Рейтинг каталога сайтов Хмельницкого региона
Главная Контакты Карта сайта
Моя газета

 

 
{big_banner}

Як і на чому будуть економити в області, щоб вистачило грошей на «робітничі кадри»

11.01.2016 13:51 Текст:  Т+   T-  

На території області діє 28 професійно-технічних навчальних заклади. Навчаються у них 5 тисяч 345 осіб. 

 До минулого року фінансувалися ці заклади з державного бюджету, але цього року держава сказала: вам треба робітничі кадри, ви й фінансуйте. Якщо ж офіційно, то в законі України «Про Державний бюджет на 2016 рік» визначено, що професійно-технічні навчальні заклади (ПТНЗ), які розташовані у містах обласного значення, мають фінансуватися з міських бюджетів, а всі решта – з обласного.
На 2016 рік для утримання 28 ПТНЗ області потрібно 97 мільйонів 383,3 тисячі гривень. При прийняті обласного бюджету на фінансування цих ліцеїв та училищ заклали 75,5 % від потреби. Це означає, що або при уточненні бюджету на ІІ квартал грошей додадуть, або… кількість закладів, а відповідно, і працівників, і учнів значно зменшиться. Хоча, за словами начальника управління освіти Хмельницької ОДА Олега Фасолі, заклади профтехосвіти в області й так заповнені на 60 відсотків.
«Зараз мова не йде ні про ліквідацію, ні про скорочення, а говоримо про ефективність використання кадрів і коштів. Навчальні заклади, які мають велику кількість учнів, а там відповідно є велика кількість працівників, мають змогу зосередити найбільш кваліфіковані кадри і здійснити ефективно навчальний процес. Тому мова йде швидше про укрупнення, поєднання тих, які подібні за профілем, або близько територіально. Це дасть можливість зекономити на адміністративних послугах, дасть можливість вивільнити частину приміщень», – каже Олег Фасоля.
Як приклад він наводить Кам’янець-Подільський. Минулого року, за його словами, всі тамтешні заклали профтехосвіти, були об’єднанні в «Подільський центр профтехосвіти».
«Там зникли всі філії Хмельницьких училищ, ми уникли конкурування закладів між собою, і вивільнили частину приміщень. Завдяки такому об’єднання зекономили понад мільйон гривень», – розповідає головний освітянин області.
До прикладу, Говорський, Голосківський та Новоселицький професійні аграрні ліцеї – це найменш укомплектовані заклади.
Ще один із варіантів економії – це зменшення державного замовлення. Про це депутати облради клопотатимуть перед Міністерством освіти.


Довідка: Із 28 професійно-технічних навчальних закладів області 12 фінансуватимуться з міських, а 16 з обласного бюджетів.

Міські бюджети:
З бюджету міста Хмельницького фінансуватимуться Вище професійне училище №4, Хмельницький професійний ліцей, Вище професійне училище №25, Державний навчальний заклад «Вище професійне училище №11», Державний навчальний заклад «Хмельницький центр професійно-технічної освіти торгівлі та харчових технологій», Хмельницький професійний ліцей електроніки, Державний навчальний заклад «Хмельницький центр професійно-технічної освіти сфери послуг».
Кам`янець-Подільський за свого бюджету виділить кошти на «Подільський центр професійно-технічної освіти», а Нетішинський професійний ліцей, Державний професійно-технічний навчальний заклад «Славутський професійний ліцей», Старокостянтинівський професійний ліцей та Шепетівський професійний ліцей відповідно, з бюджетів міст, де вони й функціонують.

Обласний бюджет:
Вище художнє професійне училище №19 (смт. Гриців), Вище професійне училище №36 (с.Балин), Говорський професійний аграрний ліцей, Голосківський професійний аграрний ліцей, Грицівське вище професійне училище №38, Державний навчальний заклад «Волочиський промислово-аграрний професійний ліцей», Державний професійно-технічний навчальний заклад «Красилівський професійний ліцей», Державний навчальний заклад «Теофіпольський професійний аграрно-промисловий ліцей», Державний професійно-технічний навчальний заклад «Лісоводський професійний аграрний ліцей», Державний професійно-технічний навчальний заклад «Деражнянський професійний аграрний ліцей», Новоселицький професійний аграрний ліцей, Понінківський професійний ліцей, Плужненський професійний аграрний ліцей, Полонський професійний аграрний ліцей, Чорноострівський професійний аграрний ліцей та Ярмолинецький професійний ліцей.

http://ye.ua/

Опубликовано : 11.01.2016 13:51   на главную
Также в рубрике:
© 2008-2021 www.moyagazeta.com
При перепечатке материалов
активная ссылка на сайт объязательна.

Кількість відвідувачів