Рейтинг каталога сайтов Хмельницкого региона
Главная Контакты Карта сайта
Моя газета

 

 
{big_banner}

Чому уряд Яценюка ліквідував «деревообробну та меблеву галузі»?

27.10.2016 20:15 Текст:  Т+   T-  

 У дискусії про майбутнє української "деревообробки" є ще один цікавий момент, що менш відомий широкому загалу.

 Він пов’язаний з тим, що за часів уряду Яценюка не лише здійснювалися намагання максимально перебрати усі важелі впливу на вивезення і продаж лісу з Україну за кордон (передовсім в Румунію, Польщу та Туреччину), а й те, що цей уряд взагалі не розглядав перспектив того, що колись, у майбутньому, в Україні буде необхідність розбудовувати державну програму відновлення деревообробної та меблевої галузей, повідомляють "Українські реалії" з посиланням на "Обозреватель".

Це підтверджує історія, яку обговорювала вчора вчена рада Національного університету біоресурсів та природокористування України. Як з’ясувалося, за поданням окремих чиновників Міністерства освіти часів Квіта-Совсун виникла ідея скоротити у вишах низку спеціальностей. Дивним чином до такої "непотрібної" категорії фахівців потрапила і спеціальність "деревообробні та меблеві технології".

Незважаючи на критику експертів та представників вищих навчальних закладів, уряд Яценюка затвердив це рішення, і у нинішньому навчальному році на цю спеціальність не набрано жодного студента.

Спочатку викладачі сподівалися, що ліквідація такої спеціальності – прикра випадковість, і щойно зміниться уряд, то спеціальність відродять… Однак досі Кабінет Міністрів не вніс зміни до переліку спеціальностей, які можуть готувати виші, і питання залишається відкритим.

Через це вчена рада Національного університету біоресурсів та природокористування звернулася до Кабінету Міністрів з вимогою невідкладно повернути дану спеціальність, щоб виші могли готувати фахівців і розвивати українську "деревообробку", що дозволить створити нові робочі місця, поповнювати бюджети, посилювати енергонезалежність тощо, а в перспективі - відродити в Україні і меблеву галузь, яка не так давно була доволі успішною і конкурентною.http://ukrreal.info/

Микла Томенко

Опубликовано : 27.10.2016 20:15   на главную
Также в рубрике:
© 2008-2021 www.moyagazeta.com
При перепечатке материалов
активная ссылка на сайт объязательна.

Кількість відвідувачів