Рейтинг каталога сайтов Хмельницкого региона
Главная Контакты Карта сайта
Моя газета

 

 
{big_banner}

Три дні католики ходять процесіями на поля і моляться за врожаї

27.05.2014 11:13 Текст:  Т+   T-  

 Аби не було граду і паводку

 Від неділі до Урочистості Вознесіння Господнього, що припадає на четвер, до придорожніх хрестів вирушатимуть процесії із співом Літанії до Всіх Святих. Вірні просять Бога віддалити нищівні стихії і просять про добрі врожаї.

Та чудова традиція так званих хресних днів має вже понад 1500 років і зродилася у Франції. Коли близько 450 року ту країну спустошили раптові стихійні лиха, св. Мамерт, єпископ В’єнни, сказав відправляти благальні процесії за три дні до Вознесіння.

У 511 р. той звичай було затверджено для цілої Франції, а з часом він поширився і прийнявся у всій Церкві. Ті три дні благальних молитов називали litaniae minores (менші літанії), на відміну від процесії схожого характеру, що відправлялася в свят св. Євангелиста Марка (25 квітня), яка називалася litania maior (більша літанія). Та довга традиція виводиться з Риму і своїм корінням сягає язичницької процесії на честь богині Робіґо, яка мала вберігати свіжі посіви від нещасть та пошестей збіжжя. Язичницький звичай християнізувався і з часом прийнявся у всій Церкві.

Як інформує офіційний сайт Львівської архідієцезії Римсько-Католицької церкви, після молитов при хресті та процесії в церкві слід відправити Святу Месу використовуючи спеціальні формуляри: в понеділок „Месу в період посівної”, у вівторок „Месу про освячення людської праці”, і в середу „Месу за голодуючих”. Молитви про добрий врожай по-суті розширенням заклику з молитви «Отче наш” – „хліб наш насущний дай нам сьогодні”. Хліб є „плодом землі та праці рук людських”. Родюча земля, що дає плоди, сьогодні зникла з-перед наших очей, особливо у містах. Молоко з пакета, хліб у плівці, цукор в кубиках…, і все в супермаркеті. Може, саме тому, ми легко забуваємо про те, що їжа не лише плід людської завбачливості, праці чи технології, але все ж  більше залежить від сонця і дощу, на які ми не маємо впливу.

„Ця взаємодія космічних сил, що не перебуває в наших руках, протистоїть спокусі нашої гордині забезпечити собі життя власними силами. Ця гординя брутальна і холодна, і в решті-решт знищує землю” (Бенедикт XVI). Молитва за врожаї є виразом покори, визнанням тго, що все те що підтримує наше життя, є даром. Не випадково ми молимося про „хліб наш”, а не лише про „мій”. „Не можна думати лише про себе, ми молимося про наш хліб, а отже про хліб для інших. Хто має надміру хліба, повинен ним ділитися. Св. Йоан Злотоустий зазначає, що «кожен кусень хліба в певному сенсі є куснем хліба, котрий належить всім – хліб світу» (Бенедикт XVI).

Опубликовано : 27.05.2014 11:13   на главную
Также в рубрике:
© 2008-2020 www.moyagazeta.com
При перепечатке материалов
активная ссылка на сайт объязательна.

Кількість відвідувачів