Рейтинг каталога сайтов Хмельницкого региона
Главная Контакты Карта сайта
Моя газета

 

 
{big_banner}

ЕКСКУРСІЯ «УКРАЇНСЬКИМ ВЕРСАЛЕМ»

28.04.2014 13:51 Текст:  Т+   T-  

Для студентів Хмельницького інституту Міжрегіональної Академії управління персоналом спеціальності «Туризм» було організовано екскурсійну поїздку до Державного історико-культурного заповідника «Самчики». Їм було проведено цікаву і змістовну екскурсію, під час якої вони мали змогу оглянути парк із садом, панський дім (палац), каплиці, оранжереї, Китайський будинок-льодовню, а також поринути в атмосферу загадкової епохи, коли маєткове мистецтво в культурі Європи займало високий щабель. 

 Палацово-парковий ансамбль «маєток Самчики» – один із найблискучіших в Україні творів архітектури та садово-паркового мистецтва періоду зрілого класицизму. Палац з його чітко симетрично-осьовою композицією, геометрично виразним і зручним плануванням приміщень, суворістю архітектурних форм і стриманістю оздоблень є взірцем стилю класицизму. Серед маєткових ансамблів України, Самчики цікаві тим, що забудова тут збереглася такою, якою вона склалась на кінець XVIII – початок XIX ст. Ще з XIX ст. за Самчиками закріпилась назва «Український Версаль».

Самчики до 1620 р. входили у ординацію князів Острозьких, а після 1620 р. належали князівським родам Заславських, Любомирських, Сангушків. У 1725 р. Ян Самюель Хоєцький закладає маєток-резиденцію і вибудовує перший палац. У кінці XVIII ст. гайсинський староста (нині полковник Петро Чечель купує на Волині багато сіл і в тому числі й маєток Самчики, що належав Казимиру Хоєцькому, влаштовує свою резиденцію, значно при тому розбудовуючи і прикрашаючи маєток (поряд із «старим палацом» ставить новий). Для її розбудови запрошує найкращих зодчих, скульпторів, художників, паркетників, столярів, майстрів паркової справи того часу.

Серед садибних ансамблів України Самчики цікаві тим, що тут забудова збереглася такою, якою вона була на початку XIX століття.

Висловлюємо вдячніть директору ДІКЗ «Самчики» Б.О. Пажимському за гостинність та організацію екскурсії, завдяки якій студенти мали змогу отримати нові знання, що стануть корисними у подальшій навчальній та професійній діяльності.

Опубликовано : 28.04.2014 13:51   на главную
Также в рубрике:
© 2008-2020 www.moyagazeta.com
При перепечатке материалов
активная ссылка на сайт объязательна.

Кількість відвідувачів