Рейтинг каталога сайтов Хмельницкого региона
Главная Контакты Карта сайта
Моя газета

 

 
{big_banner}

«Ми переконані, що люди підтримають партію «ЗАСТУП», й українське село одержить захисника в парламенті», — один із лідерів партії «ЗАСТУП» Олександра Шереметьєва

13.10.2014 16:15 Текст:  Т+   T-  

Через вкрай напружену ситуацію в Україні, сьогодні на політичну арену виходять ті, хто раніше тримався осторонь великої політики. Найнесподіваніша фігура цих парламентських виборів — голова Омельницької сільської ради Олександра Шереметьєва, яка стала одним із лідерів політичної партії «ЗАСТУП». Що змусило її піти у велику політику, чому вирішила пов’язати своє політичне майбутнє із «ЗАСТУПом» і яких реформ потребує українське село? Про це Олександра Іванівна розповіла в інтерв’ю нашим журналістам.

 

Олександро Іванівно, ви декілька років успішно керуєте сільською радою. Навіщо вам велика політика?
Я практично все життя, за винятком кількох років, прожила в рідному селі. І мені боляче дивитися, як сьогодні політики проводять над ним експерименти. Мої Омельники хочуть приєднати до міста Кременчук. 100 тисяч гектарів сільгоспугідь приєднають до міста. З якою метою? Хто в місті буде займатися сільським господарством? Я намагалася донести до авторів концепції децентралізації влади, що ви неправильно робите. Але мене не почули. Тому я не можу залишатися осторонь. Я йду в політику для того, щоб обстоювати інтереси нашого українського села, нашої рідної землі.

Чому ви вирішили стати частиною команди політичної партії «ЗАСТУП»?

Це політична сила, у якій практично всі — нові імена, свіжі сили, потужний інтелект і багатий досвід практичної роботи. У нас є воля обстоювати село й рідну землю всіма силами — як це сьогодні і треба. Бо завтра буде вже запізно. Крім «ЗАСТУПу», таких рішучих і послідовних сил просто немає. Ми налаштовані рішуче захищати село, аграріїв та людей праці, городян! І якщо помітимо, що хтось посягне на голоси наших виборців, то ми знайдемо сили захистити людей.

На вашу думку, що заважає проведенню реформ в Україні?

Наприклад, Держземагентство презентувало свій проект про право продажу оренди земельних ділянок. Я взяла їхні документи й перегорнула на сторінку з очікуваними результатами. У першому ж пункті зазначено: «Посилення впливу державних органів влади на органи місцевого самоврядування в галузі земельних відносин». Та люди добрі, це ж подвійні стандарти! А як же децентралізація? Я одразу ж сказала, що цей закон не для села. Хто ви такі, щоб із Києва приїздити й керувати в нас у селі? Ми самі дамо собі раду. Якщо ми порушимо чинне законодавство, тоді до нас можуть бути питання. А як ні, то вибачте!

Яких першочергових змін потребує українське село?
Лідер «ЗАСТУПу» Віра Ульянченко порушує питання про прийняття закону про збереження родючості наших ґрунтів. Ми розуміємо, що люди дуже мало уваги приділяють сівозмінам. Степ зараз не зеленіє від озимини. А раніше відсотків 34–40% було засіяно цими культурами.

Останнім часом в експертних колах лунає думка, що сільські громади повинні об’єднуватися. Наскільки це потрібно селам?
В Україні приблизно 32 тисячі громад. Такого не побачиш у жодній європейській країні. Сільські громади мають стати центром повсякденного життя на селі, учасником і бюджетного процесу, і справжнім суб’єктом самоврядування. Щодо цього ми напрацювали цілу низку пропозицій, звернулися до людей, щоб вони нас підтримали.

На відміну від тисяч інших сіл, у вашому селі дуже багато молоді. У чому секрет?
Молодь із нашого села їздить на сусідні сільгосппідприємства. Вона хоче працювати на престижній і високооплачуваній роботі. І це нормальне бажання. Головне — забезпечити її транспортною інфраструктурою, щоб люди могли вільно їздити й заробляти. Тому одним із першочергових завдань, яке ставить перед собою партія «ЗАСТУП», є розробка програми з підтримки молоді.

Опубликовано : 13.10.2014 16:15   на главную
Также в рубрике:
© 2008-2021 www.moyagazeta.com
При перепечатке материалов
активная ссылка на сайт объязательна.

Кількість відвідувачів