Рейтинг каталога сайтов Хмельницкого региона
Главная Контакты Карта сайта
Моя газета

 

 
{big_banner}

В мерії задумали "переселити" стихійних торговців з проспекту на територію ринку "Приватна справа"

15.10.2016 13:17 Текст:  Т+   T-  

 Ні розігнати, ні прилаштувати. Біля новозбудованого павільйону на проспекті Миру і далі процвітає стихійна торгівля. Бабусь із продуктами мали "попросити" ще навесні, коли новий ринок тільки відкрився. 

Щоб розійтися мирно, в мерії обіцяли поставити торговцям прилавки за кошти адміністрації нового ринку. Але такі місця не з'явилися. Критий ринок на Виставці відкрився в кінці квітня. Навіть попри протести підприємців, які не хотіли вивозити звідти свої металеві кіоски, трьом сторонам вдалося знайти спільну мову.

В мерії дозволили декільком обуреним підприємцям поставити нові МАФи на території МКР "Ранковий", аби ті забрали свій метал. ТОВ "Приватна справа" взялася за благоустрій території, а в павільйоні з'явилися перші відвідувачі. Мали розібратися і з "стихіниками", що торгували від зупинки "Панаса Мирного" і аж ТЦ "Ріко". Більшість хотіли розігнати, а от деяким пообіцяли поставити прилавки. - Ми спілкувалися з дирекцією "Приватної справи" і виставили їм умову - поставити 15 прилавків для тих бабусь, - каже заступник міського голови Володимир Гончарук.

- Чого виставили такі умови? Справа в тому, що на прохання товариства з обмеженою відповідальністю сплату коштів пайової участі їм відстрочили до кінця фінансового року. Взамін ми попросили на їхній території поставити прилавки. Але стихійна торгівля і далі процвітає на проспекті Миру. Тут торгують, як на ринку. Навіть конкуренцію підприємцям створюють. Продають і молочні продукти, і овочі та фрукти, і навіть птицю. Часто продукти лежать просто на землі, птицю ставлять на ящики.

В управлінні торгівлі сказали, що саме на цьому місці мали з'явитися прилавки. Але дану території (між павільйоном та адміністрацією ринку) відгородили парканом. Там паркують авто і розвантажують товар ринкарі. Серед стихійних торговців є такі, які не проти перейти на нові місця. Але є й такі, які відмовлятися від своїх "нагрітих" точок при дорозі не готові. Якщо прилавки таки з'являться, то плати з торгівців брати не будуть. Так вирішили в управлінні торгівлі.

Виходить, що поставити торгові місця і організувати прибирання за свій кошт там має ТОВ. - Ми не можемо знайти з адміністрацією ринку компромісу. Спочатку мова йшла про встановлення 15 погонних метрів прилавку. Але зараз плануємо хоча б 8. Звернулося 8 жінок, які б хотіли там продавати, - каже начальник управління торгівлі Олександр Панченко. - Гроші за попередньою домовленістю з "Приватною справою" брати в цих продавців не мають права.

Але продукцією повинні торгувати тільки з власного городу, адже на території немає лабораторії для контролю якості за молочкою та м'ясом. Жінки можуть брати довідки в сільській, наприклад, чи селищній раді, що вони дійсно мають город чи присадибну ділянку. Цього буде достатньо. Директор ТОВ «Приватна справа» Валерій Швець таку домовленість з мерією виконувати не поспішає. Каже, що до прилавків ніхто піти не захоче. За його словами, більшість людей, які торгують на вулиці – це не прості сільські бабусі, а перекупники, які заробляють непогані гроші.

- Ті бабці стоять там вже 20 років. І немає можливості їх перенести, бо вони самі не хочуть, - каже Валерій Швець. - На те місце, що нам сказали облаштувати, заїжджають машини, привозять товар. Що я цим людям можу сказати, що тут посаджу бабів? Це ж треба керівникам приїхати і подивитися, що й до чого... По проекту ми планували зробити біля ринку стоянку. Але нам не дозволили.

Через це автомобілі заїжджають на тротуар, рух паралізований. Було багато спроб прибрати стихійну торгівлю з Хмельницького. І тільки одна увінчалася успіхом. Нагадаємо, що у 2015 році численними рейдами і штрафами міліція розігнали стихійний ринок на Кам'янецькій. Але торгівлю на так званій "алейці" на Проскурівського підпілля припинити не можуть.


Джерело: vsim ua

Опубликовано : 15.10.2016 13:17   на главную
Также в рубрике:
© 2008-2021 www.moyagazeta.com
При перепечатке материалов
активная ссылка на сайт объязательна.

Кількість відвідувачів