Рейтинг каталога сайтов Хмельницкого региона
Главная Контакты Карта сайта
Моя газета

 

 
{big_banner}

За порушення прав дітей на безпечні умови оздоровлення та відпочинку покарано 23 посадовці

08.09.2014 21:16 Текст:  Т+   T-  

 Цьогорічна оздоровча кампанія для юних жителів Хмельниччини не обійшлася без порушень з боку органів виконавчої влади та місцевого самоврядування. До такого висновку дійшла прокуратура області під час перевірок додержання вимог законодавства щодо оздоровлення та відпочинку дітей. Про їх результати повідомив начальник відділу захисту прав та свобод дітей прокуратури області Валерій Шевчук:

 «Улітку поточного року 39 відсотків дітей охоплено відпочинком, а оздоровленням - удвічі менше. Однією з основних причин цього є формальне ставлення посадовців управлінь освіти, молоді та спорту міськрайонних рад до оздоровчих заходів, неналежне фінансування програм оздоровлення та відпочинку. В окремих районах області такі програми взагалі не розроблялись.

Наприклад, прокурором Деражнянського району встановлено, що на базі 23 загальноосвітніх навчальних закладів, які діють у районі і в яких навчається майже 3 тисячі учнів, не створено жодного табору відпочинку. Водночас, з районного бюджету заплановано 200 тис. гривень видатків на харчування дітей у пришкільних таборах.

У Старосинявському районі усі табори з денним перебуванням розпочали роботу без проведення відповідних обстежень та дозволів державного пожежного і технічного нагляду.

Виявлено порушення щодо забезпечення оздоровленням дітей, насамперед пільгових категорій, а також мешканців Донецької та Луганської областей. Із 238 дітей з цих областей, котрі переїхали на територію Хмельниччини, оздоровлено лише 14. А все тому, що в більшості випадків їх батькам не відомо про можливість оздоровлення за рахунок державних коштів через недостатню інформаційну роботу посадовців органів освіти.

Не скрізь додержуються порядку черговості направлення дітей пільгових категорій на оздоровлення. Порушення такого порядку при спрямуванні неповнолітніх пільговиків до УДЦ «Молода гвардія»

встановлено прокурорами Дунаєвецького, Ізяславського, Летичівського та Новоушицького районів. Прокурор Красилівщини з’ясував, що районний центр первинної медико-санітарної допомоги, де на обліку перебуває 265 дітей-інвалідів, отримавши 128 путівок на санаторно-курортне лікування, лише 10 надав дітям-інвалідам. При цьому 30 путівок так і залишились невикористаними.

У багатьох дитячих оздоровчих закладах виявлено порушення щодо створення належних умов для проживання, виховання, харчування дітей. Зокрема, на недотримання норм харчування реагували прокурори Ізяславського, Віньковецького, Полонського, Старосинявського, Чемеровецького районів та міста Кам’янця-Подільського. У ДОТ «Надія» Хмельницького району життя і здоров’я дітей під загрозою, оскільки вони мають вільний доступ до спортзалу, який перебуває в аварійному стані, а керівництво табору жодних заходів не вживає, щоби відремонтувати його. У цьому ж таборі лабораторними дослідженнями виявлено кишкову паличку у питній воді, а в кухаря - паличку стафілококу.

Крім того, прокурорами Дунаєвецького, Красилівського, Чемеровецького, Кам’янець-Подільського, Хмельницького районів, Старокостянтинівським міжрайонним прокурором встановлено порушення щодо своєчасності оформлення та видачі правовстановлюючих документів на право користування дитячими оздоровчими закладами земельними ділянками, відповідності їх площ.

Реагували прокурори й на факти порушень при передачі об’єктів права державної та комунальної власності. Так, прокуратурою області заявлено позов до господарського суду про визнання недійсним рішення Гуменецької сільської ради Кам’янець-Подільського району, свідоцтва про право власності на нерухоме майно, скасування державної реєстрації права власності та повернення в комунальну власність цілісного майнового комплексу піонерського табору «Веселка».

 

На усунення усіх порушень законодавства про оздоровлення та відпочинок дітей органами прокуратури Хмельниччини внесено органам виконавчої влади та місцевого самоврядування 27 подань, у тому числі прокуратурою області - до Хмельницької облдержадміністрації. За результатами їх розгляду до дисциплінарної відповідальності уже притягнуто 23 посадовці».

 

 

 

Прес-служба прокуратури Хмельницької області

Опубликовано : 08.09.2014 21:16   на главную
Также в рубрике:
© 2008-2021 www.moyagazeta.com
При перепечатке материалов
активная ссылка на сайт объязательна.

Кількість відвідувачів