Рейтинг каталога сайтов Хмельницкого региона
Главная Контакты Карта сайта
Моя газета

 

 
{big_banner}

Україна на світовому IT-ринку: 10 найцікавіших фактів — інфографіка

11.12.2017 20:29 Текст:  Т+   T-  

 Багато країн і бізнесів програють битву з IT, і Україна - серед них.

 Українську IT-індустрію помилково вважають заміною застарілої металургії та сировинного сільського господарства.

Агентство Top Lead за сприяння компанії IDC опублікували інфографічний атлас IT-індустрії України, в якому намагалися відобразити картину: від стану IT-індустрії до її ролі на глобальному ринку IT, - повідомляють  "Українські реалії" з посиланням на biz.nv.ua.
НВ Бізнес вибрав 10 найбільш красномовних графіків з довідника.
Інфографіка розповідає, з чого складається глобальний ринок IT, яке місце на ньому займає Україна, яка структура української IT-індустрії тчому в нашій країні інформаційні технології розвиваються однобоко. Крім того, автори дослідження розкрили, як IT змінює світову економіку і впливає на бізнес.
Як відзначають автори дослідження, розвинені зараз країни в минулому були схожі на сучасну Україну, у якій сьогодні є проблеми з технологіями, які створюють найбільшу додану вартість.
У країн, які змогли забезпечити добробут своїм громадянам, є спільна риса: вони досягли успіху в розвитку технологій. Уряди створили відповідні умови (і на цьому їх втручання закінчилося), інноватори за рахунок вкладених коштів бізнесу отримали можливість для застосування своїх розробок, які в результаті бізнес використовував для того, щоб стати ефективніше.
При цьому експерти попереджають: Україні потрібно поспішати з розвитком галузі, оскільки вартість технологій падає: якщо 10 років тому розшифрувати геном людини коштувало $10 тис., то зараз - в десять разів менше. А ще через десяток років це буде коштувати всього $100.
У України все ще є шанс встигнути за такими темпами змін: створити такі умови, щоб українські програмісти і вчені не виїжджали з країни, а працювали в Україні, щоб сюди приїжджали працювати іноземці, а міжнародні компанії відкривали тут свої штаб-квартири.
Багато країн і бізнесів програють битву з IT, і Україна - серед них. У глобальному масштабі успіх української IT-індустрії непомітний (хоча темпи зростання приємно дивують навіть на тлі світових лідерів).
Технології мають безпосередній вплив на економіку. У рейтингу рівня витрат на IT та залежності від цього рівня економічного розвитку Україна ($32,2 ВВП на особу) займає одне з останніх місць (за даними за 2015 рік). Нижче за цим показником хіба що Індія.
Низький рівень споживання ІТ в Україні одночасно є і наслідком, і причиною низького рівня економічного добробуту. Оскільки основою економіки України є сировина, а не технологічна індустрія, це зумовлює відставання у темпах розвитку від розвинутих країн.
Обсяг внутрішнього ринку ІТ —  це важливий економічний показник. Він показує, наскільки в країні розвинені інформаційні технології у порівнянні з іншими країнами.
IT-індустрію України помилково вважають заміною застарілої металургії і сировинному сільському господарству. Важливе уточнення: в Україні розвинений лише один її сегмент - аутсорсинг. Два інших, створення готового ПО і "заліза", розвинені погано.
Обсяг ринку аутсорсингу України становить $1,1 млрд, і на глобальному IT-ринку наша країна - дрібний гравець. Наприклад, ринок Індії - $3 млрд, ринок Британії - $7,1 млрд.
І тенденції ринку такі, що Україна і далі втрачає свої позиції. Український IT-експорт мало того, що незначний в порівнянні з нашими конкурентами, до того ж, в останні роки ще й знижується.
Україна — невеликий гравець на ринку експорту ІСТ (ІТ+телеком). Наприклад, обсяг експорту ІСТ Польщі у 5 разів більший за український.
Інвестиції в IT грають важливу роль в українській економіці. IT-індустрія створює 4% ВВП країни.
Але держава ніяк навмисно не підтримувало галузь або навіть не створювало умов для її зростання, а навпаки. В результаті через відсутність умов для зростання українська IT-індустрія скорочується.
Але є і хороша новина: внутрішній ринок IT в 2016 році виріс набагато сильніше, ніж у інших країн. Загальне зростання IT-ринку склав 22%. У той же час розвинені світові ринки ростуть не більше ніж на 5% в рік.
Ринок IT складається з трьох сегментів: hardware - "заліза", packaged software - готового ПО і services - послуг. У 2016 році всі ці сегменти показували зростання, за прогнозами, всі вони будуть рости ще більше. Так, український ринок "заліза" виріс з $1,2 до $1,5 млрд; ринок готового ПО виріс з $0,11 до $0,12 млрд; ринок послуг зріс з $0,18 до $0,19 млрд.
Опубликовано : 11.12.2017 20:29   на главную
Также в рубрике:
© 2008-2021 www.moyagazeta.com
При перепечатке материалов
активная ссылка на сайт объязательна.

Кількість відвідувачів