Рейтинг каталога сайтов Хмельницкого региона
Главная Контакты Карта сайта
Моя газета

 

 
{big_banner}

Експерт: Слід шукати альтернативу газу, а не альтернативний газ

23.07.2014 19:22 Текст:  Т+   T-  

 Галузям української економіки, а саме аграрному сектору, варто впроваджувати енергозберігаючі технології, а не створювати окремі компанії для закупівлі блакитного палива у європейських трейдерів, вважає фахівець з дослідження енергетичних ринків Олександр Лактіонов.

 Українські аграрії хочуть закуповувати газ з Європи без посередників. Як повідомив президент Української аграрної конфедерації Леонід Козаченко, потреба аграрного ринку в газі становить 2,5 мільярда кубометрів, в уряді ж обіцяють забезпечити 700 мільйонів кубометрів. Це може негативно позначитися на кількох галузях, наприклад, цукровому виробництві, привести до втрат зерна нового врожаю. Про цю ініціативу радіостанція Голос Столиці поговорила з головним спеціалістом з дослідження енергетичних ринків Smart Energy Олександром Лактіоновим.
Чи можуть аграрії напряму купувати газ?
– Слід шукати альтернативу газу, а не альтернативний газ. Щодо факту висловлювання представника аграріїв. На рівні гасла, це більш ніж реально, немає ніяких проблем, справа за малим – потрібно створити компанію, знайти, домовитися з партнером з Європи, отримати ліцензію на відповідний вид діяльності. Зазвичай на це йдуть роки. Судячи з усього, це проект на майбутнє, не більше того. Всі обсяги поставок газу контролює НАК «Нафтогаз України» та великі холдинги, тому складно буде долучитися до цього ринку.
Найбільш реальний варіант – це схема, при якій умовна компанія аграріїв буде добирати необхідні обсяги газу, а основну частину постачатиме НАК. Тому що зараз Україна може отримувати реверсом з Європи близько 1,5-2 мільярдів кубометрів на рік, а потреби аграріїв становлять 2,5 мільярда.
У схемі добору газу можуть бути задіяні вітчизняні енергетичні холдинги, які закуповують мінімальні обсяги газу у європейських трейдерів.
Влада може погодитися на таку процедуру?
– У нинішніх умовах це нереально. Щоб закрити газовий баланс на цей рік, потрібно акумулювати всі зусилля. Я думаю, що необхідні обсяги газу для аграріїв можна буде забезпечити за рахунок ресурсів від власного видобутку. Але головне в цьому питанні не зациклюватися на газі. Вітчизняні розробки дають змогу переводити, наприклад зерносушарки, які традиційно працюють на газу, на тверде біопаливо. Економія становить 30-40%, або близько 1 мільйона на сезон.
До слова, раніше в ефірі радіостанції Голос Столиці президент Київського інституту енергетичних досліджень Олександр Нарбут підкреслив, що Україна навіть на третину не використовує реверсні можливості купівлі газу.

Опубликовано : 23.07.2014 19:22   на главную
Также в рубрике:
© 2008-2020 www.moyagazeta.com
При перепечатке материалов
активная ссылка на сайт объязательна.

Кількість відвідувачів