Рейтинг каталога сайтов Хмельницкого региона
Главная Контакты Карта сайта
Моя газета

 

 
{big_banner}

НА ЗАХИСТI СУСПIЛЬНИХ IНТЕРЕСIВ

28.04.2014 13:55 Текст:  Т+   T-  

 Юридична клініка Хмельницького інституту МАУП складається з чотирьох підрозділів: цивільно-правового, кримінального, зайнятості й соціального забезпечення та прав людини. 

Студенти, які проходять виробничу практику в клініці, беруть участь у наданні консультацій протягом терміну практики, наприкінці практики захищають звіт перед викладачем-куратором. Кожен підрозділ клініки очолюється викладачем кафедри і практикуючим юристом. Викладач кафедри навчає студентів, як тлумачити і застосовувати закони, тоді як практик пояснює їм «пастки» юридичної професії, а також те, як забезпечити конфіденційність клієнта, як працювати і спілкуватися з клієнтами, суддями, прокурорами та експертами. Заняття в клініці розпочинаються одномісячним навчанням нового студента. Навчання відкривають теоретичні заняття на тему цілей клінічної юридичної освіти з подальшим опитуванням щодо правил і процедур клініки. Студентам показують, як готувати і вести файли, як використовувати програми набору документів, як проводити дослідження в мережі Інтернет. Наступні заняття присвячено веденню справ. Студентів вчать, як готувати юридичні документи, а особливо – як формулювати у письмовій формі думку клієнта, яку вони мають представити наприкінці справи. Також відбувається тестування з фундаментальних юридичних вмінь; зазвичай вона проводиться практиком, який бере участь у клініці.

Робота протягом року складається із індивідуальних або командних занять із клієнтами та щотижневих семінарів, де обговорюють проблеми, які з’являються у студентів під час роботи. В одному із розділів клініки зазначається: студенти мають зустрічатися з клієнтом і працювати в команді із двох осіб, тоді як інші заохочують індивідуальну роботу. Командна робота інколи має додаткові переваги з позиції розподілу відповідальності. Командна робота також корисна в ситуації, коли одна справа пов’язана зі справами, які належать до компетенції декількох підрозділів клініки.

Спектр послуг, які студенти надають клієнтам, обмежений законом. У більшості справ студенти не представляють клієнтів прямо в суді. Проте студенти можуть допомогти клієнтам дещо іншим способом: інформувати клієнтів про їхні можливості згідно із законом, проводити правове дослідження у справі клієнта, готувати й подавати заяви від імені клієнта та готувати клієнта до судового розгляду. Навіть більше, студент, призначений судом куратором або опікуном, може представляти клієнтів у суді. Крім того, їм дозволено здійснювати представництво клієнтів у тих адміністративних органах, які розглядають дрібні правопорушення.

На закінчення кожної справи від студентів вимагається приготувати письмовий висновок про результат. Одна копія цього висновку надається особисто клієнтові, а інша зберігається у файлах клініки. Висновок містить чітку оцінку справи клієнта, яку можна проглянути коли завгодно в майбутньому; це також зменшує ймовірність неправильного розуміння клієнтом поради студента.

Одна з проблем, з якою зіткнулася клініка Хмельницького інституту МАУП, стосується прийняття рішення щодо відбору справ. Клініка оцінює кожну потенційну справу на основі таких критеріїв: обсяг тих послуг, які можуть надати студенти; навчальна цінність справи; чи може справа бути завершеною в межах академічного року. Юридична клініка Хмельницького інституту МАУП приймає тільки ті справи, що подаються людьми, які не можуть самі забезпечити собі правову допомогу. Хоча студентів заохочують висловлювати свою думку, остаточне рішення з прийняття клінікою справи ухвалюється викладачами юридичної клініки.

Клініка отримує багато заяв від студентів, зацікавлених в участі. Умовами вступу до клініки є завершення курсів із основного та процесуального законодавства, які відповідають темі діяльності клініки з прав людини, знання іноземної мови, достатнє для бесід із біженцями. Студентів відбирають до клініки після співбесіди, під час якої оцінюється їхня зрілість, бажання працювати у клініці та інші чинники.

Клініка має своє приміщення, в якому перебувають усі підрозділи. Кабінет розташований в приміщенні кафедри комерційного та трудового права та обладнаний декількома комп’ютерами з доступом до Інтернету, ксероксом, невеликою бібліотекою з юридичними виданнями і файлами. Адміністрація клініки вжила низку заходів для забезпечення конфіденційності файлів клієнтів клініки.
Клініка має офісні години для прийому клієнтів та інших зустрічей – кожного робочого дня, з 9 до 17 години. Багато клієнтів звертаються по негайну юридичну допомогу, але їм усім спершу пропонують заповнити форми заяви та пройти процедуру прийняття справи.
Частиною успіху клініка зобов’язана ефективній співпраці з кафедрою комерційного та трудового права. Постійна участь поважних представників кафедри допомогла клініці здобути визнання серед викладачів і привабити найкращих студентів.

Пропонуємо якісну та кваліфіковану юридичну допомогу всім, хто цього негайно потребує. Доктор філософії в галузі права, член-кореспондент Міжнародної кадрової академії Володимир Кривов та офіс-консультант Ольга Зазульчак щодня чергують в клініці.
Юридична клінічна освіта є динамічним та інтерактивним способом навчання студентів-юристів методам успішної практики, критичного мислення, необхідного для аналізу всіх правових питань, вирішення етичних питань у процесі професійної діяльності, а також надання правової допомоги тим, хто не має можливостей за неї платити.
 

Опубликовано : 28.04.2014 13:55   на главную
Также в рубрике:
© 2008-2020 www.moyagazeta.com
При перепечатке материалов
активная ссылка на сайт объязательна.

Кількість відвідувачів