Рейтинг каталога сайтов Хмельницкого региона
Главная Контакты Карта сайта
Моя газета

 

 
{big_banner}

Скільки платитимуть хмельничани за зайві «квадрати»

21.07.2016 15:32 Текст:  Т+   T-  

 З 1 липня розпочалась сплата податку на нерухомість для хмельничан-власників будинків і квартир. Цьогоріч містяни сплачуватимуть за житло, яке їм належало у 2015 році. Розрахуватися з державою за зайві «квадрати» потрібно протягом 60 днів після отримання від Державної фіскальної служби податкового повідомлення.

 Хто ж і скільки повинен сплатити до бюджету за особисту домівку, з’ясовували журналісти «Марічка NEWS».
Як повідомили у Хмельницькій податковій інспекції, наразі сплачують житловий збір не всі, а лише ті, у кого загальна площа квартири перевищує 60 квадратів, а будинку – 120 квадратних метрів.
Якщо ж у вашій власності є декілька квартир, то платити потрібно за загальну площу всіх осель за вирахуванням 60 квадратних метрів, а якщо кілька будинків, то – 120 квадратів. Ті ж, хто володіє і квартирою, і будинком, повинні мінусувати від загальної площі 180 квадратів.
До прикладу, якщо власник має квартиру у 75 квадратних метрів, то він перераховуватиме платню лише за 15 квадратних метрів. Або, якщо ви є власником будинку у 150 квадратних метрів, то оподатковуватимуться 30 «квадратів».
Податкова ставка за надлишковий «квадрат» площі на рік у Хмельницькому за рішенням міськради складе 1 відсоток від мінімальної зарплати у 2015 році, або 12 гривень 18 копійок.
Відтак, власнику квартири у 75 «квадратів» доведеться сплатити 15×12,18 = 182,7 гривні. Якщо ж ви володієте квартирою у 80 квадратів та будинком площею 150 квадратних метрів, то формула для розрахунків буде наступною: (80+150-180)x12.18 = 609 гривень.
Сплачені ж суми «квадратного» збору поповнюватимуть скарбничку Хмельницького.
Проте, якщо оселя належить кільком власникам одночасно, то загальна площа такого майна при нарахуванні податку ділитиметься на кількість осіб. Адже, якщо у квартирі площею 150 квадратних метрів проживатиме 3 містян, які пропорційно володіють частками цієї нерухомості, то на кожного власника припадатиме лише 50 квадратних метрів, тому і платити буде не потрібно. Відтак, аби заощадити на сплаті податку, «надлишкові» оселі можна переоформити на декількох власників. Втім, коштуватиме це від 3 до 5 тисяч гривень. Саме тому економія в такому разі в більшості випадків стане відчутною лише в перспективі.
Двохмісячний термін сплати податку на житло сплине 28 серпня 2016 року, після чого тим, хто запізнився, буде нараховано штраф – 10 відсотків від суми податку, а якщо час запізнення перевищить 30 днів – 20 відсотків. Отже, враховуючи прихід відпускної доби, містянам варто поспішати.
Власне, податком обкладається загальна площа житлової (квартира, будинок) і нежитлової нерухомості, у тому числі й господарські будівлі (сараї, хліви, гаражі, літні кухні, майстерні, вбиральні, льохи тощо).
Є й пільгові категорії населення, які взагалі не сплачуватимуть податок на нерухомість. До пільгових належать оселі, якими володіють діти-сироти, діти, позбавлені батьківського піклування та діти-інваліди, які виховуються самотніми матерями. Також не обкладатимуться податком не нерухомість дитячі садки, храми і комунальні приміщення.
А ось господарі елітної нерухомості – квартир площею понад 300 квадратів або будинків, що перевищують 500 квадратних метрів, – зобов’язані додатково платити щорічний податок «на розкіш» у сумі 25 тисяч гривень незалежно від кількості власників. Однак ця норма діє лише з 2016 року, а тому фактично податок треба буде перерахувати вже у 2017 році.
Сума податку розраховується державною податковою інспекцією за місцем реєстрації українців.
Щоправда, тим громадянам, які підпадають під дію закону, втім, ще не отримали податкового повідомлення-рішення, краще самостійно звернутися до податкової, аби не потрапити до «штрафників» та убезпечити себе від неприємних сюрпризів.
Отож, на хмельничан чекають у міській податковій інспекції за адресою: місто Хмельницький, вулиця Героїв Майдану, 12, кабінет 801. Зробити це можна робочими днями з 9 до 18 години.
Тег: житло, податок на нерухомість, Хмельницький, нерухомість, оселі

Автор : Олександр Калінер-http://www.marichkanews.com/

Опубликовано : 21.07.2016 15:32   на главную
Также в рубрике:
© 2008-2021 www.moyagazeta.com
При перепечатке материалов
активная ссылка на сайт объязательна.

Кількість відвідувачів