Рейтинг каталога сайтов Хмельницкого региона
Главная Контакты Карта сайта
Моя газета

 

 
{big_banner}

11 липня – Міжнародний день Дністра

10.07.2015 08:36 Текст:  Т+   T-  

 Міжнародний день Дністра відзначається щорічно в другу суботу липня. Так ухвалила 2010 року в Тернополі Басейнова рада Дністра, до складу якої входять представники областей України і Молдови. Річка Дністер відноситься до категорії великих річок і є другою рікою на території нашої держави після Дніпра.

 

 


Назва «Дністер» відома з давніх-давен. Її щоразу сприймали по-новому і тому вона видо­змінювалася.

Перша згадка річки датована V ст. до н.е. у творах Геродота під назвою «Тірас» (ця назва має декілька походжень: іранське означає швидкий; курдське – дикий, неприборканий). Ще є згадка з античних часів про назву «Династріс» в IV ст. АмміаномМарцелліном. А взагалі, пояснення походження назви річки Дністер може бути простим: «дон» – вода, «стрий» – швидкий.
Басейнрічкилежить у межах трьохкраїн: Польщі. України та Молдови. Більшайогочастинарозташована в Україні. Тут річказаймаєзначнучастинутериторій семи областей південно-західноїУкраїни (Львівська, Івано-Франківська, Чернівецька, Тернопільська, Хмельницька, Вінницька та Одеськаобласті).
Вздовж Дністра створено чимало заповідних зон — національних природних парків, заказників, пам’яток природи. Найбільшими заповідниками є «Регіональний ландшафтний парк «Верхньодністровські Бескиди» (Львівська область), «Галицький національний природний парк» (Івано-Франківська область), «Національний природний парк «Дністровський каньйон» (Тернопільська область), «Хотинський національний природний парк» (Чернівецька область), «Національний природний парк «Подільські Товтри» (Хмельницька область), «Нижньодніпровський національний природний парк» (Одеська область).
У Департаменті екології та природних ресурсів Хмельницької облдержадміністрації, Державній екологічній інспекції області та Хмельницьким обласним управлінням водних ресурсів розроблені заходи щодо відзначення Дня Дністра, де в рамках інформаційно-просвітницької кампанії «Збережемо Дністер» продовжується Міжнародний конкурс «Барви Дністра». Передбачається проведення науково-пізнавальних екскурсій в дитячих таборах «Шанс», «Бакота», «Лісова пісня» та «Дністровська Чайка» на тему: «Люби і знай свій край», «Дністер – ріка мого дитинства». В межах басейну річки Дністер спільно з громадськістю та молоддю буде проведена акція по очищенню берегів від побутового сміття. Ряд заходів заплановано в НПП
«Подільські Товтри», зокрема, - проведення геоботанічних описів прибережно-водної рослинності та зоологічних досліджень в басейні річки Дністер.

Ідея відзначення Міжнародного дня Дністра в Україні полягає в тому, щоб нагадати всім мешканцям басейну про культурну та природну цінність унікальної річки, про традиції корінних мешканців виявляти турботу та бути відповідальним за природне багатство Дністра.

 

 

Опубликовано : 10.07.2015 08:36   на главную
Также в рубрике:
© 2008-2021 www.moyagazeta.com
При перепечатке материалов
активная ссылка на сайт объязательна.

Кількість відвідувачів