Рейтинг каталога сайтов Хмельницкого региона
Главная Контакты Карта сайта
Моя газета

 

 
{big_banner}

Вчені NASA планують виробляти кисень на Марсі за допомогою мікробів

04.06.2015 05:55 Текст:  Т+   T-  

 Висадка людей на Марсі за планом NASA відбудеться в 2030-х роках. В рамках підготовчої програми фахівці NASA перевіряють, як можна виробляти кисень з марсіанського грунту, повідомляє журнал "Наука і Техніка".

 Новий метод передбачає, що вчені будуть користуватися водоростями або бактеріями будь-яких відомих мікроорганізмів, які перероблятимуть грунт з Марса як паливо, відкачуючи при цьому кисень.

В даний момент технологія тестується в "марсокімнаті", яка відтворює умови на червоній планеті. Вченим вдалося зімітувати марсіанський атмосферний тиск, зміни денної і нічної температур і інтенсивність сонячного випромінювання. Досліди, проведені вченими NASA, показали, що певні організми змогли виробляти кисень з реголіту - марсіанського грунту, і очистити його від азоту.

"Це можливий спосіб підтримки людської місії на Марс. Тоді для забезпечення киснем не потрібно буде відправляти важкі каністри з киснем, - коментує учений Євген Боланд. - Давайте пошлемо туди мікроби, і вони зроблять цю важку роботу за нас".

Такі бактерії можуть бути заселені на всій поверхні червоної планети. При цьому вироблений кисень можна буде збирати, і використовувати пізніше.

Наступна фаза випробувань повинна бути безпосередньо на Марсі. Це стане можливим при запуску наступного марсохода в 2020 році, на який можна буде прикріпити контейнер з бактеріями. Спеціальні датчики всередині контейнерів фіксуватимуть вироблення кисню, і передавати дані на супутник.

Джерелоhttp://pinu.com.ua/

Опубликовано : 04.06.2015 05:55   на главную
Также в рубрике:
© 2008-2021 www.moyagazeta.com
При перепечатке материалов
активная ссылка на сайт объязательна.

Кількість відвідувачів