Рейтинг каталога сайтов Хмельницкого региона
Главная Контакты Карта сайта
Моя газета

 

 
{big_banner}

ЖИТТЯ ЩАСЛИВЕ, ЯКЩО ВОНО ЦІКАВЕ: РАДОМИРУ СІЛІНУ – 85!

27.09.2016 18:03 Текст:  Т+   T-  

 27 вересня 2016 року святкує 85-річчя з дня народження учасник Великої Вітчизняної війни, Почесний громадянин м. Хмельницький, Президент національного комітету України з питань машинознавства при Міжнародній організації IFToMM, Президент Академії інформаціології Поділля ім. Юзвишина І.І., академік Міжнародної академії інформатизації, заслужений працівник народної освіти України, доктор технічних наук, професор, радник ректора Хмельницького національного університету та просто хороша людина Радомир Іванович Сілін,

 який навчає сотні студентів не лише технічних дисциплін, а й просто жити: в гармонії з собою, оточуючими і Всесвітом.

 

Народився ювіляр 1931 р. в м. Курську (Російська Федерація). З липня 1943 р. до серпня 1945 р. перебував у діючій Армії сином полку, де пройшов бойовий шлях від Харкова до Відня. За мужність і відвагу, проявлені в боях, нагороджений медалями «За взяття Відня» та «За перемогу над Німеччиною».

 

У 1951 р. зі срібною медаллю закінчив у Львові середню школу та поступив на механічний факультет Львівського політехнічного інституту за спеціальністю «Технологія машинобудування, металорізальні верстати», а в 1956 р. із відзнакою закінчує інститут і його залишають там на посаді асистента. В 1962 р. захищає кандидатську дисертацію, а в 1973 р. – докторську.

 

 

На початку грудня 1974 р. Р.І. Сілін очолив Хмельницький технологічний інститут побутового обслуговування, ректором якого він був упродовж 27 років. Будучи ректором інституту, виявив непересічний талант керівника і організатора, з властивою йому енергією та наполегливістю він вдало об’єднав зусилля професорсько-викладацького складу і спрямував їх на забезпечення навчального процесу, науково-дослідницької роботи та створення сучасної матеріально-технічної бази інституту. За цей час було розроблено генеральний план розвитку інституту, згідно з яким побудовано та введено в експлуатацію 4-й навчальний корпус, 5-й студентський гуртожиток, наукову бібліотеку, 2 житлові будинки для викладачів та співробітників університету, створені або удосконалені навчальні лабораторії та кабінети. Завдяки безперечним успіхам у реорганізації інституту були створені передумови для подальшого зміцнення авторитету ВНЗ. Це дозволило у 1989 р. вперше змінити статус інституту, він отримав назву Хмельницький технологічний інститут, та приступити до формування нової концепції вже не як вузькопрофільного, орієнтованого на побутове обслуговування, а як широкопрофільного ВНЗ, який повинен стати навчальним і науковим центром з розробки новітніх технологій та підготовки відповідних фахівців. У 1994 р. інститут одержує статус Технологічного університету.

 

 

Р.І. Сілін – провідний вчений у своїй галузі, він опублікував понад 250 наукових праць, у т.ч. 8 монографій, навчальний посібник, отримав 49 авторських свідоцтв на винаходи. Він обраний академіком 4-х різних Академій наук України, Президентом Національного комітету України з питань машинознавства, заслужений працівник освіти України, Людина року (2000 р.), Людина тисячоліття, почесний громадянин міста Хмельницького. Його відзначено 17-ма високими урядовими нагородами, в т.ч. орденом «За заслуги» ІІІ-го і ІІ-го ступенів.

 

Ректорат, Вчена рада, Рада ветеранів, комітети профспілок, Рада студентського самоврядування Хмельницького національного університету, друзі та колеги щиро вітають Радомира Івановича зі славним ювілеєм та зичать міцного здоров’я, щастя та добра, нових вагомих здобутків на науковій та освітянській ниві, вдячних учнів, поваги та підтримки від друзів та колег.

http://www.khnu.km.ua/

Опубликовано : 27.09.2016 18:03   на главную
Также в рубрике:
© 2008-2021 www.moyagazeta.com
При перепечатке материалов
активная ссылка на сайт объязательна.

Кількість відвідувачів