Рейтинг каталога сайтов Хмельницкого региона
Главная Контакты Карта сайта
Моя газета

 

 
{big_banner}

Отримати субсидію? Це легко!

15.09.2016 12:23 Текст:  Т+   T-  

Платежі за комуналку в Україні продовжують повільно, але впевнено зростати, — це неминучо. Про економічну доцільність не мовитимемо.

 

У рамках нашої сьогоднішньої розмови матимуть значення нюанси одержання та оформлення субсидій. Адже ніде правди діти — не все так просто й прозоро. Хоча на перший погляд процедуру оформлення субсидій спрощено, однак у більшості українців залишаються запитання: куди йти, що подавати, що робити в разі відмови? Аби розтлумачити деякі з них, ми звернулися до фахівців редакції газети «Все про бухгалтерський облік». І на наші запитання сьогодні відповідає головний редактор газети Ковальчук Оксана Миколаївна.

— Скажіть, будь ласка, якщо людина хоче отримати субсидію, куди та з якими документами звертатися? Чи можна це зробити поштою?

— Це питання найчастіше турбує людей, зацікавлених в отриманні субсидії. Звертатися слід до органу соцзахисту населення (т.зв. собезу за місцем проживання). Для призначення субсидії треба подавати лише заяву та декларацію про доходи. Довідка про доходи не потрібна. Її надають лише в тому випадку, якщо в декларації вказано якісь види доходів, які не відомі ДФСУ, ПФУ чи фондам соцстраху. Законом суворо заборонено вимагати від громадян інші документи.

Заяву та декларацію можна подати не тільки особисто, а й, щоб не стояти в черзі, надіслати їх поштою.

— А як бути людям, які проживають у сільській місцевості?

— У сільській місцевості документи приймають уповноважені особи, визначені виконкомами сільських і селищних рад. Потім вони передають їх для призначення субсидій до органу соцзахисту населення.

— Що зазначати в документах? Які типові помилки виникають під час їх заповнення?

— Так, одразу зверну увагу на те, що в декларації потрібно вказувати лише види доходів зареєстрованих у приміщенні осіб (заробітну плату, пенсію, стипендію тощо) без зазначення конкретних сум. Чиновники неодноразово повідомляли, що громадяни зчаста припускаються ненавмисних помилок, указуючи розмір свого доходу. Тож орган соцзахисту отримує конкретні цифри вже від відповідних органів та установ (ДФСУ, ПФУ, вишів тощо).

У заяві ж зазначають, зокрема, перелік отримуваних житлово-комунальних послуг та організацій, які їх надають. Також варто підкреслити, на що конкретно ви плануєте отримувати субсидію: на оплату житлово-

комунальних послуг, придбання скрапленого газу, пічного побутового палива тощо. У графі «Примітки», судячи з роз'яснень спеціалістів органів соцзахисту, вказують про наявність чи відсутність лічильника за відповідним видом житлово-комунальних послуг.

— Ви сказали, що зазначають види доходів зареєстрованих у приміщенні осіб. А от, наприклад, у моїх знайомих дочка прописана у квартирі, але поїхала на навчання до іншого міста й у ній наразі не проживає. Чи можна «зняти» її доходи для розрахунку субсидії? Чи потрібні для цього якісь документи? Куди звертатися?

— Так, це можливо. Якщо у квартирі фактично не проживає хтось із прописаних у ній осіб, субсидію можна розрахувати з огляду на кількість тільки фактично проживаючих. Аби запрацювали коліщата цього механізму, потрібно звернутися до собезу за місцем проживання.

Незайвим буде надати їм довідку, що підтверджує місце перебування особи в іншому місті у зв'язку з навчанням (роботою, лікуванням, довготривалим відрядженням, відбуванням покарання), або навіть довідки про оплату житлово-комунальних послуг в іншому приміщенні. На свій розсуд вони можуть провести обстеження матеріально-побутових умов домогосподарства, про що складуть акт. Якщо фактично підтвердиться, що дочка ваших знайомих там тимчасово не проживає, то її дохід не мають ураховувати під час призначення субсидії.

Ще хотілося б додати, що на підставі рішення собезу підприємства, які постачають житлово-комунальні послуги, не нараховуватимуть плату за них на осіб, які фактично не проживають у приміщенні. Яскравий приклад такої послуги — прибирання та утримання будинку й вивіз сміття. Плату за таку послугу зазвичай розраховують, зважаючи на кількість усіх прописаних. Якщо ж буде підтверджено, що прописана особа там фактично тимчасово не проживає, розмір плати за таку послугу мають переобчислити.

— Дякую за таку розлогу відповідь. Скажіть, а в який термін приймають рішення про призначення субсидії?

— Рішення приймають протягом 10 днів після отримання від відповідних установ і підприємств відомостей про: склад зареєстрованих у житловому приміщенні осіб; забезпеченість громадян житловою площею та житлово-комунальними послугами; доходи та суми пенсійних виплат. Подати такі відомості до органу соцзахисту населення ці установи та підприємства повинні в п’ятиденний строк із моменту отримання від нього запиту. У який термін орган соцзахисту має направити такий запит — законодавчою нормою чітко не передбачено. Та якщо припустити, що це зроблять максимально оперативно, строк для прийняття рішення про

призначення (непризначення) субсидії становить 15 або трохи більше днів із моменту подання заяви.

— Якщо субсидію призначили, чи потрібно надалі переподавати документи для її подовження?

— Дивіться, субсидію призначають до дати закінчення опалювального сезону, але не більше ніж на 12 місяців. Для орендарів, окрім зазначеного, цей період обмежується ще й строком дії договору найму. У загальному ж випадку після закінчення строку отримання субсидії на наступний період її розраховують і призначають автоматично (тобто без повторного звернення споживача). А от орендарям для пролонгації субсидії необхідно особисто звернутися до органів соцзахисту.

А взагалі, питання щодо отримання та призначення субсидій дуже затребувані на сьогодні. Ми були вельми здивовані лавиною запитань, що надійшли до редакції. Здавалося б, на сторінках нашої газети вже було стільки публікацій і роз'яснень, проте, стикаючись з оформленням субсидій, люди продовжують запитувати. Особливість нашого законодавства — воно прагне бути ідеальним і тому постійно вдосконалюється. От лишень днями Кабмін змінив правила призначення та надання субсидій на оплату житлово-комунальних послуг, придбання газу, пічного палива. Кардинально нічого нового. Одначе про всі нюанси змін наші передплатники обов'язково дізнаються зі сторінок газети.

— Дякуємо за цікаву розмову. Незабаром у нашого міста свято. Що б Ви побажали хмельничанам?

— День міста для всіх мешканців — завжди яскраве радісне свято. Нехай життя в Хмельницькому буде комфортним і безтурботним. Хай місто процвітає, а містяни його люблять і цінують.

Спілкувалась ЛЮДМИЛА ЛУНІНА.

Опубликовано : 15.09.2016 12:23   на главную
Также в рубрике:
© 2008-2020 www.moyagazeta.com
При перепечатке материалов
активная ссылка на сайт объязательна.

Кількість відвідувачів