Рейтинг каталога сайтов Хмельницкого региона
Главная Контакты Карта сайта
Моя газета

 

 
{big_banner}

«Створення прозорої транспортної системи у містах України»

04.08.2017 20:51 Текст:  Т+   T-  

 Транспортна сфера в Україні є одною з найбільш корумпованих, бо у цій сфері достатньо велика частка «готівки». Лише за приблизними підрахунками експертів обсяги витрат з місцевих бюджетів на транспортну сферу 22 обласних центрів перевищують – 33 млн. євро.

Перевізники, за мовчазної згоди місцевої влади, ігнорують усі можливі правила та закони, не виконують взятих обов’язків, не забезпечують безпеку перевезень, виступають джерелом корупції та «чорної готівки» у великих обсягах. Отримані кошти досить часто використовуються для того, щоб знищити систему міського електротранспорту, як єдиного конкурента. Найбільш застосовуваний метод – утримання низької ціни на проїзд в електротранспорті, що призводить до банкротства підприємств електротранспорту.

Значною проблемою також є відсутність дієвої системи громадського контролю у сфері громадського транспорту, значним рівнем її корумпованості, знищенні корумпованими чиновниками мереж міського електротранспорту, порушенні перевізниками вимог законодавства України, - зазначив експерт громадської організації «Дніпропетровський координаційно-експертний центр з питань регуляторної політики» Анатолій Стоян.

На додачу до можливостей впливу на формування позиції міських рад та їх виконавчих органів через профільних депутатські комісії, перевізники почали виходити на «новий рівень». З метою впливу на громадську думку перевізники масово почали створювати громадські об’єднання та об’єднання роботодавців, здійснювати підкуп експертів та замовлення «потрібних» експертиз і висновків, які потім тиражуються через ЗМІ. На відміну від моніторингових громадських організацій, що мають основним фінансовим джерелом кошти донорів, «громадські об’єднання» перевізників мають систематичні надходження від «благодійників» і відповідно захищають їх інтереси.

Визнаним є факт, що корупція має найменші масштаби у сферах де існує найбільша прозорість та відкритість. Для того, щоб визначити яким є рівень відкритості транспортної сфери на місцевому рівні громадські експерти провели спеціальний моніторинг. Так, протягом травня–червня 2017 р. експерти ДОГО «Дніпропетровський координаційно-експертний центр з питань регуляторної політики» дослідили офіційні веб-сторінки 22 місцевих рад та їх профільних підрозділів у сфері транспорту.

За результатами моніторингу 22 міських рад та, зокрема Хмельницької, можна констатувати, що міська рада «утаємничила» для широкого загалу наступну інформацію:

- документи подані на конкурси перевізниками;

- договори із перевізниками;

- паспорти маршрутів;

- тарифи вартості проїзду в громадському транспорті є за 2010 рік!?

- рішення про порушення виконання договорів, заходи контролю;

- інформацію про розрахунки собівартості перевезень;

- звіти перевізників про перевезення пільгової категорії громадян;

- інформацію про проведення громадських слухань щодо вартості проїзду у

громадському транспорті;

- антикорупційні програми на транспортних підприємствах;

- звіти про заміри пасажиропотоків на маршрутах;

- план реалізації стратегії розвитку транспортної мережі/інфраструктури;

- місцева програма розвитку автотранспорту є лише до 2015 року!

- місцеву програму з облаштування зупиночних комплексів.

У спеціальному порталі http://protransport.org.ua буде відображена інформація, яка найбільш приховується на офіційних веб-сторінках міських рад.

Наразі найбільш «прозорими» щодо транспортної системи є Житомирська / Луцька, Вінницька та Чернівецька міські ради, які розмістили на своєму сайті необхідної інформації відповідно на 57,1% та 53,6% та 50%. Найбільш «закритими» є Харківська та Херсонська міські ради, в який показник відповідно 3,2 та 3,6 %. Хмельницька міська рада – 14,3%.

Анатолій Стоян, експерт ДОГО «Дніпропетровський координаційно-експертний центр з питань регуляторної політики», політолог, магістр державного управління.

Контакти: телефон: 067-792-98-42 або 095-166-39-29, e-mail: anatoliy.stoyan@gmail.com 

Опубликовано : 04.08.2017 20:51   на главную
Также в рубрике:
© 2008-2021 www.moyagazeta.com
При перепечатке материалов
активная ссылка на сайт объязательна.

Кількість відвідувачів