Рейтинг каталога сайтов Хмельницкого региона
Главная Контакты Карта сайта
Моя газета

 

 
{big_banner}

Олександр Шпак: історія збагачення за рахунок обленерго

25.10.2016 19:22 Текст:  Т+   T-  

 «Хмельницькобленерго» є на сьогодні однією з найбільших в Україні енергопостачальних компаній.

Більше 70% акцій ПАТ «Хмельницькобленерго» належать державі. Однак, ще донедавна усі хмельничани чітко асоціювали це підприємство з Олександром Шпаком.

 Біланюк Анатолій Данилович – екс-заступник начальника Служби економічної безпеки та захисту інформації ПАТ «Хмельницькобленерго», ветеран органів внутрішніх справ, свого часу в ЗМІ розповів, що на підприємстві все залежить від однієї людини – Генерального директора Олександра Шпака, його уподобань, бачення.

Сухі факти біографії говорять, що Олександр Шпак очолив головну енергокомпанію області ще у 1998 році.

За довгий час свого перебування на посаді удостоєний цілого ряду регалій за видатні досягнення у розбудові енергетичного сектору.

Відзначимо, що “досягненнями” Олександра Шпака в області керівництва неодноразово цікавилися також УБОЗ, і прокуратура. Але до кримінальної справи так і не дійшло. Виникає питання — звідки в керівника обленерго такий вплив у регіоні, що робить його “недоторканним”? Можна лише здогадуватися про природу феномена Олександра Шпака. Оскільки, якщо ти не впійманий і вирок суду не набрав сили, то ти — не злодій.

Цікаво, що на початку 2000-х років була складена аналітична довідка “Про реальний стан господарського механізму ВАТ ЕК “Хмельницькобленерго”. Про це свого часу писало інтернет-видання «Вголос». Її автор — доцент Хмельницького Національного університету, директор “Центру удосконалення кадрів у сфері управління, проектування і виробництва” пані Яновська.

Головний висновок довідки: “Неадекватність кадрової політики, організаційний опір персоналу, що виходить за рамки внутрішньовиробничого конфлікту інтересів тощо свідчать в цілому про необхідність пильної уваги до сформованої в компанії ситуації та прийняття кардинальних і невідкладних заходів”. На “людську” мову це можна перекласти так: керівництво змінювати потрібно, поки обленерго остаточно не розвалили. Найцікавіше ж те, що аналіз доцент робила за замовленням керівника обленерго, тобто — самого Шпака.

Однак лише 03 березня 2016 року за рішенням Наглядової ради Товариства виконуючим обов’язки генеральним директором ПАТ «Хмельницькобленерго» обрано Козачука Олега Івановича. Олександр Леонідович Шпак за власним бажанням вийшов на пенсію. Про це повідомляла прес-служба ПАТ «Хмельницькобленерго».

Що ж залишив у наслідок новому керівнику після такого довгого перебування на посаді «заслужений енергетик» Шпак? Які заслуги повною мірою оплатили споживачі електроенергії?

З близько 3 800 співробітників обленерго до 1000 чоловік займає управлінський апарат. Погодьтеся немало, якщо врахувати їх зарплати, які, до речі, оплачуються з тих же тарифів. У кожного керівника, починаючи від Генерального і до керівників відділів та служб в обслуговувані від одного до декількох автомобілів.

Цікавий факт, котрий на правах анонімності розповіли працівники обленерго. Службова машина компанії (ВХ 53 00 ) обслуговує виключно дружину Олександра Шпака. Навіть після його виходу за власним бажанням на пенсію. Це, очевидно, також включено у тариф.

Складовою ціни на електроенергію подолян є, мабуть, й оплата телефонних розмов членів сім’ї Олександра Леонідовича. (подейкують, що сума сягає декількох тис. грн щомісячно).

За інформацією з достовірних джерел, у санаторії-профілакторії в Жилинцях Ярмолинецького району, екс-директор влаштовує ВІП-відпочинок для родичів та близьких друзів. Оплачується усе задоволення з рахунків ПАТ «Хмельницькобленерго», тобто знову з наших тарифів.

Як розповідають очевидці, 25 січня 2014 року, коли на Майдані у Києві протистояння українського народу зі злочинною владою наростало щодня, тодішній губернатор Василь Ядуха святкував ювілей – 50-річчя. Серед запрошених був і Олександр Шпак, який подарував 50-грамовий банківський злиток золота. Цікаво, чи зі своєї кишені?

Очевидно, що за подібні «заслуги» екс-генерального з порушенням усіх термінів та вимог нагородили орденом «За заслуги» II ступеня.

Цікаво, що заробітна плата Олександра Леонідовича, коли він очолював обленерго складала понад 30 000 грн на місяць. Не рахуючи премій і тд. І т.п.

Таких фактів, за бажання, працівники ПАТ «Хмельницькобленерго» можуть навести десятки, якщо не сотні. Однак досі бояться, адже на «всемогутнього» Шпака немає управи.

Ти більше, що зовсім нещодавно він зробив спробу повернутись у крісло Генерального. Під час позачергових загальних зборів «Хмельницькобленерго» 29 липня цього року акціонери ПАТ “Хмельницькобленерго” не зуміли обрати генеральним директором Олександра Шпака, який з 1998 до березня 2016 року керував цим підприємством.

Іншим рішенням акціонери продовжили Олегу Козачуку термін перебування на посаді виконувача обов’язків генерального директора ПАТ «Хмельницькобленерго».

Однак, на мою думку, методи роботи «заслуженого енергетика» Олександра Шпака ще до кінця не викоріненні в енергетичній компанії.

https://ngp-ua.info/2016/10/29520

Опубликовано : 25.10.2016 19:22   на главную
Также в рубрике:
© 2008-2021 www.moyagazeta.com
При перепечатке материалов
активная ссылка на сайт объязательна.

Кількість відвідувачів