Рейтинг каталога сайтов Хмельницкого региона
Главная Контакты Карта сайта
Моя газета

 

 
{big_banner}

Люстрація по-хмельницьки: кому не бачити влади 10 років

27.09.2014 01:11 Текст:  Т+   T-  

 “Щодо люстрації, то не розумію цього. Я працюю із законом і в законодавстві люстрація ніяк не прописана. Все життя працював, як гласить закон. То навіщо мені, як прокурору, іти на такі процедури, що виходять за рамки і закону, і розумного. Якщо була би відповідна встановлена норма про таку люстрацію, тоді можна було би про щось говорити”,

 — так до глибини душі обурювався екс-прокурор Хмельниччини, а тепер перший заступник прокурора області Руслан Мартиненко. 

Схоже, що тепер пан Мартиненко, — кандидат №1 на люстрацію (у роки правління Партії регіонів Мартиненко був першим заступником прокурора Хмельницької області — авт.). Адже 16 вересня депутати Верховної Ради ухвалили в цілому Закон України “Про очищення влади (№4359а)”, який безапеляційно передбачає усунення від влади тих осіб, котрі займали керівні посади з 25 лютого 2010 року до 22 лютого 2014 року.

Це ж саме стосується прокурорських посад: прокурори областей, міст, районів, їхні перші заступники і решта заступників, згідно з законом, є “суб’єктами перевірки такими, що не пройшли перевірку”. До того ж, як гласить Закон (пункт 1 стаття 3), для цих осіб передбачене спеціальне покарання— позбавлення права займати будь-які посади протягом 10 років з дня звільнення.

Прийнятий закон про очищення влади, якщо запрацює на повну котушку, викине на вулиці тисячі людей. Звісно, є великі ризики, що цей закон, як і більшість в Україні, буде буксувати або тупо не виконуватися.

За словами головного люстратора країни Єгора Соболєва, першим люстрацію має пройти Міністерство юстиції України. “… і далі, після свого очищення, воно буде організовувати очищення інших органів влади. Буде створений громадський орган, куди повинні увійти журналісти і представники громадських організацій, який має контролювати, як проводиться люстрація”, — заявив він в інтерв’ю “Українській правді”.

Міністр юстиції Павло Петренко підхопив ідею люстрації і пообіцяв насамперед очиститися від своєї першої заступниці Інни Ємільянової, котра працювала в уряді Азарова.

По аналогії на Хмельниччині чистку кадрів мало би організувати Головне управління юстиції в області під керівництвом Нелі Продан. Однак чи посміє рука Нелі Василівни пролюструвати саму себе, залишається риторичним запитанням.

Адже пані Продан — одна із довгожителів на чиновницькій службі і очолює обласне управління юстиції з 1995 року. Можливо, до більш дієвих кроків підштовхне громадянська хвиля невдоволення, яка за допомогою сміттєвих баків “пролюструвала” чимало чиновників. Щоправда, не хотілося б, щоб вдавалися до таких засобів…

Колаж durdom.in.ua

Колаж durdom.in.ua

Не секрет, що саме оновити систему влади, вимагали люди, котрі взимку стояли на Майданах країни. Щось подібне, але у надто “збоченому” вигляді, 5 травня цього року спробували провести свободівці разом із місцевою самообороною у кабінеті голови Хмельницької ОДА Леоніда Пруса. Була висунута чітка вимога: керівники з попередньої влади повинні добровільно написати заяви на звільнення.

Натомість ті чиновники, котрі прийшли до Пруса, уперлися рогом: заяви писати не будемо, мовляв, новий губернатор нам не указ. Відверто, і сам Прус не сильно наполягав на зміні посадовців Ядухи. Це викликало бурхливо реакцію з боку активістів і в хід пішли стусани. Усе закінчилося тим, що колишні керівники надалі працюють.

Взагалі-то, дії Леоніда Пруса повинні були бути більш жорсткіші з огляду на те, що він перед призначенням не мав достатньої довіри від громади. Приміром, склав враження сильного лідера новопризначений голова Закарпатської ОДА Василь Губаль.

Він категорично наполіг на тому, щоб чиновники часів Януковича, написали заяви на звільнення. “Як голова ОДА не допущу жодних затягувань, жодних винятків і жодних компромісів у цьому питанні. Звільнення з посад корупційної команди Януковича — не моя примха і не полювання на відьом. Це — вимога закарпатської громади і вона має бути виконана невідкладно”, — цитує Губаля прес-служба ОДА.

Разом з тим, наступного дня після ухвалення Закону України “Про очищення влади” у Хмельницькому розгорівся люстраційний скандал. Депутат хмельницької міської ради Юрій Курманський під час пленарного засідання сесії звинуватив голову обласної “Батьківщини” Валерія Лескова у безпідставному занесенні його прізвища до списків зовнішньої люстрації партії “Батьківщина”.

Нагадаємо, що до “чорних” списків “Батьківщини” потрапили, здебільшого, чиновники, які активно брали участь в організації Антимайданів на Хмельниччині та зловживали службовим становищем. Зараз Курманський вимагає публічних вибачень від Лескова та залишає за собою право захищати свої інтереси в судовому порядку.

Перенесення конфлікту Курманського і Лескова у публічну площину наражає невдоволену посадову особу на якнайшвидше звільнення. Адже 28 березня 2013 року депутати Хмельницької облради призначили Юрія Курманського на посаду директора Хмельницького спеціалізованого ліцею-інтернату поглибленої підготовки в галузі науки, на якій він досі працює. Беручи до рук новий закон про очищення влади, Курманський підлягає негайній люстрації і звільненню. Таку норму записали законотворці, проти яких не попреш.

Віталій Тараненко.

http://ngp-ua.info/

Опубликовано : 27.09.2014 01:11   на главную
Также в рубрике:
© 2008-2021 www.moyagazeta.com
При перепечатке материалов
активная ссылка на сайт объязательна.

Кількість відвідувачів