Рейтинг каталога сайтов Хмельницкого региона
Главная Контакты Карта сайта
Моя газета

 

 
{big_banner}

На Летичівщині поховали майора Леоніда Шірпала, БМП якого підірвався на двох фугасах

15.07.2014 09:17 Текст:  Т+   T-  

 

Військовий служив у Луганському прикордонному загоні на кордоні із Російською Федерацією.

 

32-річний Леонід Шірпал із села Суслівці Летичівського району загинув неподалік митного посту «Довжанський». 10 липня він 

  разом із ще трьома бійцями української армії виїхав на патрулювання, з якого живим не повернувся.

«Був бойовий вихід, він їхав на БМП, який потрапив під два фугаса. Вибух був такий, що нікого у живих не залишилося. Це сталося у Свердловському районі на околицях пункту пропуску «Довжанський» неподалік від траси. Група відпрацьовувала інформацію про обстріл, - розповідає замкомандира Луганського прикордонного загону по оперативно-розшуковій роботі полковник Денис Цискун. - Одне знаю точно: ми за нього помстимося.»

 

До «віку Христа» майор Шірпал не дожив 11 днів – 21 липня йому виповнилося б 33 роки.

 

«Знаю Льону з серпня 2011 року, коли прийшов на посаду. Його тоді також лише призначили - начальником оперативно-розшукового підрозділу відділу прикордонної служби «Бірюкове». Майора ніколи ні про що не потрібно було просити, якщо він знав, що потрібна допомога, то сам одразу приходив на виручку. Справжній офіцер, людина з великої літери», - додає безпосередній оперативний начальник Леоніда Шірпала.

 

 

32-річний майор із Летичівського району потрапив у самісінький епіцентр україно-російського протистояння: неодноразово затримував терористів, зброю та техніку, які надходили з території Російської Федерації.

 

«В останній час у загону були великі проблеми - нас постійно обстрілювали, але Льоня ніколи не покидав бойовий пост. Останні п’ять місяців паперової роботи не має - усі в полях. Він багато разів потрапляв у перестрілки. Всі думали, що Льоня не те, що у сорочці, а у бронежилетів народився. Були випадки, коли здавалося нічого не врятує, але він виходив з бою без подряпини», - каже Денис Цискун.

 

Леоніда Шірпала ховали у його рідному селі Суслівці Летиівського району, де він виріс та закінчив місцеву школу. Далі було навчання у Національній академії Державної прикордонної служби України у Хмельницькому, з якої випустився у 2006 році. Уся військова служба подолянина пройшла на кордоні із Росією у Луганській області.

 

 

«Два з половиною роки був його керівником. Він був легким на підйом. Якщо потрібно виконувати якісь завдання – це Льоня. Я знав, що у мене у відділі є людина, на яку я можу повністю покластися. Ми з ним постійно три-чотири рази на день спілкувалися по телефону. Того дня він, як і завжди, був веселим та позитивним. Кажуть, що починаєш цінувати уже тоді, коли втрачаєш, зараз ми зрозуміли на скільки він був дорогим для нас як друг і військовий», - зізнається начальник відділу «Бірюкове» Ігор Лозінський.

 

У Леоніда Шірпала залишилися дружина Ірина та чотирирічна донька Настя. Майор мріяв про сина.

 

«Він старався більше часу приділити дружині та доньці, але через те, що відбувається в країні, не виходило. Мріяв про сина. Усі жартували, що він народився у бронежилеті. Коли почався конфлікт на Сході, обстріляли машину, в які був Льоня та ще двоє військових. Нарахували більше 70 дірок від куль в авто. То він врятував одного з машини, інший також залишився живий», - пригадує однокурсник загиблого майор Олексій Бондар.

 

 

«Одного разу була необхідність відступу підрозділу. На нас наступав противник і, щоб не взяли у кільце, довелося відступити. Згодом, аби відновити контроль на кордоні, Льоня першим визвався водити колони машин збройних сил. Завжди залишався усміхненим і на позитиві. Ми собі поставили завдання відбити наш відділ і назвати його на честь Леоніда Шірпала. Він врятував не один десяток людей і це не порожні слова», - запевняє начальник відділу прикордонної служби «Краснодон».

 

Леоніда Шірпала приставили до державної нагороди «Орден «За мужність».

 

 

Редакція газети «Є» висловлює співчуття рідним та близьким Леоніда Шірпала.

Опубликовано : 15.07.2014 09:17   на главную
Также в рубрике:
© 2008-2021 www.moyagazeta.com
При перепечатке материалов
активная ссылка на сайт объязательна.

Кількість відвідувачів