропілля виявили десантні війська з Дніпропетровська – про це повідомив сайт 06239. Сепаратисти бояться, що ці сили спрямують проти них.

«Ми розцінюємо дані дії як військову анексію проти народу Донецької Народної Республіки і закликаємо всіх наших прихильників і ополченців з’явитися на пункт збору в будівлю Народної Ради для загальної мобілізації і готовності до оборони наших позицій», - зазначено на сторінці «Народного ополчення Донбасу» у «Вконтакті».

Втім, біля ОДА все дихає спокоєм. У небі майорять летючі змії кольору російського прапора, пахне ацетоном – десь стоять «коктейлі Молотова». Містечко сепаратистів майже не змінило життя Донецька: за декілька сотень метрів нарядна публіка дивиться виставу в «Донбас Опера», у п’ятнадцяти хвилинах ходи триває молитовний марафон за Україну. Сонце сіло. Донецька народна республіка прожила ще один день.

 

Джерело: День

Опубликовано : 10.04.2014 11:04   на главную
Также в рубрике:
© 2008-2021 www.moyagazeta.com
При перепечатке материалов
активная ссылка на сайт объязательна.

Кількість відвідувачів