Рейтинг каталога сайтов Хмельницкого региона
Главная Контакты Карта сайта
Моя газета

 

 
{big_banner}

Півмільйона українців зможуть їздити в Румунію без віз

13.10.2014 16:25 Текст:  Т+   T-  

 Майже 500 тисяч українців, які проживають в тридцяти кілометровій прикордонній зоні відтепер зможуть безвізово відвідувати Румунію. Про це заявив Прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк під час зустрічі із своїм румунським колегою Віктором Понті в Києві. 

2 жовтня. Київ. Прем’єр-міністри України та Румунії урочисто поставили свої підписи під історичним документом – Угодою між Кабінетом Міністрів України та Урядом Румунії про місцевий прикордонний рух.

Угода передбачає спрощений порядок перетину кордону мешканцями України, що проживають в межах 30-кілометрової зони від спільного державного кордону. Відтепер українці замість візи, отримуватимуть спеціальний безкоштовний дозвіл, з якими вони зможуть безперешкодно
перетинатимуть українсько-румунський кордон. На прикордонній території сусідньої держави громадянам України буде дозволятись перебувати впродовж трьох місяців, з моменту перетину контрольно-пропускного пункту.

В часи великих для нашої країни випробувань підписання українсько-румунських домовленостей – це перемога. Перемога невелика, локальна, але відчутна та вкрай потрібна, як для розвитку регіону, так і для європейських перспектив України в цілому.

Переваги для буковинців
Угода про малий прикордонний рух поширюватиметься на жителів усіх чотирьох областей, що межують з Румунією: Чернівецьку, Закарпатську, Івано-Франківську та Одеську. Але найбільше зрадіють новим домовленостям на Буковині, адже саме в цій місцевості компактно проживає велика
етнічна румунська меншина.

Чимало буковинців мають родичів, колег та друзів на протилежній стороні кордону. Щоб їх відвідати раніше доводилось оформлювати візу, тобто витрачати значні кошти та багато часу. Вартість стандартної шестимісячної візи – 700 гривень та додаткові 400 гривень за консульські послуги. Сума
дуже відчутна для мешканців прикордонних сіл і особливо пенсіонерів. Чекати на візу зазвичай доводиться до трьох тижнів, а для того, щоб подолати відстань між сусідніми населеними пунктами різних країн іноді достатньо перетнути поле, або лісосмугу.

Переговори щодо руху в прикордонній зоні між Україною та Румунією велись ще з 2008-го року, але без належного результату. Остаточно домовитись з Бухарестом з приводу болючого для буковинців питання вдалося лише діючому Кабінету Міністрів.

В контексті українсько-румунських відносин
Підписання Угоди не тільки сприятиме комфортному пересуванню мешканців прикордонною зони, а і стане передумовою ще більшому поглибленню добросусідських відносин між двома країнами. З цього приводу Прем’єр-міністр Румунії Віктор Понті зазначив: «Якби до сьогоднішнього дня мене запитали, які відносини між Україною та Румунією, я б сказав, що ми сусіди. Відсьогодні я мож сказати, що не тільки сусіди, але і друзі. Румунія підтримує як територіальну цілісність, так і європейський шлях України та Молдови» Також Понта підкреслив, що Румунія ніколи не вимагатиме якогось особливого статусу для своїх громад, що проживають в межах інших країн. Глава Уряду Румунії зазначив, що в цьому питанні за
основу мають бути взяті європейські стандарти. Заява Віктора Понті стала свідченням, що російський сценарій роздмухування сепаратистських настроїв на території іноземних держав нашим західним партнерам видається глибоко неприйнятним.

В контексті європейської інтеграції
У довгостроковій перспективі українсько-румунські домовленості – це більше, ніж договір між двома країнами, це додаткове окреслення Україною її цивілізаційного вибору на корить європейського співтовариства. Уряд України продемонстрував світовій спільноті, що бажає розвивати принципи
прикордонного співробітництва, які впродовж багатьох років позитивно рекомендували себе в ЄС.

Показові з цього приводу слова Арсенія Яценюка, що підписання Угоди між Урядам України та Румунії стане «ще одним кроком на шляху до безвізових поїздок між громадянами України та країнами-членами Європейського Союзу».
«Україна наразі виконує план дій, щодо безвізового режиму з ЄС і ми сподіваємось, що невдовзі українці зможуть безперешкодно їздити в усі країни Європейського Союзу. Наша регіональна єдність важлива для стабільності в цьому регіоні», - додав Прем’єр-міністр.

Нагадаємо, що ще одним важливим кроком в бік європейської інтеграції було підписання в березні Урядом Яценюка політичної частини Угоди про Асоціацію. Віктор Понта також відзначив, що хотів би побачити Україну членом Європейського Союзу вже в 2019
році.
Максим Ковалевський  

Опубликовано : 13.10.2014 16:25   на главную
Также в рубрике:
© 2008-2021 www.moyagazeta.com
При перепечатке материалов
активная ссылка на сайт объязательна.

Кількість відвідувачів