Рейтинг каталога сайтов Хмельницкого региона
Главная Контакты Карта сайта
Моя газета

 

 
{big_banner}

Африканська чума свиней — на кордоні з Хмельниччиною

05.08.2017 10:18 Текст:  Т+   T-  

 За повідомленням Головного управління Держпродспоживслужби в Хмельницькій області від 31 липня 2017 року в с. Мигалівці, Барського району Вінницької області встановлено діагноз на африканську чуму свиней (АЧС)

. В неблагополучному пункті, що межує із Деражнянським, Віньковецьким та Новоушицьким районами Хмельницької області оголошено карантин та проводяться заходи по ліквідації даного захворювання.

Ще раз нагадуємо, що мають знати власники тварин про АЧС аби вчасно виявити її ознаки.

АЧС — це хвороба гостра (її ознаки розвиваються дуже швидко), висококонтагіозна (надзвичайно заразна), інфекційна (здатна до зараження), тобто може передаватись від однієї тварини до іншої, вірусна (на збудник не діють антибіотики), тому не має лікування, яка спричиняє хворобливий стан організму — тварина виглядає підозріло, не так, як завжди.

Нею хворіють домашні та дикі свині. Вона є однією із найбільш небезпечних хвороб свиней, оскільки характеризується високою смертністю, значними економічними збитками, зумовлених відсутністю вакцини, запровадженням спеціального режиму для свиногосподарств, витратами на проведення моніторингових та діагностичних досліджень, організацію профілактичних та ліквідаційних заходів в разі загрози чи виникнення хвороби та торговельними обмеженнями, що запроваджуються для блокування її розповсюдження.

Вірус африканської чуми свиней не становить небезпеки для людини, хоча він стійкий до різних умов в навколишньому середовищі. У трупах свиней вірус зберігається до десяти тижнів, у м’ясі від хворих тварин — до 155 днів, у копченій шинці — до 5 місяців, у гною — до 3 місяців.

Ознаки хвороби: лихоманка, синюшність шкіри та обширні крововиливи у внутрішніх органах.

Шепетівське районне управління Головного управління Держпродспоживслужби в Хмельницькій області вимагає всіх власників свиногосподарств різних форм власності суворо дотримуватись:

«закритого» режиму роботи свиноферм;
забороняються будь-які переміщення свинопоголів’я, продаж, купівля, транспортування, забій тварин без погодження з державною службою ветеринарної медицини;
обмеження зв’язків з неблагополучними територіями.
Тож закликаємо всіх, бути не байдужими, дбати про здоров’я власних тварин та сусідських.

Жителів району просимо не купувати свинини на стихійних ринках, або в місцях несанкціонованої торгівлі. Купувати м’ясо слід лише на ринках та в спеціалізованих магазинах, де воно пройшло ветеринарно-санітарну експертизу та засвідчується відповідним документом. 

http://denzadnem.com.ua

Опубликовано : 05.08.2017 10:18   на главную
Также в рубрике:
© 2008-2021 www.moyagazeta.com
При перепечатке материалов
активная ссылка на сайт объязательна.

Кількість відвідувачів