Рейтинг каталога сайтов Хмельницкого региона
Главная Контакты Карта сайта
Моя газета

 

 
{big_banner}

Туреччина нагадала Росії про невиконані обіцянки щодо кримських татар

15.01.2015 14:31 Текст:  Т+   T-  

 Міністр закордонних справ Турецької Республіки Мевлют Чавушоглу заявляє, що Росія не виконала обіцянки, які вона дала Туреччині щодо становища кримських татар в окупованому Криму.

В інтерв'ю "Анатолійське агентство" Чавушоглу нагадав, що під час недавнього візиту до Туреччини російського президента Володимира Путіна турецьке керівництво обговорювало з ним питання Криму і, зокрема, положення кримських татар на півострові, в тому числі факти тиску і зникнення кримських татар.

"Ми навіть пред'явили два списки. Один з них - це імена близько 100 осіб, які були покарані за зустріч Мустафи Джемілєва. Інший - з іменами зниклих безвісти та на кого було скоєно напад або вчинено тиск", - сказав глава МЗС Туреччини.

У відповідь на це Путін повторив свою обіцянку зробити в Криму кримськотатарську мову державною, дати кримським татарам права, які раніше не давала Україна та забезпечити в уряді місця для представників кримських татар.

"Однак хотілося б побачити це на практиці. Ми з жалем спостерігаємо, що до сьогоднішнього дня жодна з цих обіцянок не було виконана. Росія наш друг, проте, якщо у неї є помилки, ми повинні сказати про це", - зазначив Чавушоглу.

Він додав, що найближчим часом Туреччина направить делегацію до Криму для вивчення ситуації з прав кримських татар, і що дане питання узгоджено з російською владою.

Глава турецького зовнішньополітичного відомства також зазначив, що для Туреччини Росія є одним з важливих партнерів у сфері торговельного співробітництва.

Він також додав, що у Туреччини своя точка зору щодо санкцій відносно Росії.

Однак Чавушоглу підкреслив, що хороші стосунки з Росією зовсім не означають, що Туреччина визнає дії РФ в Україні та анексію Криму.

Інтерфакс-Україна 

Опубликовано : 15.01.2015 14:31   на главную
Также в рубрике:
© 2008-2021 www.moyagazeta.com
При перепечатке материалов
активная ссылка на сайт объязательна.

Кількість відвідувачів