Рейтинг каталога сайтов Хмельницкого региона
Главная Контакты Карта сайта
Моя газета

 

 
{big_banner}

Чому роботодавці шукають працівників, а працівники - роботу

16.04.2018 10:22 Текст:  Т+   T-  

 Сьогодні роботодавці починають відчувати нестачу працівників і гадають, що робити, аби не втратити кваліфіковані кадри

 Ще недавно в Україні прогнозували зростання безробіття, однак останнім часом ситуація на ринку праці змінилися. І хоч поки що кількість тих, хто шукає роботу, переважає над кількістю вакансій, проте роботодавці починають відчувати проблеми з кадрами. Про тенденції ринку праці області, проблеми та перспективи розмовляємо із заступником директора Хмельницького обласного центру зайнятості Сергієм Залуським.
— Сергію Едуардовичу, яка ситуація сьогодні на ринку праці? Чи не більшає кількість людей, які звертаються по допомогу до служби зайнятості?
— Протягом минулого року послугами служби зайнятості області скористалися більше 40 тисяч осіб. Разом з тим, ми мали понад 27 тисяч вакансій. Порівняно з 2016 роком кількість безробітних зменшилася на 4 тисячі. А кількість вакансій, навпаки, зросла. Тобто сьогодні спостерігається зростання попиту на робочу силу. І ця тенденція найближчим часом триватиме. І хоч поки що бажаючих знайти роботу більше, аніж вакансій, роботодавці вже починають бити на сполох: Україна втрачає кваліфіковані кадри.
— Чому так стається?
— Одна з основних причин — рівень заробітної плати, який пропонують більшість наших роботодавців, не задовольняють українців. Середній рівень заробітної плати за вакансіями, які сьогодні пропонуються в області — 3734 гривні. Більшість вакансій — від 3200 до 8 000 гривень. Тож люди шукають кращих заробітків за кордоном.
— А які фахівці можуть розраховувати на вищі зарплати?
— Найвища заробітна плата, яку заявляли роботодавці — це 12 тисяч гривень. Наприклад, таку зарплату пропонували головним бухгалтерам, інженерам, операторам верстатів з порограмним керуванням. Також досить непогані заробітки (до 10 тисяч гривень) обіцяють трактористам-машиністам сільського господарства.
— Яких фахівців в області не вистачає, яких вакансій найбільше?
— Це — трактористи різної кваліфікації, торік таких вакансій було більше двох тисяч, цьогоріч — вже 781. Середня зарплата — до 10 тисяч гривень. Більше 1700 вакансій торік і 718 цього року — для водіїв транспортних засобів, заробітна плата — від 3725 до 10 тисяч гривень. Понад півтори тисячі вакансій торік було для продавців продовольчих та непродовольчих товарів і 566 цього року із зарплатою до 6,5 тисячі гривень. Велика потреба і у швачках, протягом року ми мали близько тисячі таких вакансій, а цього року — 262 із заробітною платою навіть до 10 тисяч гривень. Також потрібні робітники різного профілю, кухарі, бухгалтери, інженери, офіціанти, бармени, менеджери.
— Ви сказали, що люди шукають кращих заробітків за кордоном. Чи не маєте даних про рівень заробітної плати у сусідніх країнах?
— Ми порівнювали рівень заробітної плати за окремими професіями, який виставляють роботодавці нашої області та в деяких європейських країнах. Приміром, швачка в середньому на Хмельниччині отримує 6 тисяч гривень, а у Польщі за таку саму роботу вона матиме у перерахунку на гривні 12-15 тисяч, в Німеччині — 20 тисяч. Зварювальник у нас отримуватиме, в середньому, теж 6 тисяч гривень, у Польщі — 15 тисяч, у Німеччині — 20-25 тисяч у перерахунку на гривні. І таким чином ми втрачаємо робочу силу. Хоча тут треба зважити усі «за» і «проти». Адже, працюючи вдома, людина живе у звичному середовищі, не розлучається із сім’єю, друзями. І це теж дуже важливі аспекти. Тим паче, що сьогодні і на Хмельниччині можна отримувати непогані заробітки, адже багато роботодавців вже замислюються над тим, як втримати працівників.

Сергій Залуський: Зарплати за більшістю вакансій, які подавали роботодавці, — від 3200 до 8 000 гривень. Однак є вакансії і з зарплатою у 10-12 тисяч гривень.
 

Ринку праці в області притаманна сезонність
— Хмельниччина — аграрний регіон, і ринку праці притаманна сезонність, — продовжує Сергій Едуардович. — Серед безробітних, які перебували на обліку в службі зайнятості, мешканці сільської місцевості займають левову долю. Півроку вони працюють на сільськогосподарських роботах, іншу частину року перебувають на обліку в службі зайнятості, бо сільськогосподарські підприємства не можуть забезпечити роботою цілорічно. Через це маємо проблеми із завантаженістю людей у зимовий період. Ми пропонуємо таким людям різні можливості працювати — громадські, тимчасові роботи, профнавчання та мотивуємо людей розпочати власну справу.
— А що це таке — громадські роботи?
— Це — роботи тимчасового характеру, які спрямовані на соціальну сферу. Але при цьому людина не займає якусь штатну посаду, тобто вакансії такої немає. Приміром, догляд за інвалідами чи престарілими, ремонт соціальних закладів, прибирання скверів, кладовищ, упорядкування територій, допомога в отриманні субсидій, робота в архівах тощо. Така робота може виконуватися неповний робочий день і не може тривати більше шести місяців. Громадські роботи оплачуються на паритетних засадах: половину сплачує служба зайнятості, половину — роботодавець. Якщо на громадські роботи влаштувався безробітний, який отримує допомогу із безробіття, то на період громадських робіт ця допомога залишається. Тобто людина отримує і допомогу із безрообіття, і зарплату за громадські роботи. Тимчасові роботи відрізняються тим, що їх повністю оплачує роботодавець.
— Сезонні роботи відрізняються від громадських?
— Сезонні — це роботи на сезон. І близько половини людей, які звертаються до нас, зайняті якраз на таких роботах. Часто роботодавець рік у рік бере тих самих працівників. Хоча сьогодні деякі роботодавці звільняють не усіх, особливо це стосується висококваліфікованих трактористів. Щоб втримати такого фахівця у себе, роботодавці у зимовий період завантажують їх невеликим обсягом роботи і виплачують мінімальну заробітну плату. Крім
трактористів, на сезонні роботи потрібні овочівники, будівельники, зварювальники, швачки, продавці тощо.
— Які підприємства беруть найбільше людей на сезон?
— Активно проводять набір працівників: ТОВ «Серединецьке», що на Шепетівщині. Цього року товариство подало 181 вакансію, у тому числі: тракторист-машиніст сільськогосподарського (лісогосподарського) виробництва, стропальник. Заробітна плата — від 3800 до 6000 гривень; ПП «Аграрна компанія 2004» з Волочиського району, яка цього року подала 116 вакансій, у тому числі: кухар, водій автотранспортних засобів, тракторист-машиніст сільськогосподарського (лісогосподарського) виробництва, слюсар з ремонту сільськогосподарських машин та устаткування, начальник виробництва. Заробітна плата — від 3723 до 7500 гривень; ТОВ «Агропартнер-1» з Красилівщини, яке подало 76 вакансії, у тому числі: водій автотранспортних засобів, тракторист-машиніст сільськогосподарського (лісогосподарського) виробництва, машиніст навантажувальної машини, кухар. Заробітна плата — від 3723 до 5500 гривень; ТОВ «Лотівка Еліт», що у Шепетівському районі з 68 вакансіями, у тому числі: робітник з комплексного обслуговування сільськогосподарського виробництва, підсобний робітник, охоронник, агроном. Заробітна плата — від 4000 до 6200 гривень.
— А якщо людина не зареєстрована у центрі зайнятості, але хоче працювати на сезонних чи громадських роботах, чи може звернутися по допомогу до служби зайнятості?
— Так, до служби зайнятості може звернутися будь-хто: наприклад, пенсіонери, підприємці і навіть ті, хто працює. Ці люди не отримають статус безробітного чи грошові виплати, але мають право на отримання послуг, які є безкоштовними.

javascript:void(0);/*1523863569046*/

Опубликовано : 16.04.2018 10:22   на главную




Также в рубрике:
© 2008-2021 www.moyagazeta.com
При перепечатке материалов
активная ссылка на сайт объязательна.

Кількість відвідувачів