Рейтинг каталога сайтов Хмельницкого региона
Главная Контакты Карта сайта
Моя газета

 

 
{big_banner}

На Хмельниччині археологи виявили вал часів Чорноліської культури

25.05.2015 15:08 Текст:  Т+   T-  

 Унікальну знахідку археології у селі Рудківці Новоушицького району виявлено завідуючим відділом охорони пам’яток історії і культури у Хмельницькій області Сергієм Шпаковським та керівником редакційно-видавничої групи управління культури, національностей та релігій облдержадміністрації Ігорем Петрашем.

Про це НГП повідомили у відділі культури Новоушицької РДА.

Під час обстеження пам’яток культурної спадщини археологи натрапили на невідомий до цього часу вал висотою більше трьох метрів, шириною більше чотирьох та протяжністю біля двох кілометрів.

«Знайдений вал відноситься до часів Чорноліської культури та має важливу історичну цінність. Насипаний у ХІІ-VІІІ ст. до н.е. він служив для оборони цих територій від кочівників», – зазначив Сергій Шпаковський..

Сьогодні прадавнє насипне укріплення межує з селянськими городами. Місцеві жителі між собою називають його Турецьким валом. Пошукова робота представників пам’яткоохоронної служби на Новоушиччині цього разу була вдалою на відкриття – у лісі, поблизу с.Заміхів знайшли 4 кургани раннього залізного віку, а у с.Джурджівка і с.Песець – кам’яні церкви.

Найближчим часом виявлені об’єкти будуть внесені до Державного реєстру нерухомих пам’яток України для їх належного обліку та збереження. 

http://ngp-ua.info/

Опубликовано : 25.05.2015 15:08   на главную
Также в рубрике:
© 2008-2021 www.moyagazeta.com
При перепечатке материалов
активная ссылка на сайт объязательна.

Кількість відвідувачів