Рейтинг каталога сайтов Хмельницкого региона
Главная Контакты Карта сайта
Моя газета

 

 
{big_banner}

Палац князів Санґушків у Ізяславі Хмельницької області може зникнути

28.05.2018 01:12 Текст:  Т+   T-  

 Розвалюється старовинний замок

 

Ізяславський замок перебуває в аварійному стані
Фото: facebook
Ізяславський замок перебуває в аварійному стані
Ізяславський замок перебуває в аварійному стані
Ізяславський замок перебуває в аварійному стані
Палац князів Санґушків у Ізяславі Хмельницької області може зникнути
"Хоч палацовий комплекс в Ізяславі – унікальна споруда, яка перебуває під охороною держави, жодних реальних кроків щодо реставрації чи хоча б належних протиаварійних робіт не зроблено.
Унікальний палац, який займає не одну сотню квадратів, поріс чагарниками. Знаю лише, що у 2006 році були виділені бюджетні кошти на протиаварійні роботи та розчищення завалів. На практиці тоді на першому поверсі лише забрали будівельні завали та висипали їх на купу перед головним фасадом.
Жодних протиаварійних робіт так і не провели. А пам'ятка руйнується. Абсолютно нічого для реального порятунку палацу ані з боку міської влади, чи управління культури області, чи інших державних пам'яткоохоронців не зроблено", - каже голова Товариства культурної спадщини "Заслав'є" Володимир Федотов, повідомляє "Є.ua".
Другий рік поспіль громадські активісти оголошують акцію "До Сангушків на толоку".
"От-от повністю обвалиться одна зі стін палацу. Ще позаминулоріч обвалився південно-східний кут будівлі. Але ця подія, на жаль, не викликала суспільного резонансу, також не стала предметом турботи відповідальних осіб органів державної влади та місцевого самоврядування.
На сьогодні, коли ми вирізали чагарники, якими заріс східний фасад північного палацу, бачимо, що стіна по всій довжині другого поверху нахилилася під кутом. Сумніваюся, що вона вистоїть хоча б до кінця року. Якщо вона завалиться – вважайте пів палацу нема", - каже Федотов.
Павло Карла Сангушка став власником Заслава на початку ХVІІІ століття. Він розпочав відбудову міста.
"Палац пов`язаний з ім'ям Крістофа Шафрата – відомого композитора доби пізнього бароко, який був вчителем у дітей Сангушків. Власне, свого часу, до побудови нового палацу, усе зосереджувалося життя тодішнього маєтку зосереджувалося саме тут", - каже Федотов.
12 квітня, стався обвал найбільш аварійної частини Поморянського замку в Золочівському районі на Львівщині. Замок був одним з улюблених володінь польського короля Яна Собєського. Обвалилась стіна східного крила, яка кілька місяців перебувала у критичному стані.
Опубликовано : 28.05.2018 01:12   на главную
Также в рубрике:
© 2008-2020 www.moyagazeta.com
При перепечатке материалов
активная ссылка на сайт объязательна.

Кількість відвідувачів