Рейтинг каталога сайтов Хмельницкого региона
Главная Контакты Карта сайта
Моя газета

 

 
{big_banner}

Як Росія залучає "митців" до промивання мізків своїх громадян

11.09.2014 11:39 Текст:  Т+   T-  

 У Росії рупором Кремля стали не лише ЗМІ, а й режисери, письменники та музиканти

Нині популярними стали фрази «Я телебачення не дивлюсь взагалі», «Я новини не читаю / не слухаю / не дивлюсь, бо там – лише брехня і пропаганда».

 Утім, уникнути її росіянам, просто припинивши взаємодію з усіма ЗМІ, не вдасться. Для таких пропагандистська машина винайшла інші методи, залучивши до своїх брудних цілей митців. Журналісти Еспресо.TV зібрали підбірку найяскравіших прикладів такої пропаганди:

Серед бравих прислужників пропаганди в російській літературі добре відомий Микола Старіков. Він пише вже давно і швидко відреагував на події в Україні, перекрутивши їх під свою параноїдальну ідею: у всьому винні США.

Зокрема, його книжка «Украина. Хаос и революция - оружие доллара» на двохсот сорока сторінках просуває тему - «крах української держави, що відбувся після державного перевороту, здійсненого спецслужбами США в Києві у лютому 2014».

У кращих традиціях жанру Старіков турбується маршами «нацистських бойовиків» в Україні. Це він пояснює тим, що США потребує війни, аби «списати свій колосальний державний борг».

Стиль автора подібний до письменників-документалістів, Старіков навіть вдається до «аналітики», тож, росіянин, що принципово «не дивиться новини» та не здатний до аналітичного осмислення фактів, скористається підказками Старікова та прийме його фантазії за правду.

Відреагував автор і на окупацію Росією Криму, створивши книгу «Россия. Крым. История». Тут, у властивій йому манері, Старіков розповідає, «як Крим повернувся додому в 2014 році? Хто і навіщо організував держпереворот у Києві?».

З пропагандою в літературі не відстає і Дмитро Бєляєв, що символічно є однофамільцем російського фантаста. Його книга «Разруха в головах. Информационная война против России» ще у назві грає на випередження, змушуючи повірити, що вся інформація, яка викриває Росію, є брехливою на противагу російській пропаганді.

Сергій Плєханов опублікував збірку «Новороссия. Восставшая из пепла», об’єднавши в ній усі кремлівські версії «історичної правди». «Коли українські шовіністи захопили владу в Києві та відкрито оголосили хресну ходу проти всього російського, Новоросія постала і веде смертельну боротьбу не тільки за своє виживання, але й за майбутнє всіх росіян».

Окрім цього, у книзі безліч іншої маячні, що нічим не відрізняється від новин російських прокремлівських каналів.

Уникаючи новин та шукаючи об’єктивності в літературі, можна натрапити ще на десяток подібних текстів, зокрема: Леонід Млечин «Степан Бандера и судьба Украины», Олексій Козлов «Вся правда об Украинской Повстанческой Армии», Юрій Мухін «Как натравить Украину на Россию. Миф о «Сталинском Голодоморе», Максим Григорьєв «Евромайдан», Лев Вершинін «Кто уничтожил Украину?», «Украина – вечная руина», Олег Федюшкін «Несостоявшаяся украинская держава», Михайло Полікарпов «Оборона Донбасса. Игорь Стрелков, ужас бандеровской хунты», Джон Армстронг «Истоки самостийного нацизма» та ще багато подібних «трудів».

Окрім літератури, російська пропаганда прорвалась і на «великий екран». Про війну на Сході росіяни вже закінчують знімати художній фільм. Його робоча назва «Правда». За сюжетом українські карателі вбивають чесних російських журналістів, і їм на допомогу поспішають браві ополченці.

Зрозуміло ж, по ходу дій Нацгвардія розстрілює мирне населення, катує журналістів, знущається над полоненими. Сценарій написали за феноменально короткий термін, виділили бюджет і вже завершують зйомки. Режисер картини – Олег Джураєв.

Цікаво, що саме Калінінградська область у великій та квітучій Росії найкраще підійшла для декорації зруйнованого війною Донбасу. 

Прем’єра стрічки запланована на листопад 2014 року.

Є в росіян і готовий пропагандистський продукт кінематографа, який вже поширюють, зокрема, серед своїх дітей. Це короткометражний мультик «Однажды наша жизнь изменилась».

Його показав російський канал «Улыбка ребёнка». У мультфільмі маленьким глядачам розповідають, як українська армія буцімто бомбить Донбас.

Мультик створили художник-аніматор Олексій Балашов та кілька десятків дітей. Вони виїхали з Донбасу під час проведення АТО та зараз живуть у пункті тимчасового розміщення "Піонер" у Ростовській області в Росії.

На цьому прокремлівська пропаганда не зупинилася. Російські «митці» не гребують і американським винаходом - коміксом. В мережі вже активно розповсюджують пропагандистський комікс «Полковник Стрелков. Герой вне времени».

Комікс з 19 «сторінок» розповідає «героїчну» історію Стрєлкова, який розпочав свої подвиги ще за часів Першої світової. Після смерті від поранення на нього була покладена важлива місія – рятувати «простий люд», коли буде потрібна його допомога. Стрєлков, за сюжетом коміксу, рятує світ від Гітлера, а в 2014 році з’являється спочатку «захистити» російську мову в Криму, а потім на Сході України.

Почитати комікс можна тільки в мережі.

Не відстають проросійські пропагандисти і в музиці. Прониклива музика, пронизані брехнею та жалісливими видумками тексти пісень – хіба зможе не здатна самостійно мислити людина не співчувати «бідним ополченцям»?


 

 
 

Ідея цих пісень найчастіше зрозуміла ще з назви: «Донбасс, спасай своих детей», «Возрождайся, Донбасс», «Донбасс не поставить на колени», «Живи, Новороссия», «Слава героям Новороссии» тощо.


 

 

 

Подібних пісень в інтернеті вже понад 20 тисяч.

І поки ми намагаємося боротися з російською пропагандою, що ллється з екранів телевізорів та електронних медіа, прокремлівська брехня шириться через інші джерела, використовуючи культуру у себе на служінні. 

Опубликовано : 11.09.2014 11:39   на главную
Также в рубрике:
© 2008-2021 www.moyagazeta.com
При перепечатке материалов
активная ссылка на сайт объязательна.

Кількість відвідувачів