Рейтинг каталога сайтов Хмельницкого региона
Главная Контакты Карта сайта
Моя газета

 

 
{big_banner}

Кліщі відправили на "лікарняний" вже понад два десятки краян

05.08.2017 11:24 Текст:  Т+   T-  

Через укуси небезпечних комах у регіоні на хворобу Лайма захворів 21 подолянин 

Цьогоріч на Хмельниччині вдвічі зросла захворюваність на хворобу Лайма через укуси кліщів, повідомляє Depo.Хмельницький.

За словами лікаря-епідеміолога Хмельницького обласного лабораторного центру Лариси Калінер, упродовж шести місяців 2017 року на теренах краю зареєстрували вже 21 випадок бореліозу, проти 10 торік.

Найбільше постраждали від укусів небезпечних комах саме в обласному центрі, позаяк наразі п'ять хмельничан злягли з хворобою Лайма. Ще по двоє краян підхопили небезпечний недуг на Ізяславщині, Славутчині, у Хмельницькому районі та Кам'янці-Подільському. По одному випадку зафіксували на Білогірщині, Віньковеччині, Волочищині, Городоччині, Деражнянщині, Кам'янеччині, Старосинявщині та Ярмолинеччині.

Власне, бореліоз чи хвороба Лайма є вкрай небезпечним захворюванням, адже він передусім вражає серце, нервову систему та опорно-руховий апарат. Відтак, недуг потребує своєчасної медичної допомоги.

Збудником захворювання є борелія, що потрапляє в організм людини із слиною кліща. Роздряпуючи укус комах, жертви мимоволі допомагають бактеріям потрапити в кров і потім оселитися у внутрішніх органах.

Першими проявами хвороби Лайма є почервоніння на місці присмоктування кліща, головний біль, затверділість м'язів шиї, ломота у всьому тілі і млявість.

Однак не всі кліщі переносять збудників хвороб, втім, завжди краще упередити проблему, аніж потім боротись з її наслідками. Саме тому жертвам укусів небезпечних комах варто звертатись до Хмельницького лабораторного центру, аби дослідити членистоногих на наявність інфекцій, та, звісно, до травмпунктів.

Небезпека кліщів полягає ще і у тому, що нині вони активно мігрують. Аби уникнути зустрічей із "кровопивцями", для прогулянок на природі потрібно одягати головні убори та світлий і однотонний одяг з довгими рукавами, який щільно прилягає до тіла.

Більше того, кожні дві години медики радять і оглядати себе та своїх супутників. А після проглянки - повторювати процедуру вдома, приділяючи особливу увагу волоссю та одягу. 

Опубликовано : 05.08.2017 11:24   на главную
Также в рубрике:
© 2008-2021 www.moyagazeta.com
При перепечатке материалов
активная ссылка на сайт объязательна.

Кількість відвідувачів