Рейтинг каталога сайтов Хмельницкого региона
Главная Контакты Карта сайта
Моя газета

 

 
{big_banner}

Базові станції – помічники, які працюють на благо суспільства

08.05.2018 14:13 Текст:  Т+   T-  

 Сучасний світ уже неможливий без мобільного зв’язку – за останні роки він став не просто засобом спілкування.

 Тепер на ньому тримається значна частина платежів, доступу до Інтернету та інших важливих функцій. Якість зв’язку та його розвиток напряму залежить від кількості апаратури, тому, приміром, неможливо отримати 3G/4G Інтернет або якісний зв’язок без нарощування кількості базових станцій телефонного зв’язку. Втім, не всі до кінця розуміють, як вони працюють і що це таке.

Отож, базові станції – це набір високотехнологічного обладнання, яке забезпечує можливість роботи мобільних пристроїв та наявність зв’язку загалом. Головний елемент базової станції, її «мозковий центр» – це комп'ютер. Він розміщується у залізному контейнері, доповнюєтеся дротами та кількома видами антен, які прагнуть «залізти» якомога вище.

Такі станції «спілкуються» безпосередньо з телефоном: приймають його сигнали, надсилають свої дані, реєструють пристрої, що потрапляють в зону їхньої дії та обмінюються незліченною кількістю пакетів інформації з сусідніми БС або комутаторами. Радіус дії таких станцій обмежений, тому в населених пунктах їх доводиться ставити доволі часто; площа охоплення станціями ділиться на умовні «стільники» – саме звідси походить поняття «стільниковий зв'язок». Кожний пристрій розраховано на певну кількість абонентів, які одночасно можуть обслуговуватися, а при перевищені навантаження на допомогу приходить сусідній прилад. У своїй роботі така апаратура використовує добре знайомі нам в побуті і звичні радіохвилі та електромагнітне випромінювання.

До речі, саме через них багато людей вигадують безглузді теорії про шкоду базових станцій і електромагнітних хвиль, мовляв, якщо є випромінення – є і небезпека. Однак навіть школярі з уроків фізики знають, що енергію випромінює все – кожен електроприлад у нас вдома, кабелі до телевізора, дроти та високовольтні лінії на вулиці. Що там казати - сама планета Земля має своє електромагнітне поле!

Електромагнітне випромінювання, за допомогою якого працюють базові станції та мобільний зв’язок, з’явилося тоді ж, коли й сам Всесвіт, й існуватиме воно завжди. Всі можливі джерела випромінення мають різну природу, частоту хвиль та діапазон, що умовно можна поділити на безпечний для людини і небезпечний. Шкоду людині здатне нанести іонізуюче випромінення, яке можна зустріти у рентген-кабінеті, ядерному реакторі та відкритому космосі. Безпечне випромінювання – електромагнітні хвилі, якими, зокрема, послуговуються майже всі побутові прилади, радіостанції та базові станції. Для того, щоб надавати абонентам мобільний зв’язок, вони працюють у діапазоні від 900 до 2600 МГц.

Що ж до принципу роботи базових станцій, вони мають низку цікавих фізичних властивостей. На відміну від поширеного міфу, антени не «світять» цілеспрямовано у ваші телефони, а створюють довкола себе розмите низькочастотне поле та «виловлюють» в ньому мобільні телефони, планшети тощо. Саме на цьому принципі і побудована робота мобільного зв’язку - чим ближче ваш мобільний пристрій до базової станції, тим менше він витрачатиме потужності і заряду для зв’язку із нею. І навпаки, чим далі найближча до вас базова станція, тим гірший буде зв’язок і тим більше «зусиль» докладатиме ваш телефон для під’єднання до неї. Мабуть усі помічали, що за межами населеного пункту сигнал стає слабшим, а телефон розряджається швидше: це відбувається тому, що телефон і базова станція не можуть одне одного «знайти» і повинні підсилювати силу випромінювання, щоб дістати один до одного. На відміну від поширеної думки, радіохвилі та випромінювання базових станцій мають зовсім незначну силу проникнення. Приміром, склопакет звичайного вікна знижує силу сигналу у 2,5 рази, а залізобетонні стіни й взагалі можуть його не пропустити.

Базові станції мобільного зв’язку – тихі помічники, які давно непомітно ввійшли в наше життя і постійно працюють на благо суспільства. Україна, до речі, досить жорстко регламентувала санітарні норми щодо їх розміщення. Наказ МОЗ від 01.08.1996 № 239 із внесеними змінами «Про затвердження Державних санітарних норм і правил захисту населення від впливу електромагнітних випромінювань» законодавчо встановив граничнодопустиму межу електромагнітного випромінювання на рівні 10 мкВт/см2. До прикладу, у Франції така ж норма становить 900 мкВт/см2, а у США – 1000 мкВт/см2.

Даним наказом МОЗ дозволено розміщення недалеко одна від одної навіть декількох БС одного чи різних мобільних операторів. Саме тому, люди, що скоса подивляються на нагромадження антен на стовпах, трубах чи дахах будинків, можуть почуватися спокійно – Україна дуже пильно стежить за дотриманням норм електромагнітного випромінювання на своїй території. Такі ж показники, як в Україні – 10 мкВт/см2 – встановлені в Італії, Болгарії, Польщі та Литві.

Якщо з базовими станціями все більш-менш ясно, то домисли довкола самих телефонних апаратів також псують нерви користувачів. Однак за нормами мобільного зв’язку уже досить довгий час стежать провідні міжнародні організації, інститути та дослідницькі центри, серед яких і Всесвітня організація охорони здоров’я (ВООЗ). За понад 20 років постійного дослідження мобільного зв’язку та електромагнітного випромінювання, за допомогою якого працюють телефони і базові станції, не було знайдено жодного доказу його причетності до захворювань людей (http://www.who.int/peh-emf/en).

Звісно, вивчення природи електромагнітних хвиль – важливе і потрібне питання. Острахи людей щодо зростання кількості технологій цілком зрозуміле – людство крокує в майбутнє швидко, як ніколи. Однак у щоденному потоці інформації про нові відкриття і технології важливо вміти сприймати її з «холодною головою» і не піддаватися на провокації людей, які вигадують «небезпеки» просто для того, щоб налякати інших. Базові станції – це одні з найважливіших друзів сучасних технологій – вони поєднують у собі як користь для суспільства, так і безпечність. А мобільний зв’язок і можливість де завгодно і коли завгодно поговорити з родичами, друзями чи близькими по телефону чи в Інтернеті – стали частиною життя, яку ще 20 років тому ніхто не мав і не міг уявити!

Тому спілкуйтеся і завжди лишайтеся на зв’язку.

 

 

Опубликовано : 08.05.2018 14:13   на главную
Также в рубрике:
© 2008-2021 www.moyagazeta.com
При перепечатке материалов
активная ссылка на сайт объязательна.

Кількість відвідувачів