Рейтинг каталога сайтов Хмельницкого региона
Главная Контакты Карта сайта
Моя газета

 

 
{big_banner}

Утилізація відходів у Хмельницькому – де і кому це робити ?

13.02.2016 09:55 Текст:  Т+   T-  

 Небезпечні побутові відходи – де утилізувати та як зменшити їх обсяги.
Безпека навколишнього середовища у наших руках. Екологи закликають подумати про природу, перш ніж викинути використану лампу чи батарейку.

 Для небезпечних відходів у місті є спеціальні контейнери. А от з остаточною утилізацією хімічно небезпечних залишків не лише у Хмельницькому, а й всій державі – велика проблема. Чому – дізнавались наші журналісти.

Маленька пальчикова батарейка, коли потрапляє у звичайне сміття та окислюється,здатна забруднити 400 літрів води. Одна енергозберігаюча лампа містить до трьох міліграм ртуті. Спеціальних контейнерів для бажаючих розсортувати свої відходи у місті поки не вистачає , та й культура мешканців залишає бажати кращого.
З 2013 –го у місті почали діяти тижні зі збору небезпечних відходів. До волонтерської роботи залучалися і школярі, і власники торгових точок.
У місті діє 5 філій підприємств, котрі мають ліцензію на утилізацію ламп розжарювання. Проте відслідкувати, чи роблять вони це добросовісно – неможливо, адже є прогалини в законодавстві. А пальчикові батареї в Україні взагалі не утилізуються. Виробники ж таких товарів не несуть ніякої фінансової відповідальності за їх подальшу переробку.
У Хмельницькому перед виборами чи не всі з кандидатів у своїй програмі говорили про необхідність будівництва сміттєпереробного заводу. Електронна петиція з таким самим проханням від хмельничан набрала необхідну кількість голосів. Тепер у міській раді мають визначитися з варіантами можливої забудови.
Поки ж будівництво – лише в проекті. І навіть якщо такий об’єкт у місті запрацює,він займатиметься лише сортуванням сміття. Адже затримка – у коштах.

http://news.tv7plus.com/

Опубликовано : 13.02.2016 09:55   на главную
Также в рубрике:
© 2008-2020 www.moyagazeta.com
При перепечатке материалов
активная ссылка на сайт объязательна.

Кількість відвідувачів