Рейтинг каталога сайтов Хмельницкого региона
Главная Контакты Карта сайта
Моя газета

 

 
{big_banner}

Не фонтаном єдиним: що подивитися у Вінниці

31.07.2016 09:53 Текст:  Т+   T-  

Вінниця по праву може вважатися містом контрастів. Поруч з майже футуристичними скляними новобудовами тут мирно існують пам’ятки архітектури минулого та позаминулого століть. Звісно, всі не раз чули про феєричні візуальні вистави світло-музичного фонтану Roshen, але не лише фонтан тут привертає увагу. Місто багате усілякими цікавинками, а ми обрали для вас такі, з якими можна познайомитися за два дні. 

 Музей-садиба М.І.Пирогова

Саме у Вінниці знаходиться “Вишня” — музей-садиба Миколи Івановича Пирогова. Тут він жив і працював протягом 20 років. Пирогов зробив неоціненний вклад у розвиток медицини, ставши основоположником військово-польової хірургії. Музейний комплекс має унікальну структуру. Він складається з головного корпусу, аптеки, побудованої в 1866 р, меморіальної садиби площею 20 гектарів, а також церкви-некрополя. Небальзамоване тіло Пирогова зберігається у крипті церкви більш ніж 125 років, і є доступним для огляду. Експозиція музею розташована в десяти залах і галереї головного корпусу, а також шести кімнатах аптеки.

Графік роботи музею: з 10:00 до 17:00 усі дні, окрім понеділка.

Як дістатися: маршрутним таксі з вокзалу або автобусами з електромережі № 13, 18.

Музей-садиба М.І.Пирогова

 

Миколаївська церква


Храм розташований на лівобережжі Південного Бугу. За легендою, церква розрослася тут з невеличкої каплички після того, як Святитель Микола явився двом монахам, що тікали з захопленого татаро-монголами Києва. На території є дзвіниця, а сама церква є яскравим прикладом архітектури доби українського бароко.

Графік роботи: Щоденно, з ранковими недільними служіннями.

Як дістатися: Від залізничного вокзалу маршруткою 3Б, від західного та східного автоокзалів - 17Б, з центру - маршрутками 7А та 21А.

Цікавинка: Якщо піднятися на схил біля церкви, звідти вам відкриється прекрасний вид на усю центральну частину правобережної Вінниці.

Миколаївська церква

Музей-садиба М.Коцюбинського


Територія садиби складається зі світлиці, призначеної для проведення культурних заходів, будинку Михайла Коцюбинскього та саду. Будинок реорганізований у музей пам’яті письменника, там проводяться екскурсії для груп більш ніж з 10 осіб. Серед експонатів такі, що презентують творче й особисте життя письменника, а також присвячені йому картини та інші предмети мистецтва. У саду ростуть старезні агави, які колись посадив сам Коцюбинський, а також його улюблене розлоге дерево. Вартість входу на територію 3 грн. Вартість екскурсії 10 грн. для дорослих і 5 грн. для дітей.

Графік роботи: 10:00–18:00 щодня (вихідний — середа)

Як дістатися: Трамваями №1, №4 та №6, зупинка трамваю “Музей М. М. Коцюбинського”.

Цікавинка: Раз на рік садиба стає локацією міжнародного літературного фестивалю. Вже два роки поспіль наприкінці травня тут проводиться фестиваль малої прози — Intermezzo, присвячений Михайлу Михайловичу. Завітайте сюди навесні, щоб насолодитися товариством українських та закордонних культурних діячів.

Музей-садиба Коцюбинського

Вінницький музично-драматичний театр ім. М.Садовського


Майже сторічну історію має ця культурна пам’ятка. Свого часу стаціонарний театр створив тут театральний діяч Гнат Юра. Тут виступав театр “Березіль”, Театр Марії Заньковецької та Московський театр. Театральний сезон тут починається восени. Глядачі мають змогу переглянути такі перлини театрального мистецтва як “Політ над гніздом зозулі”, “Я б тобі небо прихилив”, “Осінь у Вероні”. У театрі функціонують велика та мала сцени. Вартість квитків — від 50 грн.

Режим роботи: Каси працюють з 13:00 до 19:00, театр згідно з розкладом вистав.

Як дістатися: Трамваями №1, №4 та №6, зупинка трамваю “Площа Театральна”.

Цікавинка: У 1924 і 1926 роках зі сцени театру виступав Володимир Маяковський.

Вінницький музично-драматичний театр ім. М.Садовського

Місто площ і фонтанів

Прогулянка центральною вулицею міста — Соборною прирівнюється до екскурсії основними площами.

Площа Тараса Шевченка

Площа Тараса Шевченка

На площі і поблизу неї розташовані будівлі Вінницького обласного краєзнавчого та художнього музеїв, Будівля Єзуїтського монастиря — нині обласний архів, Свято-Преображенський кафедральний собор (колишній костел домініканців), рештки міського замку “Мури”.

Вінницькі мури

Площа Європейська

Фонтан у сквері біля площі Європейської

Водонапірна вежа існує вже більше 100 років, а нині є візитівкою Вінниці. Узимку на площі біля вежі проводиться традиційний Різдвяний ярмарок, а сквер приваблює містян та туристів з усієї країни.

Площа Європейська

Площа Гагаріна

Площа Гагаріна

На протилежному боці вулиці знаходиться арка та вхід до парку Горького. Площа розкинулась перед будівлею міського Універмагу. Тут як і скрізь б’є фонтан, а не так давно ще й встановили грандіозний знак “I LOVE VINNYTSIA”.

Відвідайте Музей ретро-техніки «Автомотовелофоторадіо». Вартість квитка - 10 грн.

Музей ретро-техніки «РђРІС‚омотовелофоторадіо»

Огляньте береги річки Буг з катера.

Прогулянка на катері у Вінниці


А наостанок завітайте до чайного раю — Кафе-музею “Панъ Заваркінъ та Синъ”.

Кафе-музей “Панъ Заваркінъ та РЎРёРЅСЉ”

 

Опубликовано : 31.07.2016 09:53   на главную
Также в рубрике:
© 2008-2021 www.moyagazeta.com
При перепечатке материалов
активная ссылка на сайт объязательна.

Кількість відвідувачів