Рейтинг каталога сайтов Хмельницкого региона
Главная Контакты Карта сайта
Моя газета

 

 
{big_banner}

Колектори зможуть забирати єдине житло громадян

25.09.2016 10:39 Текст:  Т+   T-  

 Запровадження інституту приватних виконавців може стати для боржників справжнім жахом, адже вони зможуть не лише на власний розсуд вибивати із громадян заборговані кошти за судовими рішеннями, але накладати стягнення на єдине помешкання українців.

 Про подробиці та наслідки запровадження приватних виконавців розповів голова ГО “Громадська ініціатива розумних рішень” Сергій Розумний.

Повідомляється, що приватні виконавці будуть діяти в рамках старого законодавства, за яким норму про накладання стягнення на єдине помешкання громадян “забули” відмінити.

“Говорити зараз про стягнення, шляхом звернення стягнення на єдине житло українців дуже актуально, оскільки в законі ця норма, як була, так і залишилась. Ніхто не зробив жодних обмежень. Зробити стягнення на єдине помешкання боржника на сьогодні можна, маючи заборгованість 29 тис. грн.”, - повідомив Розумний.

За його словами, на тлі подорожчання вартості комунальних послуг така сума заборгованості може виникнути досить швидко, адже пенсіонеру або малозабезпеченій сім’ї, які не мають доходів для того, щоб оплатити тарифи, доводиться обирати між оплатою “комуналки” та харчуванням.

Голова ГО “Громадська ініціатива розумних рішень” Розумний Сергій також розповів, що при запровадження інституту приватних виконавців їх позбавили від обов’язку стягнення виконавчого збору. Тобто 10% від суми стягнення, яку завжди оплачували в бюджет держави, на сьогодні прибрали і щорічно країна не дотримуватиме порядку 700-800 млн. грн.

 

“Це сума – це якраз така категорія стягнень, яка перейде приватним виконавцям. Це – іпотека, заставні кредити, комунальна заборгованість. Прийнявши цей закон, бюджет втрачатиме півмільярда гривень щорічно”, - повідомив Розумний.

Сергій Розумний також наголосив, що проводити таку “реформу” не можна, адже багато українців можуть втратити єдине житло.

Окрім того, за словами Розумного, саме реформу запровадили без жодних напрацювань. “Не було проведено жодного аналізу низького виконання і не досліджувались причини низького виконання. Також не проводились експертизи із залученням кваліфікованих інститутів для дослідження соціально-економічних, юридичних, правових аспектів,
що мало б лягти в основу проведення будь якої реформи, якщо ми зараз говоримо про реальні, дієві механізми ефективної перебудови примусового стягнення”, - додав Сергій Розумний.

За словами Розумного, нова “реформа” дублює функції державних виконавців та містить багато норм, за якими українці будуть беззахисними перед новими “законними” колекторами.

Інформаційний відділ ГО “Громадська ініціатива розумних рішень”

Опубликовано : 25.09.2016 10:39   на главную
Также в рубрике:
© 2008-2020 www.moyagazeta.com
При перепечатке материалов
активная ссылка на сайт объязательна.

Кількість відвідувачів