Рейтинг каталога сайтов Хмельницкого региона
Главная Контакты Карта сайта
Моя газета

 

 
{big_banner}

Хмельницькі журналісти перевірили точність графіку руху хмельницьких тролейбусів

16.08.2016 10:53 Текст:  Т+   T-  

 На зупинках громадського транспорту розміщують таблички з розкладом руху тролейбусів. Час прибуття транспорту можна перевірити не лише на зупинках, а й за допомогою додатку на смартфоні.

 Тролейбуси не завжди їздять згідно графіка. Інколи вони запізнюються або приїздять занадто рано.

Графік транспорту в мобільному додатку та в реальності перевіряли журналісти "ВСІМ". Користуватися тролейбусом у Хмельницькому стане простіше. В цьому переконують у комунальному підприємстві «Електротранс».

І справа не лише в новому транспорті, який нещодавно вийшов на лінію. Хмельничанам обіцяють доступний і точний графік руху. Скоро ознайомитися з ним можна буде не лише на металевих табличках, які висять на зупинках. Розклад руху хмельницьких тролейбусів перейшов у «цифру».

Перевіряємо з смартфоном Хмельничани можуть перевірити час прибуття тролейбусів, а також номер маршруту та інтервал руху. Уся інформація є на сайті rozklad.in.ua та у мобільному додатку.

Вони досить зручні в користуванні і водночас інформативні. Чекаючи на зупинці, за допомогою смартфону можна віднайти потрібний маршрут. До кожної зупинки вказаний час прибуття тролейбуса. Ще одна перевага додатку – він працює навіть без доступу до мережі Інтернет. Правда без нього сам розклад, у разі його змін, не буде оновлюватися.

Графіки курсування громадського електротранспорту розбиті на будні та вихідні. У суботу та неділю машин на лінію виходить менше. Чи збігається час прибуття транспорту із цифрою в додатку ?

Для більш точного висновку ми відстежували рух тролейбусів протягом чотирьох днів. У період з 12 по 15 серпня ми звірили рух близько 70 тролейбусів на різних зупинках міста. Тролейбус, який курсує за маршрутом №9 «Зарічанська - Ракове», в суботу, 13 серпня, випередив свій розклад на шість хвилин.

Він рухався у напрямку мікрорайону Ракове. На зупинці «вулиця Гайдара» він мав бути в 16:19. Та приїхав в 16:13. В понеділок, коли хмельничани їхали з роботи додому, розклад також не розчарував. На зупинку "Філармонія" тролейбус №14 (Катіон-Автовокзал №2) приїхав хвилина в хвилинку - об 18:45. Відхилення від графіку були.

Та у прописану норму в дві хвилини майже всі водії екологічного транспорту вкладалися. Розміщують де є місце На кожній зупинці громадського транспорту до кінця вересня будуть встановлені інформаційні панелі. На них будуть вказані схеми і графік руху.

Усе у відповідності до конкретної зупинки й напрямку. Час приїзду тролейбусів вказують точний. Але попереджають про можливі відхилення до двох хвилин. Є нарікання на розміщення самих табличок. Їх не завжди встановлюють на зручній висоті. Хоч компанія розробника і рекомендувала «Електротрансу» розміщувати таблички на рівні очей. - Такий графік повноцінно працює у Вінниці.

Ми допомогли розробити його й для Хмельницького, - розповідає представник rozklad.in.ua Людмила Шевчук. – Ми рекомендували «Електротрансу» розміщувати таблички на рівні очей. Це зручно для пасажирів.

Саме так зробили у Вінниці. Та ми не можемо змісити замовника робити по-іншому. З тих, що вже є у місті, трапляються такі, що розташовані на висоті 2,5-3 м. Для невисоких людей і тих, у кого поганий зір, розгледіти інформацію буде як мінімум незручно.

На питання, чому на деяких зупинках табло встановлюють занадто високо, директор "Електротрансу" відповідає так: - Не завжди виходить встановлювати так, як хочемо.

Інколи немає куди повісити нижче, - каже директор КП Віктор Паламарчук. - А ще підприємці, які мають торгові точки на зупинках, не завжди дозволяють свердлити дірки для кріплення табличок. Зупинка "Вулиця Купріна". Час не запам'ятовуйте

Розклад руху тролейбусів може оновлюватися. Внести зміни дуже просто – достатньо лише роздрукувати новий графік і помістити його під скло. - Якщо збільшиться кількість водіїв, то зможемо випустити більше машин на лінію.

Тоді прийдеться міняти графік. В онлайн-графіку відкоригувати його буде просто. На інформаційних табло будемо замінювати листи. Зробити це буде не дуже важко, - каже Віктор Паламарчук. Загалом на розробку та інформаційні таблички зі встановленням «Електротранс» витратить близько 250 тисяч гривень

vsim.ua.

Опубликовано : 16.08.2016 10:53   на главную
Также в рубрике:
© 2008-2021 www.moyagazeta.com
При перепечатке материалов
активная ссылка на сайт объязательна.

Кількість відвідувачів