Рейтинг каталога сайтов Хмельницкого региона
Главная Контакты Карта сайта
Моя газета

 

 
{big_banner}

АКВААЕРОБІКА – ШЛЯХ ДО ЛЕГКИХ ПОЛОГІВ

28.04.2015 14:46 Текст:  Т+   T-  

 Аквааеробіка: готуємося до легких пологів 

Мрія кожної жінки – мати здорових дітей. Аби ці сподівання здійснилися, майбутнім матусям слід подбати про здоров’я малюків, починаючи вже з перших днів вагітності. Лікарі радять жінкам перейти на збалансоване харчування, а також почати займатися оздоровчою гімнастикою чи аквааеробікою.

Фізичні вправи – лише на користь
Активні фізичні навантаження просто необхідні в період вагітності – це своєрідна підготовка організму до пологів, вважають гінекологи. Адже доведено, що пологи у мам, які протягом вагітності вели активний спосіб життя, проходять набато легше, без ускладнень. Це пов’язано з кількома факторами. По-перше, тренуються м’язи, легені, серце, на які при пологах покладається велике навантаження, а по-друге, фізичні вправи сприяють виробленню гормону ендорфіну, який під час пологів діє як знеболююче.

Існує цілий комплекс вправ, який допомагає протягом всієї вагітності підтримувати чудову фізичну форму та підготувати тіло до пологів. Значна увага приділяється дихальним вправам, вправам на розслаблення та розтяжку м’язів.
І приємно, і безпечно

Йога, пілатес, аеробіка, дихальна гімнастика – всі ці комплекси вправ підходять для вагітних. Але найбільше майбутнім матусям подобаються заняття у басейні. Практика водних занять при підготовці до пологів існує ще з початку 80-х років минулого століття. Більше того, акушери наполягають на їх обов’язковості. І тут мова йде не про спортивне плавання, а про спеціально розроблений комплекс вправ для вагітних, що включають в себе особливі рухи, строго дозовані за навантаженням. Ці вправи у воді носять лише загальнозміцнюючий характер і дозволяють будь-якій жінці на будь-якому терміні вагітності отримати користь та задоволення від занять у басейні.

Аквааеробіка для вагітних набуває все більшої популярності у наші дні. Під час водних занять вагітна жінка дає своєму тілу відпочинок, адже вода має, перш за все, розслаблюючу дію. З кожним місяцем вагітності зростає не тільки плід, але й збільшується вага самої жінки, тіло стає важким для руху, а у воді воно невагоме. Тому тренування у басейні – це чудові хвилини релаксації для майбутньої мами.

- Вагітні жінки із задоволенням відвідують групові заняття у басейні. Під час виконання вправ вони отримують масу позитивних емоцій, гарно себе почувають. Це користь і для матусь, і для їхніх малюків, – каже інструктор з аквааеробіки одного з хмельницьких басейнів Наталя Гук.
Вода зміцнить та загартує

Багатьом вагітним знайомі неприємні відчуття в області попереку і ребер. Через зайві кілограми та збільшення об’ємів зміщується центр ваги тіла, зростає навантаження на м’язи. І саме аквааеробіка може допомогти вагітній жінці уникнути цих болючих відчуттів.

- Під час занять у басейні виконуються вправи на дихання, на покращення роботи м’язів тазу, спини. Крім того, водні поцедури допомагають жінкам уникнути розтяжок шкіри та позбавляють від зайвої ваги. Під час тренувань у воді тіло отримує своєрідний гідромасаж, в результаті чого шкіра стає пружною і еластичною, – розповідає Наталя Гук.

Тренування у басейні загартовують організм, покращують артеріальний тиск, зміцнюють серце і судини, а також сприяють поліпшенню сну. Аквааеробіка для вагітних – це найбезпечніший вид фітнесу завдяки відсутності навантажень на зв’язки та суглоби, а також мінімальної можливості отримати травми у воді.

Заняття з аквааеробіки слід проводити обов’язково під наглядом фахівця-тренера з групою таких самих майбутніх мам. Вода у басейні повинна бути без хлору, очищена сучасними методами іонізації та кварцування.

Отже, якщо ви готуєтеся стати мамою і хочете, аби ваш малюк народився здоровим, почніть вже сьогодні тренувати свій організм і налаштовуватися на легкі пологи.

Кіра Малинович
 

Опубликовано : 28.04.2015 14:46   на главную
Также в рубрике:
© 2008-2021 www.moyagazeta.com
При перепечатке материалов
активная ссылка на сайт объязательна.

Кількість відвідувачів