Рейтинг каталога сайтов Хмельницкого региона
Главная Контакты Карта сайта
Моя газета

 

 
{big_banner}

Вода у Хмельницькому наразі придатна для споживання.

15.05.2018 21:27 Текст:  Т+   T-  

 Сьогодні, нагадаю, з 10-ої до 17-ої години її хлорували. Це роблять двічі на рік задля знезараження води та промивки труб, пояснив головний інженер комунального підприємства «Хмельницьковдоканал» Станіслав Міхалець.

 Як і де відбувається процес знезараження водопровідної води – бачила Ольга Нєсмєянова.

Це – водонасосна станція №9. Вона – найбільша у Хмельницькому. Щодня сюди з Чернелівки поступає 55 тисяч кубічних метрів води. На станції вода проходить знезараження і далі – подається до споживачів. Перший пункт на цьому шляху – резервуари, 5-ть метрів завглибшки. Сюди вода і поступає з Чернелівки. Резервуари повністю заховані під землею. Зверху можна побачити їхні дашки. Наступний етап – знезараження води. Для цього на станції є окреме приміщення з насосними дозаторами. Звідси у резервуари з водою подається хлорречовина.  
Іван ДЗЮБІН – начальник Служби водопровідних споруд МКП «Хмельницькводоканал»
Це така речовина, що вона спеціально для питної води. Щодня ми проводимо хлорування води в дозах, необхідних для споживання. А сьогодні ми збільшили дозу гіпохлориту в 10 разів. Дозування проводиться насосами-дозаторами, які підтримують необхідну дозу. Взагалі підтримується доза – 0,8-1,2 мг на літр. А сьогодні – 10 мг на літр.
Воду на аналізи відбирають щодня. Сьогодні, коли вона хлорувалася, її перевіряли щопівгодини. Лаборантка працює у машинному залі. Тут є 5 насосних агрегатів, які й забезпечують подачу води в місто. Паралельно із процесом знезараження води відбувається промивка водопровідних труб.
Станіслав МІХАЛЕЦЬ – головний інженер МКП «Хмельницькводоканал»
Збільшення гіпохлориту натрію, який подається в мережу, ця речовина вступає в контакт з відкладеннями, які можуть … вступає в реакцію, видаляються залишки заліза, марганцю, кальцію – промиваються з трубопроводів.
Загальна протяжність водопровідної мережі Хмельницького – 675 кілометрів. У місті працює 9 водонасосних станцій. Знезараження води і промивку мереж працівники водоканалу проводять двічі на рік – восени і навесні. 

 

Опубликовано : 15.05.2018 21:27   на главную
Также в рубрике:
© 2008-2021 www.moyagazeta.com
При перепечатке материалов
активная ссылка на сайт объязательна.

Кількість відвідувачів